Rośliny mutanty odnaleziono w okolicy japońskiej elektrowni atomowej Fukushima

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Cztery lata po katastrofie w japońskiej elektrowni jądrowej Fukushima odnotowywane są dziwne zjawiska związane z roślinami i zwierzętami.

 

W ostatnich latach w Japonii pojawiły się informacje na przykład o zdeformowanych owocach i motylach. Ostatnio opublikowano zdjęcie kwiatów mutantów, które wyrosły niedaleko miasta Nasushiobara, znajdującego się około 70 kilometrów od Fukushimy. Sprawdzono poziom promieniowania w miejscu odnalezienia dziwnych stokrotek i stwierdzono jedynie niewielki wzrost promieniowania w tej okolicy.

Okazuje się jednak, że dawki radioaktywne, występujące jeden metr na ziemią w obszarze objętym katastrofą, są na bezpiecznym poziomie. Wyniki te miały wpływ na decyzję władz, które wydały zgodę na powrót siedmiu tysięcy ludzi do domów w pobliżu elektrowni jądrowej Fukushima. Nie wiafomo jednak czy w długim okresie czasu nie skończy się to wzrostem ilości przypadków chorób onkologicznych.


 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

Nie mam nic do tallinn'a bo

Nie mam nic do tallinn'a bo on tylko przetłumaczył artykuł z zagranicznego źródła - ale ten artykuł jest skrzętnie wymanipulowany i jest to wierutna bzdura dla nie myślących, by zbagatelizować i zignorować powagę sytuacji która dotyka nie tylko Japonii ale cały świat...
Poziom radiacji wcale nie musi być wysoki aby był problem ze zdrowiem. W przypadku roślin jest dokładnie tak samo tyle że rośliny są o wiele bardziej odporne niż organizmy żywe, a kiedy widzimy już nawet mutację roślin to jest naprawdę bardzo źle !
Promieniowanie cząstki nawet pojedynczej może nawet doprowadzić roślinę do mutacji np. kiedy roślina jest mała i kiełkuje - zmienia jej się gen, a w organizmie żywym dna (czas młodości jest najbardziej podatnym czasem na mutacje, bo komórki się dzielą biliony razy częściej przez to że rośnie roślina/organizm). Kiedy taki nawet pojedynczy atom np. emiter alfa doczepi się miedzy takie komórki które się akurat w tym momencie wzrostu dzielą promieniowanie alfa np. pluton uran ameryk spowoduje zły podział tych komórek które się dzielą i wtedy właśnie powstaje mutacja i rak ! Udowodnione jest że nawet bardzo niskie promieniowanie z emiterów jest bardzo szkodliwe (nie chodzi tu o promieniowanie z kosmosu (w dużej części chroni nas atmosfera przed nim),  a o pierwiastki np. pochodzące z Fukushimy, Czarnobyla, pary z kominów chłodzących wodę ze sprawnie działających reaktorów atomowych i samych odpadów atomowych czy np. radu ze starych wskazówek i cyferek świecących z zegarków który połowiczny rozpad mają po 1600latach. Tak taki głupi rad na zwykłych wskazówkach będzie truł aż tyle lat mimo że ludzie dawno zapomną o tych zegarkach itd. ale gdzieś wyrzucić to musieli i leży to rozsypane po całym świecie i truje tak jak setki tysięcy ton odpadów atomowych z którymi nie wiadomo co zrobić.)
 
"Nie wiadomo jednak czy w długim okresie czasu nie skończy się to wzrostem ilości przypadków chorób onkologicznych."
Doskonale wiadomo już w tej chwili (akta ze szpitali są utajniane a lekarze z Japonii są szantażowani za ujawnianie informacji pod groźba zwolnienia z pracy i zakazu wykonywania zawodu), zresztą wiadomo było już w parę sekund po katastrofie w Fukushimie Daiichi w 2011r.  że to będzie miało wymiar największej katastrofy ogólnoświatowej w dziejach ziemi.
W tej chwili rząd w Japonii bajeruje ludzi że mogą wracać na swoje stare miejsca zamieszkania bo nie ma już takiej wielkiej niby radiacji ale część ludzi doskonale zdaje sobie sprawę że rząd ich okłamuje i pozbywa się niewygodnych dla nich zwykłych ludzi którym muszą płacić odszkodowania i ich utrzymywać w innych lokacjach tymczasowych a tak naprawdę STAŁYCH. Cały ten bajer po to by wydłużyć nienormalną normalność podczas której budowane są podziemne schrony najbogatszym ludziom na świecie – wszystko to niestety prawda – mamy wszyscy mało czasu zanim cały świat zwariuje kompletnie i bezpowrotnie. A ta Grecja, rozpad unii czy wojna na Ukrainie czy gdzieindziej to jest wielkie NIC przy tym co robi Fukushima aktualnie całemu światu…
https://www.youtube.com/watch?v=H6GASNBqMeg
https://www.youtube.com/watch?v=QOjvVxATW_4
 

Portret użytkownika mazi87m

Rośliny są bardziej odporne

Rośliny są bardziej odporne niż organizmy żywe? Gościu do artykułu bzdur dodajesz komentarz pełny jeszcze większych bzdur. Jakie mutacje? Pokaż mi mutanty z Czarnobyla obejrzyj np na vice tamtejszy dziennikarz pojechał do Czarnobyla i na całym nagraniu nie ma żadnych zbudowanych roślin. Za dużo filmów typu planeta małp, godzila.

Portret użytkownika krótkowidziusz

kolejne beznadziejne pisadło

kolejne beznadziejne pisadło Tallinna....
bez konkretów , przepisane coś z czegoś...
"jądrowej Fukushima odnotowywane są dziwne zjawiska związane z roślinami i zwierzętami." - hmm gdzie te zwierzeta w "artykule" motyle? dowody ?
SZKODA CZASU NA CZYTANIE..

POZDRAWIAM
 
 

Portret użytkownika racionalista

Hahah, dobre. Też takie

Hahah, dobre. Też takie widziałem za domem Smile
 
Nic tak mnie nie śmieszy jak wymyślenie sobie "niewątpliwie prawdziwych" tez a puźniej usilne szukanie na nie dowodów. W wyniku katastrofy w fukushimie zgineły na razie dwie osoby, co do zachorowń na raka to nie ma zauważalnego wzrostu. A w polsce zieloni na protesty dalej samochodami przyjeżdrzają. Ciekawe czemu boją się atomu, a nie samochodu, tylko w polsce, tylko w ciągu roku 1600 ofiar śmiertelnych. A oni bez zastanowienia wsiadają nie zważając na ryzyko jadą walczyć z atomem. Widzicie jacy odważni Smile
 

Skomentuj