Rośliny zasiedliły Ziemię wcześniej niż sądzono

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Biolodzy z Uniwersytetu w Toronto odkryli, że rośliny mogły pojawić się o ponad 100 milionów wcześniej, niż się powszechnie uważa. Praca zespołu badawczego została opublikowana w czasopiśmie Biophysical Journal.

W swojej pracy przeanalizowali skamieniałość liczącą 541 milionów lat starożytnych wodorostów znalezioną w prowincji Shaanxi w środkowych Chinach. Okaz jest wystarczająco dobrze zachowany, aby można go było badać we wszystkich trzech wymiarach. Naukowcy wykorzystali mikroskopię elektronową i rentgenowską do zbadania wewnętrznej struktury alg. Okazało się, że jest przodkiem współczesnych wodorostów z rodzaju Codium, naukowcy nazwali nowy gatunek Protocodium sinense. 

 

Wierzono, że w okresie ediakarskim (635-541 mln lat temu) glony miały prostą budowę, która znacznie bardziej skomplikowała się dopiero po kilkudziesięciu milionach lat. Jednak struktura Protocodium sinense okazała się zaskakująco złożona i pod wieloma względami odpowiadała budowie współczesnych alg z rodzaju Codium. Według badaczy to pokazuje, że wodorosty i rośliny lądowe mają wspólnego przodka, który żył na Ziemi ponad 1-1,5 miliarda lat temu.

 

Jednak fakt, że najstarsze glony istniały już 541 milionów lat temu, prowadzi naukowców do przekonania, że ​​oddzielenie roślin lądowych i glonów nastąpiło wcześniej niż sądzono, a zatem Ziemia została „zazieleniona” we wcześniejszym okresie.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Najebałeś elaborat a na samym

Najebałeś elaborat a na samym poczatku można Cię zaorać i nie czytać dalej .

Ponownie zaorałeś się przymusem cxzyli zniewoleniem a zatem ksiuszki jechofca mają za zadanie zniewolić.

cyt. każdy ojciec pragnie, by ukochany syn podzielał jego poglądy na życie i zasady i przyswoił sobie jego przymioty serca (por. Prz 3:11, 12; 23:15, 16, 26; Ef 5:1; Heb 12:4-6, 9-11). Nakłada to na człowieka obowiązek posłusznego poddania się woli Bożej — nawet wtedy, gdy nie została przedstawiona w formie wyraźnego przykazania. A zatem grzech wiąże się z uchybieniem moralnym, z nieosiągnięciem żadnego z wymienionych celów.

Wynika z tego , że jechofiec ŻĄDA absolutnego poddania się co jest jednoznaczne z brakiem jakiejkolwiek empati i tolerancji u jechofca nawet dla syna a co dopiero dla innych innych - a to już zalatuje ostro dyktaturą i według dyktatora , każdy wolny człowiek to grzesznik , bezbożnik. A co z beżbożnikami to już dobrzez wcześniejn opisałeś.

Podpowiem Ci , czytaj co wklejasz i przeanalizuj wersety bo inteligentny człowiek nie wstawiałby wersetów , które go samozaorywują i jednocześnie podważają "dobrą nowinę" jehofca.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Zenek ;)

Rolnictwo na ziemi to czasy

Rolnictwo na ziemi to czasy od 5200 pne (nowy popotopowy świat). Wcześniej poprzez 1000 lat od koło 6200 pne było JEZUSOWE ludzi LUDOŻERSTWO a wczesn iej czasy RAJÓW i WSZYSTKO GENEROWANE z POWIETRZA na rządanie.

Portret użytkownika ba

Bilbia podaje skąd na

Bilbia podaje skąd na planecie Ziemi wzięły sie Rośliny , każda roślina ma swój KOD DNA co ją wyróżnia od innych roślin :

Rodzaju 1:  11  I przemówił Bóg: „Niech ziemia porośnie trawą, roślinami wydającymi nasienie,+ drzewami owocowymi rodzącymi według rodzaju swego owoc,+ w którym jest jego nasienie+ — na ziemi”. I tak się stało. 12  I ziemia zaczęła wypuszczać trawę, rośliny wydające nasienie według swego rodzaju+ oraz drzewa rodzące owoc, w którym jest jego nasienie według jego rodzaju.+ I widział Bóg, że to jest dobre. 13  I nastał wieczór, i nastał ranek — dzień trzeci.

" I przemówił Bóg: "    Bóg Biblii powiedział a Jego aniołowie to dzieło wykonali , Biblia nie opisuje tego aktu stwórczego w szczegółach , jest to na zasadzie kierownik mówi a pracownicy wykonują pracę ! jest to opis w prostym języku !

