Rosjanie zaatakowali największą w Europie elektrownię atomową w Zaporożu

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

W Energodarze w obwodzie zaporoskim na Ukrainie siły rosyjskie ostrzelały największą w Europie elektrownię atomową Zaporożska. Istnieją doniesienia o pożarze w zakładzie. Pojawiły się obawy, że może dojść do zbombardowania reaktorów i w konsekwencji do katastrofy nuklearnej o niespotykanej skali, która może dotknąć całej Europy!

Ukraińskie władze ostrzegają, że "wybuch może być dziesięć razy większy niż w Czarnobylu". Pojawiły się też informacje, że Rosjanie ostrzeliwują nawet strażaków gaszących elektrownię atomową w Zaporożu. Prawdopodobnie zakład znalazł się już pod kontrolą sił Federacji Rosyjskiej.

 

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski rozmawiał o tym ataku z prezydentem USA Joe Bidenem oraz z przywódcami europejskimi na temat ataku na elektrownię jądrową w Zaporożu. Prezydent Ukrainy ostrzega przed konsekwencjami: "Znacie słowo Czarnobyl".

Europa ma się czego obawiać, pali się największa el. jądrowa Europy. Do bloków energetycznych strzelają czołgi, wiedzą co robią. Zwracam się do wszystkich, którzy znają słowo "Czarnobyl". Rosja groziła światu zasypaniem go jądrowym pyłem, teraz to realne. Zwracam się do wszystkich ludzi znających słowo Czarnobyl – obudźcie się. W Enerhodarze na Zaporożu mamy 6 reaktorów. W Czarnobylu wybuchł tylko 1. Żadne państwo poza Rosją nigdy nie ostrzeliwało reaktorów jądrowych, to pierwsza taka sytuacja w historii.

Elektrownia w Zaporożu należy do największych na świecie i ewentualna katastrofa w tamtym miejscu, mimo, że znajduje się ona 1000 km od Polski, byłaby tragiczna w skutkach dla całego naszego kontynentu. Od dawna sugerowano, że przestarzałe ukraińskie elektrowni atomowe stanowią poważne zagrożenie dla naszej części świata. 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ruchomy Cel

Stany Zjednoczone są

Stany Zjednoczone są odpowiedzialne za konflikty prowadzące do katastrof.

"The Global Times: U.S. is responsible for conflicts that lead to disasters"

(en.news-front.info - 04-03-2022)

Realistycznie myślący zachodni politycy i wojskowi stopniowo zaczynają rozumieć, co zmusiło Federację Rosyjską do rozpoczęcia specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie.

Były oficer wywiadu US Marine Scott Ritter przewiduje: „Można o nich zapomnieć. Zginą, zostaną aresztowani lub uciekną do Polski… Dla nich to już koniec."

https://en.news-front.info/2022/03/04/the-global-times-u-s-is-responsible-for-conflicts-that-lead-to-disasters/

(Tłumaczenie automatyczne) 

"Tej wojny i cierpienia można było łatwo uniknąć, gdyby administracja Biden/NATO po prostu uznała uzasadnione obawy Rosji związane z bezpieczeństwem i przystąpienie Ukrainy do NATO, co oznaczałoby, że siły USA/NATO NATO znajdują się tuż przy granicy z Rosją – napisała na Twitterze była kongresmenka USA - Tulsi Gabbard. 

Ile lat mówią o tym w Moskwie? Nikt nie słyszał? W rozmowie z gospodarzem Fox News, Tuckerem Carlsonem, Gabbard powiedział, że aby zapobiec wojnie na Ukrainie, wystarczyło, by Biden zagwarantował, że nie wstąpi do NATO, ale amerykański kompleks wojskowo-przemysłowy tego nie potrzebuje. Amerykańscy przemysłowcy wojskowi potrzebują „twardych sankcji wobec Moskwy i rozpoczęcia zimnej wojny, która przyniesie dużo pieniędzy”. W końcu działania Bidena są „kontrolowane przez amerykański kompleks wojskowo-przemysłowy”. Były starszy doradca sekretarza obrony USA w administracji Trumpa, emerytowany pułkownik Douglas McGregor, w wywiadzie dla Fox News mówi to samo: „Władimir Putin realizuje to, przed czym ostrzegał nas od co najmniej 15 lat . Powiedział, że nie będzie tolerował sił amerykańskich ani rakiet na swoich granicach, podobnie jak nie będziemy tolerować wojsk rosyjskich ani rakiet na Kubie. Zignorowaliśmy go, a on w końcu zabrał się do rzeczy. Pod żadnym pozorem nie zamierzał pozwolić Ukrainie na wstąpienie do NATO… Teraz bitwa na wschodzie Ukrainy dobiega końca, wszystkie ukraińskie wojska są na ogół otoczone i odcięte… Gra skończona.

