Rosjanie wkręcili polskiego prezydenta Andrzeja Dudę podszywając się pod szefa ONZ

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kompromitacja polskich służb. Rosyjscy blogerzy podszyli się pod Sekretarza Generalnego ONZ, António Guterresa i jakimś cudem ich telefon został przełączony do obecnego i przyszłego prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy. Ten przez niemal 11 minut rozmawiał z mężczyzną o wyraźnym rosyjskim akcencie tytułując go "ekscelencją".

Zachowanie polskich służb, które pozwoliły na odbycie takiej rozmowy, jest niewytłumaczalne. Można odnieść wrażenie, że nikt nie ogarnia kto dzwoni do naszego prezydenta, a to bardzo źle rokuje. Nie jest wielką przesadą stwierdzenie, że wszystkie tajemnice państwowe mogą być zagrożone przez taką niekompetencję.

 

Jakby na to nie patrzeć to wina nie leży po stronie prezydenta Andrzeja Dudy. Zachował się poprawnie, bo od weryfikacji połączeń ma przecież ludzi. Skoro oni wystawili go na takie pośmiewisko to oni są temu winni. Prezydent powinien jednak szybciej zrozumieć, że jest wkręcany. Na szczęście Andrzej Duda nie powiedział w trakcie nagrania niczego kompromitującego. Jego angielski jest rzeczywiście słabiutki, ale jakoś się dogaduje. Jednak lepiej dla nas, aby nie podejmował żadnych zobowiązań bez tłumacza.

 

Niestety nasz prezydent nie zauważył nie tylko ewidentnego rosyjskiego akcentu rozmówcy, ale wręcz przyjął służalczą postawę wobec niego tłumacząc się niczym uczniak. Prezydentowi nie zaświtało w głowie, że jest wkręcany nawet wtedy gdy fałszywy Sekretarz Generalny z rosyjskim akcentem zapytał czy Polska zamierza odzyskać Lwów. Prezydent Duda niestety zaczął się niepotrzebnie tłumaczyć, że nie ma w Polsce tematu rewindykacji granicy wschodniej, zamiast zbyć dyplomatycznie głupie pytanie.

Zupełnie dziwne było to, że prezydent Andrzej Duda, mimo swojego szczątkowego języka angielskiego, nie połapał się, że jest wkręcany gdy fałszywy rosyjski Antonio Guterres zaczął mówić o tym, że dzwonił do niego Rafał Trzaskowski i powiedział, że to on wygrał wybory. Prezydent Duda był zaskoczony na co rosyjski rozmówca stwierdził, że Trzaskowski był pijany. Potem wszyscy się śmiali.

 

Co ciekawe gdy wyszło już, że poprzez niedopatrzenie pracowników ambasady przy ONZ i Kancelarii Prezydenta, ich szef został wkręcony przez rosyjskiego blogera, Andrzej Duda ogłosił na Twitterze, że ta rozmowa wydała mu się dziwna, ponieważ Antonio Guterres zbyt dobrze wymawiał słowo "żubrówka". To doprawdy bardzo niefortunne rozpoczęcie drugiej kadencji zaliczyć taką wtopę zaraz po wyborach. Lepiej spuścić na to zasłonę milczenia...

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziadek

 

 

TU JEST POLSKA   DO ZDJĘCIA

 

Historia tworzyła różne zawiłości

Różne wichury szarpały krainą

Ale polski naród zawsze o wolności

Marzył i walczył i za nią też ginął.

 

Dziś mamy to, co świat nam narzucił

Ziemie zachodnie to dar towarzyszy

Polak by chętnie do macierzy wrócił

Ale szanuje co ma, gospodarzy w ciszy.

 

I nie jest w stanie dziś piąta kolumna

Szantażem i tęczą odebrać co nasze

Polska białoczerwona będzie zawsze dumna

Nie zdepczą dumy niemieckie kamasze.

 

Mieszkańcy zachodu, ziem tu na granicy

Ludność po wojnie tutaj przywożona

Pokażmy światu co się dla nas liczy

Bóg honor i Ojczyzna ta białoczerwona.

 

Dziś za parę euro ludziom piorą głowy

Media proniemieckie majstrują jak wojsko

Pokażmy, że Polak dumny, honorowy

Tu mieszka, tu żyje i tutaj jest POLSKĄ!

 

Portret użytkownika S

Oooo fajnie się robi na ZNZ,

Oooo fajnie się robi na ZNZ, zaczyna się usuwanie wpisów. Adminie, a powiedz co ci przeszkadzało w moim wpisie? To, że nie napadłem jak inni na Dudeła? A może to, że wiem trochę wiecej od "zanafców-krzykaczy" i napisałem, że Dudeł nie jest jedynym, którego ta ekipa wkręciła? Komu się nie spodobała informacja, że oni zrobili też w balona np. księcia Harrego (zadzwonili jako Greta Thunberg), premiera Johnsona, czy prezydenta Makarona? A może to nasze służby specjalne się obraziły, że ludzie się z nich śmieją i sugerują, że telefony weryfikuje pani Kazia sprzątaczka?

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika Łukasz_inny

Spoko, generalnie

Spoko, generalnie jakiekolwiek zobowiązania nie mogą być podejmowane bez tłumacza

a gadki się odbywają

A to że do dzwonili się również do Harrego, nie znaczy że nie ma wtopy polskich służb

Portret użytkownika Imię

co do wyborów...

co do wyborów...

Nie przeszło wam przez myśl, że pis i po mogą być "dogadani" ?

Dogadywać się co do pewnych rzeczy/kwestii, a przed publicznością grać "złego i dobrego glinę" , grać po to, żeby rządzić, a niedopuścić innych partii do od lat "ich" koryta? tak tak, DZIEL I RZĄDŹ.

Strony

Skomentuj