Biblia nie podaje ile czasu trwał ten "dzień"  okres czasu , Bóg Biblii nie jest istotą Ziemską i czasu nie liczy na zasadzie jak go liczą ludzie na Ziemi w systemie Słonecznym - 24 godzinnym ! Bóg Biblii to Istota po za Ziemska , więc ten dzień,  okres czasu mógł trwać miliardy lat Ziemskich, aż to dzieło zostało wykonane !

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika Q.

Biblia nic sensownego w tym

Biblia nic sensownego w tym temacie nie podaje gdyż jest tylko zbiorem wyobrażeń czyli mitów żydowskich o powstaniu ziemi itd. Gdyby istniał ten żydowski "Bóg" jak go sobie wyobrażasz to na całej planecie wszyscy by o nim wiedzieli a tak nie było i nadal nie jest. Przez tysiąclecia aż po dzień dzisiejszy każdy lud miał swoją mitologię i swoich bogów. I wszyscy myśleli że mają rację a wszyscy się mylili.. Taki "kochający Bóg" a trzeba było siłą, torturami i potworną przemocą przekonywać wszystkich do jego uznania ? Po co ?? 

Powiedz który towar jest lepszy ? Ten który trzeba reklamować i siłą zmuszać klientów do jego nabycia ?! Czy ten o którego zakup klienci sami zabiegają ?? Czemu więc, zajmujesz się "reklamą" i zmuszaniem osób postronnych do "kupowania" bajek które chcesz im sprzedać a której NIKT nie chce ??? Ktoś Ci za to płaci ? Gdzie w tym jest MIŁOŚĆ ? Chcesz sobie mieć "Boga" to sobie miej... ale poco nagabujesz przypadkowe osoby ? 

Uwolnij się z tego głupiego i szkodliwego nawyku.. nie należy napraszać się niechcącemu. 

Portret użytkownika Wiolka Mały

Jak tylko zobaczyłam tytuł

Jak tylko zobaczyłam tytuł artykułu, od razu wiedziałam że teraz wypowie się czołowy naukowiec pan profesor Q. On pouczy was czytelnicy , także i on napisze wam czym jest biblia i zmiany klimatu, wszystko jak najbardziej naukowo będzie wyjaśnione Smile expertyza nukowa proszę państwa.

Portret użytkownika euklide⁣s

Taki "kochający Bóg" a trzeba

Taki "kochający Bóg" a trzeba było siłą, torturami i potworną przemocą przekonywać wszystkich do jego uznania ? Po co ?? 

Powiedz który towar jest lepszy ? Ten który trzeba reklamować i siłą zmuszać klientów do jego nabycia ?! Czy ten o którego zakup klienci sami zabiegają ?? Czemu

I dokładnie takim bożkiem jest państwo. Trzeba siłą wcielać w jego struktury, od urodzenia więzić w sekcie państwowej i indoktrynować. A potem trzeba grabić podatkami i zmuszać do nabycia państwowych "usług". Państwo to bożek, a państwowość to najbardziej okrutna i tępa religia.

Portret użytkownika Q.

O..!.. i taka to jest

O..!.. i taka to jest odpowiedź "euklidesa"... minus za minusem, bo poco się przyznać że się jest tylko wywrotowcem pozbawionym wszelkiej idei i chęci ułożenia sobie swojego świata ?

Portret użytkownika Tomasz123

Do Q.Etapy transformacji

Do Q.Etapy transformacji Ziemi i ich kolejność opisane w Biblii są faktem naukowym.To ,że w historii Ziemi był etap ,kiedy w całości była pokryta woda ,jest też faktem naukowym potwierdzonym naukowo badaniami.Nie zastanawia Cię ,skąd ludzie mogli wiedzieć o prawidłowym przebiegu  terratransformacji 3500 lat temu?Wiedza o kolejności etapów to dopiero ostatnie 100 lat.Wiedza o pokryciu całej planety wodą (nie Potop) to ostatnie 20 lat.Ktoś ,kto spisywał Księgę Rodzaju musiał mieć dokładną wiedzę na temat przebiegu terratransformacji.Dlatego , proszę,zastanów się ,zanim zaczniesz określać Biblię bajką.

Portret użytkownika Q.

To nie jest opis

To nie jest opis terraformowania planety ziemia tylko żydowskie wyobrażenia na temat "stworzenia" świata, wykreowane przez ludzi nie mogących znaleźć sensownej odpowiedzi - jak to wszystko powstało ? Bo gdyby istniał "Bóg stworzyciel" którego "słowem" są biblijne zapiski to dlaczego nie napisał w niej wszystkiego dokładnie krok po kroku co , kiedy i jak zrobił żeby nigdy nikt nie miał w tej kwestii żadnych wątpliwości ? Jakoś nie doszukałem się w biblii sensownego opisu powstania ziemi jaką znamy. 

