Rośnie aktywność kamczackich wulkanów

Kategorie: 

Źródło: twitter

Obecnie zdecydowania wzrosła aktywność wulkanów na Półwyspie Kamczackim. Trwa erupcja wulkanu Karymski oraz Siwelucz. Pierwszy z nich wyemitował kolumnę popiołu wznoszącą się na wysokość półtora kilometra.

 

Karymski to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na Kamczatce. Jego stożek wznosi się na wysokość 1536 metrów. Trwający obecnie okres aktywności tego wulkanu trwa nieprzerwanie od stycznia 1996 roku. Aktualnie ma on przypisany kod pomarańczowy dla lotnictwa.

Za to w obrębie wulkanu Siwelucz aktywność nawet się wzmaga. Dochodzi nawet do przepływów piroklastycznych, które schodzą po kilka kilometrów ze zboczy stożka. Nad wulkanem utrzymuje się też pióropusz pyłu i gazów sięgający pułapu 6 kilometrów. Również ten wulkan ma obecnie przypisany pomarańczowy kod zagrożenia dla ruchu lotniczego.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj