Rosjanie wykryli amerykański bezzałogowy samolot szpiegowski przy swojej granicy

Kategorie: 

Źródło: Northrop Grumman

W piątek 12 maja amerykański dron rozpoznawczy, RQ-4 Global Hawk, został wykryty nad Morzem Czarnym, gdy zmierzał w kierunku granic Federacji Rosyjskiej. Informacje te podała rosyjska agencja informacyjna TASS, powołując się na źródła militarne.

„Dzisiaj, rosyjska marynarka wykryła amerykański Zwiad Strategiczny w postaci drona Global Hawk, który na ogromnej wysokości przemierzał teren Morza Czarnego w kierunku granic Federacji Rosyjskiej,” informuje źródło TASS.

Zgodnie z tym źródłem amerykańskie jednostki miały zacząć wykonywać takie loty regularnie.

 

Już 9 maja rosyjskie źródła informowały, że zwiad wysłany przez Stany Zjednoczone na granicę Rosji przy wybrzeżu Morza Czarnego został wykryty. Wtedy miał to być samolot P-8A Poseidon, który zmienił kierunek lotu dopiero pod presją wywartą przez rosyjskie myśliwce, które w pewnym momencie zaczęły mu „towarzyszyć.”

 

Atmosfera na świecie staje się coraz bliższa najgorętszym chwilom z okresu zimnej wojny, a wywiady największych mocarstw zdają się być w stanie najwyższej aktywności. Można odnieść wrażenie, że polityka USA nie zmieniła się nadto, pomimo Donalda Trumpa na stanowisku prezydenta. Oby tylko współczesny konflikt zimnowojenny nie zamienił się w gorącą wojnę nuklearną.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Skomentuj