Roskosmos planuje zbudować luksusowy hotel na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Kategorie: 

Źródło: NASA

Już wkrótce turystyka kosmiczna stanie się rzeczywistością. Korporacje takie jak SpaceX, Virgin Galactic czy Blue Origin chcą zaoferować niezwykłe loty w kosmos, które początkowo będą oczywiście zarezerwowane wyłącznie dla najbogatszych. Również sam lot nie będzie przypominał podróży luksusowym samolotem - przynajmniej nie na początku.

 

Wśród licznych projektów na turystykę kosmiczną pojawił się właśnie nowy - rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos proponuje zbudować luksusowy hotel na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Bogacze decydujący się na lot w kosmos będą mogli wynająć na stacji bardzo drogi pokój z nieziemskimi widokami.

 

Hotel ten miałby oferować prywatne kabiny z wielkimi oknami, łazienki, dostęp do siłowni i internetu. Dwutygodniowy pobyt ma kosztować 40 milionów dolarów za osobę, lecz za odpowiednią dopłatą można uzyskać dostęp do wyjątkowej atrakcji - za dodatkowe 20 milionów dolarów można wydłużyć pobyt w kosmicznym hotelu o dwa tygodnie z opcją wykonania spaceru kosmicznego.

Źródło: Anatoly Zak/Russianspaceweb.com

W tym celu planuje się zbudować dodatkowy 20-tonowy moduł o długości 15,5 metra, który mógłby zostać podłączony do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zawierałby łącznie cztery pomieszczenia sypialniane oraz dwie stacje medyczne i higieniczne. Z wyglądu ma przypominać moduł NEM-1, który powstaje obecnie do celów naukowych.

Źródło: Anatoly Zak/Russianspaceweb.com

Moduł NEM-2 ma zostać zbudowany przez rosyjskie przedsiębiorstwo kosmiczne RKK Energia i może pochłonąć od 279 do 446 milionów dolarów. Aby łatwiej było sfinansować jego budowę, RKK Energia planuje pobierać wstępne opłaty od pierwszych klientów. Projekt jest jednak na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Przedsiębiorstwo szacuje, że kosmiczny hotel może powstać najwcześniej za 5 lat. Zatem moduł zostanie podłączony do stacji ISS w 2022 roku lub później. Największym problemem dla tego projektu jest poważne ograniczenie czasowe, ponieważ Międzynarodowa Stacja Kosmiczna prawdopodobnie będzie finansowana tylko do 2028 roku. Kosmiczny hotel musi zatem powstać jak najszybciej, jeśli ma przynieść jakiekolwiek zyski.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika budzik66

Ja wam sprzedam planete

Ja wam sprzedam planete ziemię za 1dolara od osoby  i wszystkie planety w układzie słonecznym  za za tą samą kwotę od osoby, księżyców  nawet nie liczę.Nawet naszą  galaktykę z wszystkimi gwiazdami i planetami za 1 dolara sprzedam!!! Dzięki temu będę najbogatrzym człowiekiem w tej galaktyce i mało tego sprzedam cały wszechświat za tą samą sumę i będę najbogatrzym człowiekiem w szechświecie a wy głupole kupujcie bo to nie wasze, ale może być MOJE!!! A nawet jak to kupie to i tak nie będzie moje ale BOSKIE I BĘDZIE NALERZEĆ DO ?

Portret użytkownika U_P_Adlina

Hehehehe! Śmiech na sali. I

Hehehehe! Śmiech na sali. I co? Gdyby nie ruskie silniki uSSmany "zdobywałyby" kosmos przez lunety, hehehehe! Gdzie poszła więc ta kasa? Twoje "dane" są tak samo prawdziwe jak twoje brednie o PKB belgii i ruskich sputnikach. Błazenada i tyle w temacie.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Teresa z Torunia

Również nie znoszę

Również nie znoszę sowieciarzy ale z ich myśli technicznej i ciekawych pomysłów aż tak bardzo nie śmiałabym się. Delikatnie przypominam, że to właśnie sowieciarze bili o lata świetlne amerykanów w technice rakietowej (Korolow i jego rakiety - fakt z wyglądu bardzo toporne ale w przeciwieństwie do amerykańskich te przynajmniej latały). To oni dysponowali w tamtych czasach najlepszymi rakietami a co w tym samym czasie robili amerykanie ?. Głowli się nad technologią przejętych rakiet V2. Dopiero gdy do Stanów sprowadzili von Brauna ich program rakietowy (kosmiczny) ruszył z przysłowiowego kopyta. Dzisiaj ludzie są przekonani, że amerykanie od samego początku byli rakietową potęgą - otóż tak nie było i mało brakowało a przegraliby ten wyścig.

Delikatnie przypominam, że największe sukcesy w dziedzinie kosmonautyki czy tego chcemy czy też nie należą właśnie do sowieciarzy. Delikatnie przypominam, że to nie Nasa ale właśnie Rosjanie dysponują najlepszym zdjęciem pełnej krzywizny ziemi (na jednej klatce analogowego filmu a nie w postaci mozaiki) zrobionym podczas misji Zond-7. Proszę sobie poczytać jakie cuda techniki w postaci kamer jakie stworzyli na potrzeby misji księżycowych, na wenus czy marsa.

Jak już napisałam sowieciarzy można nie lubić ale pod względem ch osiągnięć choćby w dziedzinie kosmonautyki już tak nie drwiłabym z nich.

Strony

Skomentuj