Rośnie liczba ofiar huraganu Matthew w Stanach Zjednoczonych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Obecna liczba ofiar huraganu Matthew wzorsła do 42 osób. Nowe zgony nastąpiły w Karolinie Północnej. Jeszcze dzień wcześniej, władze potwierdzały śmierć 22 osób. Gubernator Karoliny Północnej, Pat Mccroy, ponownie wezwał mieszkańców do rezygnacji z korzystania z pojazdów oraz do pobytu z dala od zalanych dróg.


Oprócz dróg, pod wodą znalazło się kilka osiedli, szczególnie miasto Princeville, którego populacja wynosi około dwóch tysięcy osób. Z powodu powodzi, w wielu miastach nie ma już energii elektrycznej, w USA bez światła i ogrzewania pozostało kolejne 43,7 tysięcy ludzi. W wielu dotkniętych huraganem obszarach kontynuuje się ewakuację ludności.

Poza USA, huragan natarł na Dominikanę, Jamajkę, Kubę i Bahamy. Równie poważnie została poszkodowana Republika Haiti, która posiada obecnie największą liczbę ofiar – zginęły tam 473 osoby. Ponadto, ponad 1,4 miliona ludzi w tym kraju potrzebuje pomocy humanitarnej.

 

Huragan Matthew utworzył się na Atlantyku 28 września i stał się najpotężniejszym huraganem w tym regionie od 2007 roku. Na początku października, huragan osiągnął szczytową siłę - prędkość wiatru osiągała do 257 kilometrów na godzinę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Skomentuj