Ważniejsze pytanie brzmi - dlaczego biblia opisuje dzieje żydów i NIC WIĘCEJ ? Może dlatego że starożytne żydki nie miały za grosz pojęcia o świecie poza tym skrawkiem na którym żyli. 

Pin on Products

Oni znani są z matactw, manipulacji i zakłamywania. Jaki wydźwięk ma samo słowo "ŻYD" - pozytywny czy negatywny ?

Portret użytkownika Tomasz123

Do Q. Nie odpowiedziałeś na

Do Q. Nie odpowiedziałeś na postawioną tezę. Czy Twoim zdaniem, kolejność etapów transformacji Ziemi opisana w Biblii ,zgadza się z aktualną wiedzą naukową ,czy też nie. Rozumiem ,że niektóre osoby odrzucają Biblię z definicji, zwłaszcza gdy stykają się z fanatykami,którzy z uporem maniaka twierdzą ,że Ziemia ,Wszechświat,gwiazdy powstały w ciągu sześciu 24 godzinnych dni.Taki pogląd jest oczywiście bezsensowny i niezgodny z Biblią.                                                                                                                                                 Twoje pytanie " dlaczego nie napisał w niej wszystkiego dokładnie krok po kroku co , kiedy i jak zrobił żeby nigdy nikt nie miał w tej kwestii żadnych wątpliwości ?" jest jak najbardziej zasadne. Kiedyś zastanawiałem się , dlaczego Bóg Wszechmocny nie opisał (nie wspomniał ) o dinozaurach? Przecież mógł opisać te wspaniałe zwierzęta o ogromnch rozmiarach i wielkich zębach. Nurtowało mnie to pytanie ,dopóki nie zetknąłem się z kultem smoków w Chinach. Na pustynni Gobi znajdowano szkielety dinozaurów i zaczęto je czcić. Biorąc pod uwagę historię Izraelitów,już byki były przedmiotem kultu zamiast Boga . A co dopiero tak ogromne zwierzęta jak dinozaury.          Chyba każdy rodzić chciałby ,żeby jego dzieci miały szacunek dla niego, mimo że ciężko pracuje na kontrakcie  ,a nie modliły się do telewizora ( bo oglądają w nim bajki), czy do lodówki( bo znajdują w niej pyszne lody).                                                                                                  Gdy dziecko kocha ojca mimo że go nie widzi, to wie że te wszystkie zabawki ,jedzenie ,ubrania ,dom itd ma od ojca ,który opisał to wszystko w listach. Nie musi mieć kopii przelewów ,rachunków,wyciągów z konta,bo wie że np. matka nigdy nie pracowała.                             Kolejność etapów stworzenia to tylko jeden z elementów wiedzy ,które zostały zawarte w Biblii.Może kiedyś porozmawiamy o innych wskazówkach ,które dał kochający Bóg ludziom,żeby wiedzieli ,że On jest Stwórcą.       

 

 

 

Portret użytkownika ba

Odp . sobie skąd na Ziemi

Odp . sobie skąd na Ziemi wzięło sie tysiące języków , a Biblia odp. logicznie skąd sie wzięły , bo skoro masz już język np. Polski , to po co sie uczyć następnego,  skoro pisać i czytać byś nie umiał żyjąc  np. 4 tys lat temu :

Rodzaju 11:  Toteż Jehowa rozproszył ich stamtąd po całej powierzchni ziemi+ i w końcu przestali budować miasto.+  Dlatego nadano mu nazwę Babel,+ gdyż tam Jehowa pomieszał język całej ziemi, i stamtąd Jehowa rozproszył+ ich po całej powierzchni ziemi.

Wkrótce każdy mieszkaniec Ziemi dostanie dowody na istnienie Bóga Biblii - Stwórcy wszystkiego w tym planety Ziemi i ludzkości na niej mieszkającej :

Izajasza 40:  I objawi się chwała Jehowy,+ a ujrzy ją pospołu wszelkie ciało,+ bo usta Jehowy to powiedziały”.+

Psalm 22:27  Wszystkie krańce ziemi będą pamiętać o Jehowie i się ku Niemu zwrócą. Pokłonią Mu się wszystkie rodziny narodów.

