Rosjanie wycinają drzewa na granicy z Polską, tworząc korytarze transportowe

Kategorie: 

Photo by Dominic Morel / Źródło: freeimages.com

Jak donosi polska prasa, Rosjanie rozpoczęli wycinkę drzew w Obwodzie Kaliningradzkim. Zdaniem niektórych dziennikarzy może to świadczyć między innymi o tym, że rosyjska armia przygotowuje się do inwazji na Polskę. Wycinka drzew zainteresowała Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

Jeszcze pół roku temu gdyby ktoś stwierdził, że może dojść do wojny Polski z Rosją większość osób pukałaby się w głowę. Teraz jednak sytuacja jest diametralnie różna i nie dość, że nikt tego nie wyklucza, to jeszcze zagraniczni analitycy straszą atakiem jądrowym na Warszawę.

 

Po ostatnim szczycie NATO stało się jasne, że jesteśmy osamotnieni, a słynna "szpica" to raczej propagandowa zagrywka, a nie realna siła, której może się obawiać Rosja. Polska wykonała zadanie polegające na zdestabilizowaniu Ukrainy, a teraz nie dość, że została odsunięta od decyzji w sprawie konfliktu w tym kraju, to jeszcze stała się pierwszym celem ataku jako państwa frontowego NATO.

 

W tym kontekście zaobserwowana wycinka drzew przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim jest niepokojąca i zainteresowały się tym polskie służby, które podobno wypytują mieszkańców Gołdapi i okolicznych leśniczych, czy wiedzą coś o prowadzonych wycinkach.

 

Z dostępnych informacji wynika, że powstają szerokie leśne korytarze, prostopadłe do granicy z Polską. Wiadomo na pewno, że wcześniej ich nie było. Oczywiście nie wiadomo, czy mają to być drogi dla rosyjskiego ciężkiego sprzętu zgromadzonego w bałtyckiej enklawie, czy też po prostu mamy do czynienia z przygotowaniami do budowy linii energetycznych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika rosomak

Angelus wielce się podniecił

Angelus wielce się podniecił wizją zbombardowanej Warszawy tyle tylko że jak zwykle przemyślenia z tyłka wyciaga a każdemu kto z nim jego szaleństwa nie podziela przyczepia łatkę debila lub ćpuna.
Stary chłop z niego a logiki za grosz.
Putin gra na na nosie zachodowi i próbuje ugrać ile się da na zaistniałej sytuacji.
Jako przeydenta podziwiam go i wcale się nie dziwię że ma tak wielkie poparcie wśród swoich rodaków.
Jest sprawnym politykiem i doskonale wie dokąd może się posunąć a działać może w byłych republikach bo dotąd sięgają jego strefy wpływów.
Zrzucić atom może jakiś dyktatorek z zapyziałęgo zadupia ale nie światowe mocarstwo z siecią zależności,międzynarodowymi umowami i 150-sięcio milionową rzeszą obywateli.
Taki pokaz siły zdestabilizowałby cały cywilizowany swiat i nikt nie jest w stanie przewidzieć do czego mogłoby to doprowadzić, abstrahując już nawet od tego czy ktokolwiek by się upomniał o Warszawę.
Putinowi na tym nie zależy bo to tak jakby wyjść na deszcz i liczyć na to że się nie zmoknie.
Wszytko to gra polityczna, nic więcej- a bajki o uderzeniu nuklearnym schowaj do kieszeni albo jak już musisz AMR, opowiadaj niedorozwiniętym, może tam potraktują cię poważnie.

Portret użytkownika Impuls

Angelusie Maximusie Rexie, ja

Angelusie Maximusie Rexie, ja ci wierzę w ten atak na Warszawę, tylko jak mam przekonać rodzinę, innych ? O ile dla mnie jest problem wziąść zwolnienie na 16.IX to inni opdowiedzieliby mi "Głupoty gadasz" lub "Co paliłeś ?" bo nikt nie jest w stanie uwierzyć jakiemuś gościowi z internetu. Uciekać samemu ? Bardzo trudne, bardzo egoistyczne zostawiać rodzinę. Czyli zostaje mi modlenie o to by te bomby były jak najsłabsze i żeby do mnie nie dotarło promieniowanie. Niestety to się staje coraz bardziej prawdobodobne. Jak żyć panie zdrajco premierze ? Obyśmy mogli powiedzieć "AMR po dziada nas straszyłeś ?" niż "miałeś rację".

