Rosjanie zestrzelili koło Krymu amerykańskiego drona MQ-9

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Amerykański dron wojskowy typu MQ-9 Reaper o wartości 56 milionów dolarów został wyekspediowany 14 marca z bazy NATO Sigonella na Sycylii we Włoszech. Leciał na Krym z wyłączonym transponderem. Rosjanie zablokowali go, odcinając jego satelitę naprowadzania, po czym doprowadzili do zestrzelenia drona za pomocą myśliwca.

14 marca 2023 roku Stany Zjednoczone wydały oświadczenie, że MQ-9 „Reaper” został trafiony przez rosyjski myśliwiec SU-27.

„Nasz samolot MQ-9 wykonywał rutynowe operacje w międzynarodowej przestrzeni powietrznej, kiedy został przechwycony i trafiony przez rosyjski samolot, co doprowadziło do katastrofy i całkowitej utraty MQ-9”

 

Jak wynika z oficjalnego oświadczenia rosyjskiego Ministerstwa Obrony Narodowej,

"Lot amerykańskiego drona został zarejestrowany w rosyjskim regionie krymskim w kierunku rosyjskiej granicy. Lot amerykańskiego drona odbył się z wyłączonymi transponderami, naruszając ustalenia traktatowe"

Rosja początkowo twierdziła, że nie miała kontaktu z bezzałogowym statkiem powietrznym, ale 2 dni po incydencie Stany Zjednoczone opublikowały materiał filmowy, który rzekomo pochodzi z incydentu i który potwierdza, że kłamali.

To zdarzenie prawdopodobnie miało miejsce rano 14 marca. Kamera filmująca spod dużego drona, nieuzbrojonego drona wywiadowczego i obserwacyjnego General Atomics MQ-9 Reaper, potwierdza kontakt z rosyjskim myśliwcem SU-27. Wygląda na to, że SU-27 wypuszcza na niego paliwo, kiedy przelatuje obok na bardzo krótkim dystansie.

Jednak pierwszy kontakt nie spowodował zestrzelenia. Potem Suchoj 27 podjął kolejną próbę oblania drona paliwem i chyba doszło wtedy do kontaktu obu maszyn. Jedna z łopat śmigła drona jest zakrzywiona i złamana w połowie. Widać, że wcześniej łopaty śmigła są nadal w dobrym stanie. Więc Rosjanie nie tylko celowo zrzucili paliwo na MQ-9 - uderzyli w niego.

Ocena: 

2
Średnio: 1.8 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Janek

To wszystko zmierza w bardzo

To wszystko zmierza w bardzo złym kierunku, widać, że faktycznie, jakaś bardzo niegodziwa, nadprzyrodzona siła skutecznie popycha światowych władców, aby czym prędzej rozpętali kolejną (i zdaje się ostatnią) wojnę światową? Ktoś, "komu zostało już mało czasu" pewnie stanowczo zarządał, aby jego słudzy wreszcie unicestwili "niewygodną" ludzkość, i przejęli w posiadanie ich dziedziczną własność...? 
A zwłaszcza, żeby w końcu przygotowali ten wymarzony, upragniony teren, nową ziemię króla antychrysta...?

Ewidentnie, jako "goje" stoimy nad ogromną przepaścią, ale chyba nie mamy już siły, ani nawet chęci, aby spróbować zrobić krok, lub nawet kilka kroków do tyłu? Nie chcemy, albo już nie potrafimy wspólnie przeciwstawić się tym "elitom" (z Chazarii?) które coraz bardziej próbują zepchnąć nas w piekielną czeluść?  
Jakaś demoniczna siła coraz bardziej "uzdalnia" i "umacnia" przekupnych, nienasyconych i zachłannych sług piekieł, aby czym  prędzej wytracili całe miliardy niewinnych, i "niepotrzebnych" istnień...? 

Zdaje się, że wkrótce faktycznie, cały świat stanie w ogniu? Żaden z tych "wielkich władców", z powodu naszej słabości, i braku silnego sprzeciwu wobec wojny, nie dąży już w żaden sposób do pokoju? 
Po obu stronach niewinni młodzieńcy posyłani są na pewną śmierć? Siłą władzy politycy i generałowie wcielają do armii kolejnych chłopców (i nawet dziewczęta), którzy w ich niegodziwych oczach, są wyłącznie bezimienną statystyką, zupełnie nic nie znaczącym "mięsem armatnim"...? 

Wszyscy młodzieńcy, którzy stanowczo odmawiają mordowania swych bliźnich w bratobójczych wojnach, paradoksalnie nazywani są przez wiadome reżimy "ekstremistami", a większość "tamtego" społeczeństwa utopiła by prawdziwych chrześcijan w łyżce wody?

Na naszych podwórku trwa (na razie) jedynie "walka" o wygraną w wyborach, a pojawiające się czasami w komentarzach słowa: "to będzie walka po trupach" wciąż mają wydźwięk symboliczny...? Ale zdaje się, że niebawem sens tych słów może być dosłowny...?
Z powodu widma "przegranej", z pewnością "niektórzy" zapragną "jakoś" te najbliższe wybory oddalić...? A jakież to "nadzwyczajne" wydarzenia, byłyby w tym celu najbardziej pożądane...?

https://www.wprost.pl/wojna-na-ukrainie/11141710/iii-wojna-swiatowa-to-realny-scenariusz-kwasniewski-putin-naprawde-moze-sie-do-tego-posunac.html

Były prezydent (w linku powyżej) w wywiadzie dla "wprost" wyraził przekonanie, że wkrótce "może zostać wprowadzonyn stan wyjątkowy". Uznał też, że równie "możliwe jest rozpoczęcie III wojny światowej"...?
"Proroctwa" byłego komucha, potwierdził ten oto ambasador:

https://dorzeczy.pl/amp/418084/kiedy-polska-przystapi-do-wojny-ambasador-rp-odpowiada.html

Właściciele koncernów zbrojeniowych z całą pewnością jeszcze bardziej zacierają swe demoniczne pazury? Dla nich też nie ma żadnego znaczenia, że całe miliony niewinnych osób zostanie unicestwionych, że wielu ciężko rannych będzie niewyobrażalnie cierpieć? Dla wszystkich zwyrodnialców na tym świecie liczy się tylko "mamona"...?
Ciągle zapominają, że żaden z nich, żeby nie wiem jak był bogaty i "potężny", do grobu nic ze sobą nie zabierze, żadnych bogactw! Z gołą dupą każdy się narodził, i z gołą odejdzie! Bogaty pieniędzy nie zabierze, biedny nie pozostawi...

 

Portret użytkownika Wiktor Wektor

Jak rosyjskie załogowe

Jak rosyjskie załogowe samoloty naruszały świadomie cudzą przestrzeń powietrzną to nikt ich nie strącał ani nie ostrzeliwał.. podwójna moralność kalego się "kłania". A rusek jest jak dzik w szkodzie - odgonić go trzeba nie tylko do miedzy ale pognać w stepy jak najdalej.

Portret użytkownika chazarska logika

ile za to placa by udawac

ile za to placa by udawac ruska tube bo NIGDY w Rosji nie byl ani upadlina vel drako , ani medium vel chazar udajacy kobiete

i wielu innych tu zadaniowcow ?

jak to jest jak sie udaje ruska tube ? to musi byc naprawde poj....e odczucie ...

to tak jakbym mial udawac ze jestem chinczykiem i zyje zaspawany w domu objetym kwarantanna ... a codziennie trzyzmal sie za oczy krzycczzac znowu ten ryz by sie skosnymi staly cha cha chazaria i ich logika

udawac ruska tube ala chazar ukrainski jablonowski olszanski czy ukrainiec poreba .. cyrk

Portret użytkownika KarolP.

Po ogłoszeniu przez MTK

Po ogłoszeniu przez MTK nakazu aresztowania Putina za zbrodnie wojenne - co likwiduje jego uczestnictwo w formatach typu G8 czy G20 itp. - Putin staje się niewygodny i nieużyteczny dla jego mocodawców z KGB, którzy tego pułkownika  wystawili z cienia na urząd prezydenta i którym na bacznośc melował, że zadanie zostało wykonane. Putin utracił wszelką budowaną dwie dekady "haryzmę" i portret "silnego człowieka" - na rzecz tchórza w bunkrze otaczającego się sobowtórami. Jeżeli z Kremla ida kontrolowane przecieki, że Putin spadł ze schodow i popuścił w majtki, to widać, że w grę wchodzą silniejsze lobby od Putina - to typowy etap "przygotowawczy" do wymiany cara na Kremlu. Gwałtownie - włącznie z zabójstwem - albo przez odejscie na emeryturę - ale czas wymiany nadchodzi. Tym bardziej, że będzie go można obarczyć wszystkimi błędami względem nieudanego "Blietzkriegu w 3 dni" w Ukrainie. No i wymienić w ramach tradycyjnej sztuczki Kremla wobec Zachodu na "młodego liberała-demokratę", którego oczywiście "Zachód musi poprzeć ze wszystkich sił" - nie zwracając uwagi na takie "drobiazgi" jak bandycki napad i okupacja Ukrainy. Zresztą Berlin i Paryż aż przebiera nogami do resetu i powrotu "biznes jak zwykle" - na końcu idzie to do zbudowania supermocarstwa Lizbona Władywostok po trupie Ukrainy, Polski i Europy Centralnej. Wszystko widać jak na dłoni...