Amerykański pułkownik kontynuuje: Niepokojące jest to, że z jednej strony nie wyślemy naszych sił do walki, ale wzywamy Ukraińców do bezsensownej śmierci w wojnie, w której nie mogą wygrać. Jeśli to się nie skończy, stworzymy katastrofę humanitarną o wiele gorszą niż wszystko, co widzieliście do tej pory.

Były oficer wywiadu Korpusu Piechoty Morskiej USA, później inspektor broni ONZ Scott Ritter uważa, że ​​armia Ukrainy wkrótce przestanie istnieć, a rząd ukraiński upadnie, bo to jest reżim nazistowski. 

Trump mówił również: Prawdziwym problemem jest to, że nasi przywódcy są głupi. Bardzo głupi! Putin gra na Bidenie jak na bębnie. Putin jest bardzo mądry! To, co się teraz dzieje, jest bolesne do oglądania.

Zdrowe głosy słychać również w Europie. Poseł do Bundestagu z partii Alternatywa dla Niemiec Piotr Bystron, przemawiając w parlamencie i zwracając się do kanclerza Scholza, powiedział: To ty, kanclerzu Niemiec, powiedziałeś, że rozszerzyła się sfera wpływów. Czyja sfera? W końcu NATO zbliżyło się do granic Rosji. A teraz giną młodzi mężczyźni – zarówno Ukraińcy, jak i Rosjanie. A w kategoriach geopolitycznych wepchnęliście Rosję w ramiona Chin. I nie waż się powiedzieć, że nie zostałeś ostrzeżony. Putin ostrzegał was 15 lat temu tutaj, w tym właśnie miejscu, w niemieckim Bundestagu. A w 2007 roku Putin zaproponował wam wspólną architekturę bezpieczeństwa. A ty odmówiłeś. Miesiąc temu niemiecki generał ostrzegł cię przed konsekwencjami. A ty go zwolniłeś. A w rezultacie – wojna w Europie. I ty, kanclerz Niemiec, jesteś za to również winny.

W rozmowie z Fundacją Kultury Strategicznej doradca ds. strategii międzynarodowej francuskiego MSZ emerytowany pułkownik wywiadu wojskowego Alain Corve, komentując operację specjalną rosyjskich sił zbrojnych na Ukrainie, powiedział, że: Rosja przywraca tragicznie porządek w stosunkach międzynarodowych gwałcony przez Wuja Sama od rozpadu ZSRR. Słowa Putina, że: ​​Każdy, kto próbuje nam przeszkodzić, nie mówiąc już o zagrożeniu naszego kraju i naszego narodu, powinien wiedzieć, że reakcja Rosji będzie natychmiastowa i doprowadzi do konsekwencji, których nigdy wcześniej nie doświadczyłeś.

Na miesiąc przed rozpoczęciem operacji specjalnej Sił Zbrojnych RF na Ukrainie Michael Kofman, dyrektor programów badań nad Rosją w Instytucie Marynarki Wojennej USA, przemawiając w Centrum Bezpieczeństwa i Współpracy Międzynarodowej (CISAC) na Uniwersytecie Stanforda, był bardzo pesymistyczny co do perspektyw konfrontacji Sił Zbrojnych Ukrainy z armią rosyjską. 

