Rośliny błędnie interpretują ciepło i rozpoczynają drugą w tym roku wegetację

Kategorie: 

Kwitnący bez z Białorusi

W całej Europie i w części Azji dochodzi do niezwykłego zjawiska. Krzewy i drzewa zdają się nie uzmysławiać sobie nadchodzącej zimy i zaczynają wchodzić w druga tego roku wegetację.

 

Objawia się to ponownym kwitnieniem jabłoni, kasztanów i wielu innych roślin. Doniesienia o tego typu zjawiskach spływają z terytorium Rosji i państw ościennych. Jest też bardzo dużo informacji tego typu spływających z Polski. Drzewa kwitną na przykład na krakowskich Plantach.

 

Naukowcy przyznają, że kwitnienie roślin jesienią jest zjawiskiem niepożądanym i nieprawidłowym, ale zachodzi, dlatego, że nienormalne ciepło powoduje oszukanie naturalnych indykatorów nadchodzącej wiosny.

 

Ten rok jest jednak pod tym względem wyjątkowy. Zjawisko to nie pozostanie z pewnością bez konsekwencji, ponieważ nadchodzące nieubłaganie chłody sprowadzą spore kłopoty na kwitnące rośliny. Wiele z nich może tego nie przetrwać i będzie to ich ostatnie kwitnienie.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wojox

Gdyby teraz na jesień doszło

Gdyby teraz na jesień doszło do zmiany biegunów magnetycznych. Ziemia zaczęła by się kręcić w przeciwną stronę. 3 dni hamowania, ciemności itp, 3 dni rozruchu w 2 stronę.I wtedy pażdziernik byłby naprawdę marcem, więc w grudniu byłoby juz lato. Scenariusz bardzo prawdopodobny. Ziemia lada moment przetnie równik Galaktyki i znajdzie się na kolejne +/-12 000 lat na drugiej stronie naszej Drogi Mlecznej.Teraz wszystko się układa w całość....Nawet wiele proroctw się dopełni...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Wojox

Przecież to podstawy

Przecież to podstawy elektryki. Galaktyka ma własne pole magnetyczne, jeżeli Ziemia prześliźnie się na drugą stronę, znajdzie się w odwrotnej polaryzacji pola magnetycznego samej galaktyki. Dochodzi jeszcze Słońce.Wiem co przypuszczam, a przeczucie nie myli mnie. Ziemia zmieni rotację, wiem że to wygląda nieprawdopodobnie ale tak będzie, zobaczycie. W ELEKTRYCZNYM WSZECHŚWIECIE GRAWITACJA to nie wszystko, liczą się siły magnetyczne. Jozue poprosił Boga o zatrzymanie Słońca (stanęła Ziemia i księżyc) Są dowody we wszystkich kulturach o długim dniu i długiej nocy.To byłoby tylko możliwe gdyby wszechswiatem rządziły siły ELEKTRYCZNE !Zobaczcie na Youtube : Thunderbolts of Gods

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Heretyk

Zdajesz sobie sprawę że

Zdajesz sobie sprawę że słońce przebiegunowuje się co ok 22 lata? 11letnie cykle plam są właśnie z tym związane. Jest to zjawisko normalne i nie wywołało dotąd zmiany ziemskich biegunów. Joshue mi zwisa bo wierzę w Latającego Potwora Spagetti a on lepsze cuda potrafi a co do dnia i nocy to wytłumaczeń mogą być setki od działalności wulkanicznej począwszy. Zresztą skąd wiesz, że we wszystkich? Studiowałeś to? I skąd pewność, że chodzi o to samo zjawisko?    

Portret użytkownika wojcio4444

dokładnie...Kris kiedyś pisał

dokładnie...Kris kiedyś pisał i uważam, że jest to ciekawe spostrzeżenie ze świata "elektryki"..."Kto zajmuje się elektryką wie ze mozliwa jest zamiana biegunow  bez zmiany obr. co ma miejsce np w spawarkach wirnikowych po b. długim czasie spawania" Do tej pory myślałem,że zmiana biegunowości zawsze wiąże się,ze zmianą kierunku-zgodnie z "regułą prawej dłoni"http://pl.wikipedia.org/wiki/Regu%C5%82a_prawej_d%C5%82oniwiem,że nasza planeta to nie spawarka Język ale...zjawiska elktro-magnetyczne należą do bardzo dynamicznych i gwałtownych i wystarczy "tylko" nagła i gwałtowna zmiana  zmiana kąta precesji Ziemi i mamy wesoło :O

Portret użytkownika Virescens

Ciekawa teoria z tym

Ciekawa teoria z tym rozszczepieniem czasoprzestrzeni.Jackowski coś mówił zima przyjdzie szybko i będzie mroźna ale w jej trakcie bedzie jakies 2 tygodnie bardzo nienaturalnego ciepła (stawiam że 20 stp)Generalnie już mnie nie zdziwi jak za tydzień będzie padał deszcz ze śniegiem i w nocy będą przymrozki.

Portret użytkownika Hejku

Dzikie gęsi lecą całymi

Dzikie gęsi lecą całymi kluczami więc wygląda na to że ciepłe prądy powietrza które obecnie mamy niedługo ustąpią.Myszy polne też szukają schronienia.Przewiduje że przed nami ostatni tydzień tak ładnej pogody.

Strony

Skomentuj