Portret użytkownika znawca

Rosja "przypadkowo"

Rosja "przypadkowo" zestrzeliła drona USA, a "zaraz potem" Międzynarodowy Trybunał Karny, wydał nakaz aresztowania Władimira Putina.

Co za nadzwyczajny zbieg okoliczności przypadków chodzących po świecie... 

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika 777

Albo Ukraina dzisiaj obroni

Albo Ukraina dzisiaj obroni niepodległość, a jeśli nie, będziemy zmuszeni, by włączyć się w ten konflikt - stwierdził ambasador RP we Francji Jan Emeryk Rościszewski. Jak dodał, jeśli zagrożone będą "nasze naczelne wartości" to "nie będziemy mieli wyboru". Słowa polskiego dyplomaty wywołały sporo kontrowersji w sieci.

Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie, klikając TUTAJ.

Ambasador Rościszewski w sobotę był gościem francuskiej telewizji informacyjnej LCI. Na antenie komentował decyzję polskich władz dot. przekazania Ukrainie myśliwców MiG-29.

"Nie będziemy mieli wyboru". Rościszewski o wojnie w Ukrainie

- To nie NATO, nie Polska, nie Francja, nie Słowacja zwiększają napięcie. Rosja zaatakowała Ukrainę, Rosja prowadzi inwazję, zabija ludzi, porywa ukraińskie dzieci - podkreślał polski ambasador.

- Więc albo Ukraina dzisiaj obroni niepodległość, a jeśli nie, będziemy zmuszeni, by włączyć się w ten konflikt, bo nasze naczelne wartości, które są fundamentem naszej cywilizacji, są zagrożone, więc nie będziemy mieli wyboru - zaznaczył Rościszewski

Portret użytkownika KittySlayer

@777

@777

Tacy polskojęzyczni przedstawiciele interesów państwa afrykańskiego, za takie antypolskie wypowiedzi powinni być automatycznie neutralizowani i nie mam tutaj na myśli wieszania na pierwszym drzewie a jedynie wydalenie z Polski do swojej afrykańskiej ojczyzny i dożywotni zakaz wjazdu czy powrotu  do Polski.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika Medium

Pod jakimś filmem na ten

Pod jakimś filmem na ten temat znalazłam następujący komentarz (był po rosyjsku).

  1. MTK w Hadze zamierzał osądzić zbrodnie USA i Izraela
  2. USA zagroziło MTK sankcjami.
  3. MTK zrezygnował ze swoich zamiarów.

Oto wszystko, co trzeba wiedzieć o MTK w Hadze.

Portret użytkownika drako_tr

MTK oskarżyło Putina o

MTK oskarżyło Putina o "zbrodnię wojenną" za to, że przyjął z Ukrainy uchodźców (dzieci), ... wiesz, od kiedy ocalenie ludziom (dzieciom) życia, jest traktowane jako zbrodnia? ... od momentu, gdy Azowcom zabrakło żywych tarcz, które sobie robili właśnie z tych dzieci.

Dwukrotnie użyli słowa "DZIECI" bo nadal próbują grać na emocjach.

Najwyraźniej ten wojenny spektakl, wymknął się reżimowi USA spod kontroli, stąd ich narastająca paranoja...

Portret użytkownika krystynaa

chopie, kazdy wie ze putin

chopie, kazdy wie ze putin zaatakowal ukraine w celach pozyskania ukrainskich surowcow i zasobow ludzkich,

laskawy putin najpierw zbombardował tym dzieciom dziecinstwo, często zabrał rodzicow a teraz bohater z wielkim sercem ich ratuje.

ty gnido

Portret użytkownika drako_tr

 Trumpeła chcą wsadzić za

 Trumpeła chcą wsadzić za prostytutkę? hahaha... a nie za nakłanianie do genetycznych szpryc!?, ...to Bidena pewnie wsadzą, za laptopa, a nie za to, co na nim było ... ciekawe czy przymkną też naszego Dudusia, za to, chciał ocalić miliony niewinnych Ukrainek, ale wredni Polacy zarazili je specjalnie HIV-em.

Strony

Skomentuj