 

Izajasza 2:  19  Ludzie zaś wejdą do jaskiń w skałach i do dołów w prochu — przed grozą Jehowy i przed jego wspaniałym dostojeństwem,+ gdy powstanie, by zatrzęsła się ziemia.+

 

Ezechiela 38: 23  I się wywyższę, i uświęcę,+ i dam się poznać na oczach wielu narodów; i będą musieli poznać, że ja jestem Jehowa’.+

 

Rzymian 14; 11  bo jest napisane: „‚Jako żyję — mówi Jehowa+ — ugnie się przede mną każde kolano, a każdy język otwarcie wyzna Boga’”.+

 

Izajasza 13:  „Wyjcie,+ bo bliski jest dzień Jehowy!+ Nadejdzie jako złupienie od Wszechmocnego.+  Dlatego wszystkie ręce opadną i całe serce śmiertelnika stopnieje.+  I ludzie się zatrwożyli.+ Chwyciły ich konwulsje i bóle porodowe; mają bóle porodowe jak rodząca.+ Spoglądają zdziwieni jeden na drugiego. Twarze ich to twarze rozpalone.+

 

Dla takich jak ty to będzie szok , wasz mowa będzie taka , przecież Boga miało nie być !!!!!

Bóg Biblii nie działa anonimowo , dziś na Ziemi ma swoich świadków co  świadczą o Bogu Biblii,  ale wkrótce sam Bóg Biblii da dowody swojego istnienia , a wiesz dlaczego,  Bo jest Ojcem ludzkości , a Ojciec Chce aby go Jego dzieci znały:

 

2 Koryntian 6: 18  „‚I ja będę dla was ojcem,+ a wy będziecie dla mnie synami i córkami’+ — mówi Jehowa, Wszechmocny”.+

 

Judy 1: 14  O nich też prorokował siódmy w linii od Adama, Henoch,+ gdy powiedział: „Oto przyszedł Jehowa ze swymi świętymi miriadami,+ 15  aby nad wszystkimi dokonać sądu+ i aby wszystkim bezbożnym udowodnić winę w związku ze wszystkimi ich bezbożnymi uczynkami, które bezbożnie popełnili, oraz w związku ze wszystkimi szokującymi rzeczami, które mówili przeciwko niemu bezbożni grzesznicy”.+

 

 

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika Q.

Sięgnij po jakaś książkę

Sięgnij po jakaś książkę opisującą zmiany w wymowie i pisowni języka polskiego na przestrzeni dziejów polskich. To wystarczy by zrozumieć że język zmienia się naturalnie sam z siebie w wyniku zmiany przypisywanych słowom znaczeń i sposobu ich zapisywania oraz składania zdań. Ile w języku polskim jest dialektów - gwar.. skąd się one wzięły ? Jehowa je polakom wymyślił ? Co plemię to inny wykształcało język bo owe grupy ludzkie żyły w odosobnieniu wystarczająco długo. Zobacz ile rodzajów mowy mają plemiona wyspiarskie ? Nawet chińczycy mają trzy języki urzędowe. Ale Ty wpatrzony jesteś w tą żydowską Torę jak kura w ziarno.. i dlatego nie widzisz nic poza tym. 

...Żaden człowiek nie może oglądać mojego oblicza i pozostać przy życiu... znajdź sobie ten fragment w swojej Torze.

Bog Jahwe - Strona 4 - Niezależne Forum - Cheops

Portret użytkownika ba

Dodam

Dodam

Piszesz,  ze jakby Bóg Biblii był to byłby znany na Ziemi , Bóg Biblii ma swoich świadków co o nim głoszą na całej planecie , na wszystkich kontynentach ,  tylko tacy jak ty w to nie wierzycie i to jest wasz grzech :

Izaajsza 43: 10  „Wy jesteście moimi świadkami+ — brzmi wypowiedź Jehowy — moim sługą, którego wybrałem,+ abyście mnie poznali+ i wierzyli we mnie,+ i rozumieli, że ja jestem ten sam.+ Przede mną nie został utworzony żaden Bóg+ ani po mnie nie ma żadnego.+ 11  Ja, właśnie ja jestem Jehowa,+ a oprócz mnie nie ma wybawcy”.+ 12  „Ja oznajmiłem i wybawiłem, i sprawiłem, że to usłyszano,+ gdy nie było wśród was obcego boga.+ Wy zatem jesteście moimi świadkami+ — brzmi wypowiedź Jehowy — a ja jestem Bogiem.+

Micheasza 7: 16  Narody zobaczą i zawstydzą się z powodu całej ich potęgi.+ Położą sobie rękę na ustach;+ uszy ich ogłuchną. 17  Będą zlizywać proch jak węże;+ rozdygotane niczym gady ziemi, wyjdą ze swoich wałów obronnych.+ Przyjdą ze drżeniem do Jehowy, naszego Boga, i będą się ciebie bać”.+

Dodam :  ze idą wydarzenia,  które wszystkich zwalą z nóg i to nie są żarty !

Mateusza 24: 35  Niebo i ziemia przeminą,+ lecz moje słowa na pewno nie przeminą.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Strony

Skomentuj