Rosjanie zamierzają zdelegalizować nowy narkotyk ... pietruszkę

Kategorie: 

Korzeń i nać pietruszki - narkotyczne właściwości mają mieć nasiona

Po niedawnych zaskakujących normach prawnych dotyczących wykorzystania preparatów ziołowych w Unii Europejskiej mamy kolejny przykład „postępowej” działalności ustawodawczej, tym razem w Rosji, która zamierza zdelegalizować … pietruszkę.

 

Rosyjska Federalna Służba rozszerzyła listę roślin zawierających substancje odurzające lub trujące. Teraz ma znaleźć się na niej pietruszka, która jest powszechnie uprawiana w całym kraju.  Wydaje się, z nasion tej rośliny można produkować narkotyki.  Czy pietruszki jest aż tak niebezpieczna?  O opinie w tej sprawie rosyjska stacja telewizyjna zwróciła się do szefa departamentu z Ministerstwa Zdrowia Federacji Rosyjskiej, psychiatry Jewgienija Bruna.

 

Mimo zakazu jest mało prawdopodobne, aby ze sprzedaży miało zniknąć to popularne warzywo. Nie sposób będzie też ukarać wszystkich je uprawiających, mówi psychiatra. 

"Ale jest pewien wyjątek, jeśli zostanie udowodnione, że pietruszka była uprawiana w celu sprzedaży narkotyków, sprawa znajdzie się w sądzie” powiedział „To może być trudne do udowodnienia, ale być może istnieje na to jakiś sposób".

Zakaz sprzedaży pietruszki może być nieskuteczny, powiedział Brune.  Aby uzyskać efekt narkotyczny, potrzebna jest wystarczająco duża liczba nasion tej rośliny, przynajmniej kilka worków nasion.

 

Psychiatra powiedział, że w świecie jest opisane ponad sto tysięcy gatunków roślin posiadających pochodne narkotyków o działaniu psychoaktywnym.  Wśród nich są te, które są często zjadane. 

"To jest nierealna walka, bo po wprowadzeniu zakazu mafia narkotykowa wymyśli coś innego" powiedział Jewgienij Brune. "Myślę, że problemem jest konieczność zmniejszenia popytu na narkotyki i substancje psychoaktywne przyjmowane ogólnie dla zabawy." kontynuował

Sam Jewgienij Brune nie zgodził się z propozycją Komisji ONZ ds. Narkomanii, aby zalegalizować narkotyki i zatrzymać zupełnie ściganie sprawców. 

"Dwa lata temu napisano w sprawozdaniu Komisji, że polityka Narodów Zjednoczonych w celu zniszczenia rynku narkotyków nie powiodła się. Zaproponowano absurdalny sposób poradzenia sobie z sytuacją, zalegalizować narkotyki i pobierać dodatkowe podatki akcyzowe od ich sprzedaży " dodał. 

Według rosyjskiego psychiatry, doprowadzi to jedynie do tego, że co najmniej jedna trzecia ludności świata uzależni się od narkotyków.

 

Komentarz: Człowiek w swej bucie uważa, że można kontrolować naturę i uważa się za władnego do rozstrzygania, które rośliny są legalne a które nie. W rzeczywistości wszystkie rośliny są i powinny być legalne a tak zwana walka z mafiami narkotykowymi przypomina walkę ze spożyciem alkoholu w USA w czasach prohibicji. I wtedy w latach trzydziestych i teraz wraz z nowym podmiotem prohibicji efekt jest ten sam. Brutalna walka władz z procederem, który robi się zyskowny właśnie, dlatego, że ta walka jest prowadzona. W tym konkretnym przypadku mamy jednak drugie dno, bo nie idzie wyłącznie o ochronę przed narkotykami, chodzi o zniechęcenie ludzi do spożywania warzyw w ogóle i dlatego różne regulacje i spontaniczne ogórkowe epidemie mogą być elementem jakiejś większej układanki, której możemy jeszcze w całości nie ogarniać.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Radochar

zdelegalizowac orzeszki

zdelegalizowac orzeszki ziemne - przeciez niektorzy maja na to taka alergie, ze umieraja, to jest fakt!z pietruszka slusznie kombinuja, tam jest olbrzymia ilosc zelaza, juz lyska stolowa pokrywa 100% zapotrzebowanie dziennie na ten mineral.. A co jak ktos zje 2 lyzki?! Przeciez bedzie mial za dzo zelaza! pietruszke zdelegalizowac i odtad natka tylko na recepte! SLusznie prawia, popieram! Czlowiek jest gupi, tylko koncerny farmaceutyczne moga nas uratowac (za duza kase oczywiscie, ale zycie przeciez ma najwyzsza cene....)

Portret użytkownika Roni Tornado

To wina iluminatów i

To wina iluminatów i masonerii. Przeczytajcie sobie Codex Alimentarius, i dla was będzie wszystko jasne. Chcą wycofać owoce i warzywa, żeby ludziom wiecznie brakowało witamin i mikroelementów, wtedy mieli by chore społeczeństwo z którego doili by kasę. A zależy na takim scenariuszu przede wszystkim koncernom farmaceutycznym. Pieprzone sk*rwysyny !!!

Portret użytkownika panx

Olejek pietruszki korzeniowej

Olejek pietruszki korzeniowej zawiera większy procent mirystycyny.
Mirystycyna - organiczny związek chemiczny z grupy alkaloidów występujący m.in. w gałce muszkatołowej i naci pietruszki. Mirystycyna w dużych dawkach (np przy regularnym podawaniu)powoduje zaburzenia świadomości, halucynacje, omdlenia, długotrwałą senność i zmęczenie.

Portret użytkownika Jaco43

Tia, niestety marchewka wg

Tia, niestety marchewka wg Kodeksu Żywieniowego jest za dużym źródłem
karotenu i wg jakiejś tam komisji powinna być sprzedawana w aptekach
jako suplement diety. Ja takich bzdur nie komentuje bo już mi się nie
chce. Ale wymyśliłem taki sobie filmik, jak przed domem jakiejś
staruszki podjeżdża samochód  z antyterrorystami, widać migające światła
policyjne, jakiś mundurowy przez megafon prosi o wyjście  z domu.
Ponieważ
babcia jest przygłucha, nie słyszy. AT dostaje rozkaz ataku. Wchodzą do
środka, krzyczą, rzucają granaty hukowe i aresztują babcię...Pod
zarzutem nielegalnego uprawiania cebuli i czosnku w doniczce....
Ludzie,
co się dzieje? Może trzeba pójść śladem Hiszpanii, Grecji, Portugalii i
wyjść na ulicę? Bo mi tu zaczyna faszyzmem zalatywać......

Portret użytkownika Crypto

Tak, Tak ! I oddawania moczu

Tak, Tak ! I oddawania moczu nalezy zabronić i pozatykac wszelkie otwory ciała. Ewentualnie mozna by udzielać koncesji na wypróżnianie i tym podobne czynności, oczywiście wszystko powinno być opodatkowane i umocowane prawnie, ze szczególnym uwzglednieniem zasad wspólistnienia i norm społeczno-prawnych.

Strony

Skomentuj