Podpisano, Pieseł Wawerski

 

Portret użytkownika Pierunek

Witam wszystkich. Mieszkam na

Witam wszystkich. Mieszkam na Kujawach, kilkanaście kilometrów od pobliskiej bazy wojskowej i od połowy wakacji zaobserowałem tak jakby jej wzmożoną aktywność. Jednostka wyposażona jest w śmigłowce szturmowe Mi-24 oraz transportowe Mi-17 i wielozadaniowe PZL W-3 Sokół. Przedtem ćwiczenia na zasadzie oblotów odbywały sie dwa razy na tydzień, tj. wtorki i czwartki, jednak obecnie ich ilość dochodzi do nawet 4-5 tygodniowo. Ponadto co drugi dzień wyraźnie słychać silniki F-16, pomimo że do Poznania mam około 100 km, w dodatku rano i wieczorem przelatują samoloty transportowe Herculesy. Dzisiaj w drodze do szkoły zaobserowałem nawet transport wojskowy, składający się z 3 wagonów osobowych, kilkunastu ciężarówek różnego typu (z plandekami, sanitarne, beczkowozy) i około 20 transporterów "Rosomaków", który zmierzał na wschód (linia kolejowa Poznań-Olsztyn). Nie chce tu siać paniki, ani nastrojów wojennych, ale czy można odczuwać jakieś powody do niepokoju? Wczoraj koło Grudziądza "awaryjnie" lądowało 6 amerykańskich śmigłowców, może akurat ten transport jechał na ćwiczenia NATO? W okolicach Lwowa mają odbywać się ponoć takowe manewry, w których ma uczestniczyć miedzy innymi WP.

Portret użytkownika Pieronek

Z całym szacunkiem,

Z całym szacunkiem, powiedziałem przecież że nie chce żadnego klimatu wojennego wprowadzać ani żadnego zamieszania. Nie ważne czy to Jankesi, czy ta "czerwona hołota" wykreowana w wyniku medialnej nagonki, pionki są już rozstawione i przyszło tylko czekać aż się zacznie. Historia kołem się toczy, a Polska (nie wiem nawet czy można tak nazywać ten kraj, odwołując się do tego, co powiedział jeden z bohaterów afery taśmowej) oczywiście poniesie w tej wojnie największe straty. Oni przecież dobrze wiedzą jaki jest nasz potencjał militarny.

Portret użytkownika reks

swego czasu tuż przed Euro

swego czasu tuż przed Euro 2012 był w necie pokazywany i szeroko komentowany pewien filmik chiński reklamujący dość dziwnie Euro w "scenerii wojennej" ...miało to być dowodem że w Polsce szykowana jest jakiaś militarna prowokacja ... był również temat piosenki Lady Pank "Stacja Warszawa" ... co ukazuje teledysk można sobie obejrzeć a jak jest czy był interpretowany można jeszcze przeczytać tutaj
 
http://davidicke.pl/forum/zamachy-na-ukrainie-t10096.html

Portret użytkownika Wlodi

Ale sie usmialem, rownie

Ale sie usmialem, rownie dobrze mozna napisac artykol ze rosjanie wycinaja drzewa z glodu i beda je jedli... Hahaha Angelus widze co raz bardziej podniecony, czeka na swa bombe hehehe Angelus Nuclearus, tak jak sie temu chlopu wszystko pomieszalo to malo komu. Jak go czytam to mam totalny wylew, powinienes pisac do "faktu" bo u ciebie fakt goni fakt, wizja wizje, przepowiednia przepowiednie a wszystko podszyte "sprawdzonymi i pewnymi" informacjami 17.09 idz strzel baranka... Bedzie ci lepiej Leje hahahaha

Portret użytkownika Zenek :)

  Angelusie,   Putin, jak

 
Angelusie,
 
Putin, jak piszesz, jest wytrawnym szachistą.
 