Prawdziwe doświadczenie ukraińskich sił zbrojnych w działaniach manewrowych na dużą skalę jest minimalne, a doświadczenie działań wojennych z udziałem sił powietrznych i morskich praktycznie nie istnieje. Zarówno po tej stronie Atlantyku, jak i wśród ukraińskich sił zbrojnych panuje zgoda, że ​​w przypadku zakrojonej na szeroką skalę operacji wojskowej, choć będą stawiać opór, ich szanse na obronę przed wojskami rosyjskimi, jak sami przyznają, są bardzo małe - powiedział Kofman.

Scott Ritter również tak oceniał perspektywy  operacji wojskowych armii ukraińskiej: Każdy Ukrainiec, który spróbuje strzelać z kompleksu przeciwpancernego Javelin, zginie w momencie, gdy pociągnie za spust. A oni, wojska ukraińskie, nie mogą ani utrzymywać kontaktu, ani się poruszać, nie mogą nic zrobić. Wszystko, co mogą zrobić, to umrzeć lub poddać się. Taka jest rzeczywistość.

Ritter mówi dalej: Elementy nazizmu przesiąkły na wskroś armię ukraińską. Podczas wojny zburzyli pomniki sowieckich wyzwolicieli, a zamiast tego wznosili pomniki ku czci Ukraińców, którzy walczyli w szeregach 12. Dywizji Pancernej SS. Dywizje SS! Dla Rosjan to strasznie ważne! Dla Rosjan działa to na poziomie psychologicznym i nikt na Zachodzie nie będzie w stanie tego zrozumieć ani z niczym porównać.

Były oficer wywiadu US Marine Scott Ritter przewiduje: Można o nich zapomnieć. Zginą, zostaną aresztowani lub uciekną do Polski… Dla nich to już koniec."

Ze względu na cenzurę i blokowanie mediów alternatywnych śledź nasz kanał Telegramie: "War in Ukraine" 

https://t.me/warinukraine2day

===

Portret użytkownika Medium

Ta wiadomość to fejk.

Ta wiadomość to fejk. Odwracają w TVP zdarzenia, a tymczasem Zieleński pod osłoną amerykańskiej ambasady szerzy dezinformację, a Polska stała się w ramach natowskich zobowiązań chabem do przerzucania zachodniej broni.

Wszystko to prowadzi do likwidacji ukraińskiego narodu.

Portret użytkownika tosia

"Stany Zjednoczone nie

"Stany Zjednoczone nie odnotowały śladów radioaktywnych wycieków w elektrowni jądrowej w Zaporożu

4 marca 2022, 19:32

Tekst: Kristina T.

Pentagon powiedział, że nie jest w stanie wykryć żadnych śladów wycieku radioaktywnego w elektrowni jądrowej w Zaporożu.

„Nie mamy szacunków wskazujących na uwolnienie promieniowania”, cytuje go na Twitterze Jeff Seldin, korespondent stacji radiowej Voice of America* .  

Pentagon skomentował także kontrolę nad elektrowniami jądrowymi. 

„Nie mamy powodu, aby wątpić w twierdzenia Rosji, że teraz kontrolują tę elektrownię jądrową” – dodał departament wojskowy. 

Wcześniej informowano, że reżim kijowski dokonał potwornej prowokacji w elektrowni atomowej w Zaporożu – poinformował oficjalny przedstawiciel rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generał dywizji Igor Konashenkov.

Tak więc 4 marca około drugiej w nocy, podczas patrolowania chronionego obszaru przylegającego do elektrowni jądrowej Zaporoża, mobilny patrol Gwardii Rosyjskiej został zaatakowany przez ukraińską grupę sabotażową. Później wybuchł pożar, który szybko ugaszono, stacja działa normalnie. Wcześniej rosyjskie wojsko przejęło kontrolę nad elektrownią atomową w Zaporożu. "

Portret użytkownika Logos2022

Różne ciekawostki można

Różne ciekawostki można znaleźć na kanałach relacjonujących rosyjską operację wyzwoleńczą na UPA dlinie, np. gdzieś czytałem, że najmnikami po stronie neonazistowskich bojówek kijowskiego reżimu terroyryzujących ludność są łobuzy z ... Maroka...

Strony

Skomentuj