Rosjanie wyślą humanoidalnego robota na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Kategorie: 

Źródło: Roscosmos, YouTube/CNN Business

Rosyjscy urzędnicy zapowiedzieli wysłanie humanoidalnego robota na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w przyszłym tygodniu. Robot Skybot F-850 trafi na orbitę 22 sierpnia na statku kosmicznym Sojuz MS-14.

Najnowsze materiały pokazują Skybota F-850 w symulacji przedstawiającej, w jaki sposób będzie on podróżował w kosmos w trybie bezzałogowym za pośrednictwem statku kosmicznego Sojuz MS-14 wraz z rakietą Sojuz-2.1a. Po zadokowaniu Sojuza do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, Skybot F-850 zostanie przeniesiony ze statku do rosyjskiego segmentu stacji. Tam zostanie powitany przez kosmonautę Aleksandra Skworcowa, który został specjalnie przeszkolony do obsługi robota.

Oleg Bolashev z rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos powiedział: „Możemy oficjalnie potwierdzić, że zgodnie z planowym rozkładem lotów, humanoidalny robot FEDOR dołączy do lotu na ISS 22 sierpnia na pokładzie Sojuza MS-14 wraz z rakietą nośną Sojuz 2.1a.”

Skybot F-850 jest bardziej zaawansowaną wersją robota Final Experimental Demonstration Object Research (FEDOR) z 2016 i zawiera zaktualizowane materiały i system sterowania. Robot może celować i strzelać do celów, używać narzędzi, a nawet prowadzić samochód. Ponadto, będąc na pokładzie ISS, może także komunikować się z Ziemią, rejestrować zdarzenia podczas startu, a także podczas pobytu.

Skybot F-850 miał pozostać na ISS tylko przez półtora tygodnia, ale jego powrót został przedłużony o cztery dni. Powrót na Ziemię jest planowany na 7 września. Obecnie trwają przygotowania do lotu na kosmodromie Bajkonur.

Ocena: 

4
Średnio: 3.8 (4 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl

loading...


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

Wygląda lepiej niż Terminator

Wygląda lepiej niż Terminator , kruca fuks kto by pomyślał ,że ruscy mają takie zaawansowane roboty ? Ciekawe jak zrealizowano jego zasilanie bo z pewnością musi być atonomiczny. I teraz można się jedynie domyślać jakimi robotami "bawi" się ich wojsko .. byłoby ciekawie gdyby na kolejną "wojenkę" zamiast "zielonych ludzików" wysłano armię klonów .. 

Strony

Skomentuj