Szachiści, ci z wyższej półki, rzadko kiedy grają jak warcabiści na wybijanie pionków.
 
Jak "pierdyknie" to tak iż kacapom z wall street czy z london city ślipia ze wściekłości powyłażą choć tym drugim mogą także i od żaru TSARA. Acute
 
Jedyne w co Putin musi uwierzyć to to iż i on może być "Striełkowem" jak znacjonalizuje majątek żydowskich złodzieji (oligarchów z Rosji). Są rzeczy ważniejsze niż kilka milionów zielonej makulatury u zagramanicznego mafiozo w szwajcarii (na przykład). Honor to rzecz bezcenna a są i cenniejsze od niego. Gotówka sama przyjdzie z czasem.
 
A to czy znacjonalizuje je teraz czy po kolejnych antyrosyjskich posunięciach tylko jego stawiają na przegranej pozycji. Czekanie daje oznakę innym iż jest CIENIASEM (rosną szansę myckowego obalenia go). Także próby zakulisowego umoczenia Noworosji w krwii Rosjan (zdrada i nieuznawanie jej niepodległości skoro Ukraina formalnie nie istnieje) jest przesłanką do jego miekkiej pozycji wśród polityków Rosji.
 
Dolar bedzie jeszcze upadał z kilka lat. I nie ma na to aż tyle czasu skoro i FED i ECB są zwolennikami kreatywnej nadksięgowości. Zresztą kto im "robi audyt"? Ta sama szemrana szajka z waffen mycka która sama kreuje lewą kasę.
 
Sama zaś kasa to umowa i gwarancja zaspokojenia potrzeby obywateli danego państwa. Iz będą mieli "coś" co w zastępstwie handlu wymiennego pozwoli im zaspokoić swoje potrzeby. To umowa a nie WARTOŚĆ. Acute
 
NACJONALIZACJA zawsze pomaga żydkom nabrać własciwego dystansu do swojej karykatury człowieka.
 
 

Portret użytkownika Zenek :)

  To też prawda ale jest mu

 
To też prawda ale jest mu potrzebna Warszawa jako miasto do przeżycia. To co się we wsiowej warsiafce zaległo nie i może tym zrobić co chce ale samo miasto to dla niego i Rosji BYĆ ALBO NIE BYĆ.
 
Jego kolejnym celem powinno być doprowadzenie do spotkania "Striełkowów" ze wszystkich słowiańskich państw bo jak mawiał Mickiewicz "pluwajmy na zaropiałą, żydowską skorupę i zstąpmy do głębi".
 
PS. Od niego zależy czy będzie kimś na miare Światosława I czy Aleksandra Wspaniałego czy tylko kolejnym Pol Pot'em na pasku żydowskich nazioli z londynu. Już niewiele czasu zostało na decyzje.
 
Cienie za jego plecami wzbierają w sile a on sam wiecznie przez słowiańskich bogów ochraniany nie będzie bo i po co mają inwestować swoje zainteresowanie w kolejnego sługusa Wielkiego Żydowina (wiki).
 
Zreszta komu ma zależeć na przetrwaniu Armadegonu jak nie samym zainteresowanym. Bogowie sobie wykreują kolejną Ziemię na potrzebe beztroskich wakacji. Gorzej z tymi wynaturzonymi, wykolejonymi, zdradzieckimi przechrztami.
 
 
 

Portret użytkownika Zenek :)

  Ma szansę się z tego

 
Ma szansę się z tego postronnka zerwać ....
 
a to co wybierze:
- czy żydowskie judaszowe szekle
- czy ratunek swojego ludu
 
pewnie wkrótce się okaże.
 
Ja tam wierze w przyszłość.
I jego mądry wybór. ;p
 
 
 

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Strony

Skomentuj