Rośnie aktywność sejsmiczna w Yellowstone

Kategorie: 

Źródło: internet

Dwa dni temu na północno-zachodniej granicy kaldery superwulkanu Yellowstone zanotowano serię trzęsień ziemi o różnej sile. Ich epicentra znajdowały się 100 km od Hebgen Lake. To kolejne zjawisko w okolicy kaldery tego znanego amerykańskiego superwulkanu, w ciągu ostatnich tygodni, które może sugerować, ze w obrębie tego wulkanicznego giganta zaczyna się dziać coś nietypowego.

 

Niedawno zaobserwowano nagłe nienotowane od setek lat emisje hydrotermalne w rzekach w okolicy kaldery Yellowstone. Do tego dochodzi wzrastająca nieubłaganie aktywność sejsmiczna. Zdaniem niektórych badaczy obserwujących dane spływające z czujników w Yellowstone, są liczne dowody fałszowania odczytów, albo po prostu wyłączania dostępu do sejsmografów w określonych sytuacjach.

Nowe kominy hydrotermalne w okolicznej rzece

Aktywność sejsmiczna w obrębie kaldery Yellowstone nie jest niczym nowym. W 1959 roku, w rejonie jeziora Yellowstone, wystąpiło trzęsienie ziemi o sile 7,5 stopni w skali Richtera. Wtedy jego konsekwencją były liczne osuwiska, które pogrzebały w sumie 28 osób. Pojawiły się też nowe gejzery w Yellowstone oraz wiele przemieszczeń gruntu.

 

Seria trzęsień ziemi, które miały miejsce 18 kwietnia miała siłę od 2,5 do 3,2 stopni w skali Richtera. Najsilniejsze z trzęsień ziemi tego roju miało siłę 3,2 stopni, a jego epicentrum zlokalizowano na głębokości 2 kilometrów. Należy traktować to jako sygnał alarmowy, który może wskazywać na wznowienie aktywności sejsmicznej w tym regionie. Tym samym prawdopodobieństwo powtórzenia wydarzeń z 1959 roku zdecydowanie rośnie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pilipp

ciekawe, mi sie wydaje, ze

ciekawe, mi sie wydaje, ze gdyby chcieli uspic czujnosc ludzi to by zakłamywali pomiary a nie wylaczali sejsmografy bo to wzbudza ciekawosc.

naiwni jestescie Wink  beka z was, szczegolnie z tego wyzej ktory porowonuje ziemie do dziewczyny po mefedronie Smile dobre dobre, nie dziwie sie ze naukowcow tak chętnie wysmiewacie i nazywacie ich nałókofcamii skoro wy posiadacie tak potężną wiedzę  :D a nie sory, to rzeczy ktore sami wymyslacie ku poparciu swoich schizofrenicznych teorii 

Portret użytkownika Relax

To przecież logiczne,że

To przecież logiczne,że yellowstone będzie się trząśc w końcu cały pacyficzny pierścień ognia wykazuje oznaki pobudzenia od ostatniego trzęsienia ziemi nic nadzwyczajnego potrzęsie kilka dni czy tygodni i przestanie a temu co napisał ten artykul radzę nie straszyć ludzi. 
Jak ktoś napisał wstrząsy harmonijne zazwyczaj sa pierwszą i ostatnią oznaką wybuchu wulkanu lecz to co obserwujemy wcale nimi nie są. 
Aha i najpewniej strona gdzie można zobaczyć odczyty sejsmograficzne nie działa dlatego,iż najpewniej nawalił im jakiś czujnik,widac to w zapiskach,że urwało odczyt to się zdażało już i zazwyczaj trzeba było czekać kilka miesięcy na naprawę.

Portret użytkownika XaX

Ciekawee ... Jak by się nic

Ciekawee ... Jak by się nic nie działo to by nie wyłączali, chcą pewnie  uśpić czujność ludzi. Przecież gdyby miał walnąć to na pewno o tym by nie powiedzieli publicznie i zwlekali do momentu samego wybuchu bo to by spowodowało panikę na skalę krajową lub nawet kontynentu i mogło spowodować upadek kraju. Poza tym czym my się przejmujemy? Jak ma walnąć to walnie i tak wpływu na to nie mamy. 

Strony

Skomentuj