Rośnie aktywność wulkanu Anak Krakatau w Indonezji

Kategorie: 

Anak Krakatau- images.google.com

Aktywna kopuła lawy rośnie wewnątrz krateru wulkanu Anak Krakatau w Indonezji. Według doniesień geofizyków kopuła ma obecnie około 100 m szerokości i posiada dwa główne źródła, z których niczym dyszami uchodzi gorący gaz.

 

W nocy intensywne światło kopuły widoczne było z wysp Rakata i Sertung. Aktywność sejsmiczna Krakatau również wskazuje na wzrost aktywności. Tylko 26 marca było 138 średnich trzęsień ziemi i 300 długo trwających trzęsień zwiastujących ruchy magmy.

Pytanie brzmi jak długo kopuła lawy pozostanie cicha i drożna. Wybuchowa erupcja może nastąpić praktycznie w każdym momencie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Na Prośbe BACY zamieszczam jego oświadczenie(grzecznościowo)

Pulsar wlamales sie na moje

Pulsar wlamales sie na moje konto i podmieniles mojego awatara a dzis to samo zrobiles z moim haslem. to wolno tak?---------------------------------------------------@Moderatorpo 1) Co do awatara, to sam sobie go podmieniłeś z mojego zdjęcia, które wysłałem wraz z moim komentarzem.po 2) Żadnego hasła Ci nie podmieniałem. Najwidoczniej dostałeś bana od innego moderatora (bo ja Ci go nie dałem) i dlatego nie możesz wejść na konto na portalu i nie widzisz swego avatara. (sprawdziłem - zostałeś jednak zbanowany)po 3) odnoście w/w sentencji wszelkie Twe działania zmierzające do "zaśmiecania" portalu spamem będą kategorycznie usuwane.

Skomentuj