Rosjanie wyślą humanoidalnego robota na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Kategorie: 

Źródło: Roscosmos, YouTube/CNN Business

Rosyjscy urzędnicy zapowiedzieli wysłanie humanoidalnego robota na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w przyszłym tygodniu. Robot Skybot F-850 trafi na orbitę 22 sierpnia na statku kosmicznym Sojuz MS-14.

Najnowsze materiały pokazują Skybota F-850 w symulacji przedstawiającej, w jaki sposób będzie on podróżował w kosmos w trybie bezzałogowym za pośrednictwem statku kosmicznego Sojuz MS-14 wraz z rakietą Sojuz-2.1a. Po zadokowaniu Sojuza do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, Skybot F-850 zostanie przeniesiony ze statku do rosyjskiego segmentu stacji. Tam zostanie powitany przez kosmonautę Aleksandra Skworcowa, który został specjalnie przeszkolony do obsługi robota.

Oleg Bolashev z rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos powiedział: „Możemy oficjalnie potwierdzić, że zgodnie z planowym rozkładem lotów, humanoidalny robot FEDOR dołączy do lotu na ISS 22 sierpnia na pokładzie Sojuza MS-14 wraz z rakietą nośną Sojuz 2.1a.”

Skybot F-850 jest bardziej zaawansowaną wersją robota Final Experimental Demonstration Object Research (FEDOR) z 2016 i zawiera zaktualizowane materiały i system sterowania. Robot może celować i strzelać do celów, używać narzędzi, a nawet prowadzić samochód. Ponadto, będąc na pokładzie ISS, może także komunikować się z Ziemią, rejestrować zdarzenia podczas startu, a także podczas pobytu.

Skybot F-850 miał pozostać na ISS tylko przez półtora tygodnia, ale jego powrót został przedłużony o cztery dni. Powrót na Ziemię jest planowany na 7 września. Obecnie trwają przygotowania do lotu na kosmodromie Bajkonur.

Ocena: 

4
Średnio: 3.8 (4 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.plKomentarze

Portret użytkownika keri

Nareszcie astronauci nie będą

Nareszcie astronauci nie będą wiecznie wywaleni na zewnątrz stacji kosmicznej z wielkim kluczem francuskim w pozycji jak w wodzie w basenie ROFL

Reżyser wzbogaca gadżety, lecz i tak "Świnie w kosmosie" mają większą oglądalność ROFL

Orwella Partia w "Rok 1984" to kościół kat. Dowodzi tego historia kk, biblia i poglądy kk. Precz ze światem Orwella! https://zmianynaziemi.pl/comment/494516#comment-494516

Portret użytkownika minoduesp

Wygląda lepiej niż Terminator

Wygląda lepiej niż Terminator , kruca fuks kto by pomyślał ,że ruscy mają takie zaawansowane roboty ? Ciekawe jak zrealizowano jego zasilanie bo z pewnością musi być atonomiczny. I teraz można się jedynie domyślać jakimi robotami "bawi" się ich wojsko .. byłoby ciekawie gdyby na kolejną "wojenkę" zamiast "zielonych ludzików" wysłano armię klonów .. 

Portret użytkownika baca

Niewinny robot zostanie przez

Niewinny robot zostanie przez bezdusznych urzednikow zeslany w kosmos ale jak sie tam podladuje i narobi nowe roboty.... nie majac  pdrzeciez nic innego do hmm roboty... no to moze byc  ciekawie jak za pare wiekow ten robot zostanie okrzykniety przez wszystkie syntezatory mowy Cyberjezusem i stanie na czele metalowej krucjaty zeby wyslac w kosmos urzednikow

 

Portret użytkownika aTomek

"Robot może celować i

"Robot może celować i strzelać do celów, używać narzędzi, a nawet prowadzić samochód." Nie będzie się nudził. Najpierw wystrzela całą załogę, potem przebuduje stację na napęd hipersoniczny, dogoni fruwającą dookoła Słońca elektryczną Teslę, przesiądzie się i cały i zdrowy wróci naładowany pozytywnymi energiami kosmosu na Ziemię witany tłumnie i gorąco przez Naród Radziecki.

Skomentuj