Rosjanie sugerują, że na Wenus istnieje życie, NASA twierdzi, że to błędna interpretacja

Kategorie: 

© Leonid Ksanfomaliti/Solar System Research magazine

Kilkanaście dni temu rosyjski naukowiec Leonid Ksanfomaliti z Rosyjskiej Akademii Nauk oświadczył, że na Wenus może być życie. Wnioski swoje formułował na podstawie oględzin zdjęć wykonanych przez radziecką sondę kosmiczną, Venera-13.

 

Według NASA to, co Ksanfomaliti uważa za dowód istnienia obcych na Wenus jest w istocie pokrywką od soczewki. Sprawa jest traktowana bardzo poważnie, bo na temat hipotetycznego życia na Wenus napisano w prestiżowym biuletynie Solar System Research. 

 

Rosjanin twierdzi, że zdjęcia wykonane przez lądownik pokazują kilka obiektów wykazujących cechy istot żywych a przynajmniej poruszających się po powierzchni planety Wenus. Zdjęcia wykonano bardzo dawno, bo aż w 1982 roku. To wtedy właśnie radziecki jeszcze próbnik wylądował skutecznie na powierzchni tego globu.

 

Leonid Ksanfomaliti przedstawił analizy tych zdjęć. To, co zarejestrowała sonda Venera-13 określił, jako "dysk", "czarne klapy" i "skorpiona". Wszystkie z tych obiektów były według niego ewidentnie w ruchu. Naukowiec zwraca uwagę, że na kolejnych zdjęciach obiekty były w różnych miejscach a na gruncie wenusjańskim pojawiały się charakterystyczne ślady.

 

Analitycy NASA twierdzą jednak coś innego. Uważają, że znacznie więcej sensu ma twierdzenie, że te tajemnicze obiekty to w istocie części lądownika zaprojektowane w taki sposób, aby odpaść po skutecznym uruchomienia urządzenia do obserwacji otoczenia.

 

Według tych samych ekspertów to, co Ksanfomaliti określa mianem "skorpiona" jest w istocie cyfrowym zakłóceniem obrazu. Specjaliści z NASA twierdzą, że na powierzchni planety Wenus temperatura sięga 464 stopni Celsjusza i nie ma dowodów na istnienie tam życia. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Irek

W moim Artykule poniżej notce

W moim Artykule poniżej notce udowodniłem że absolutny pomiar temperatury jest niemożliwy, i że nie można porównywać ze sobą dwóch pomiarów wykonanych w rożnym czasie.http://pogadanki.salon24.pl/388010,o-nieudolnosci-fizyki-w-pomiarze-temperaturyW przypadku Ziemi prowadzi to oczywiście do wielu paradoksalnych pomiarów o których szeroka publiczność nie ma pojęcia ponieważ ci zawodowi oszuści - fizycy odrzucają te pomiary jako błędne i udają że one po prostu nie istnieją.Jeśli spojrzymy na pomiary temperatury wykonane na innych ciałach niebieskich np. na Wenus to możemy się przekonać jak mało fizyka wie o rzeczywistości i jak katastrofalnie mało ja rozumie.Fizycy od dawna twierdza ze Wenus należny do miejsc najbardziej nieprzyjaznych życiu w Układzie Słonecznym.Te twierdzenie jest najzupełniej fałszywe. Wenus jest planetą tak samo pełną życia jak Ziemia.Organizmy tam żyjące nie należna do żadnych egzotycznych stworów w których substancje organiczne oparte są na krzemie lub czymś podobnym, ale jest to życie bazujące na węglu tak samo jak nasze.Fizycy podniosą zapewne w tym momencie tryumfująco palec do góry i powiedzą „on kłamie bo na Wenus temperatura sięga prawie 500°C”http://pl.wikipedia.org/wiki/WenusPomiary temperatury które tam dokonano to jednak przykład kompletnego bezsensu pomiarów temperatury tak jak na marginesie wszelkiego typu pomiarów dokonywanych przez fizyków.Wenus jest przykładem tego jak zmiany TG wpływają na wynik pomiarów parametrów fizycznych w tym i temperatury.Jeśli urządzenie pomiarowe zostanie skalibrowane przy innej wartości TG niż to jakie panuje w miejscu pomiarów, to temperatura tam pomierzona jest fałszywa.  Tylko takie urządzenie pomiarowe które zostało skalibrowane w miejscu pomiarów może nam pokazać prawidłową wysokość temperatury.I ta jest na Wenus niższa niż 100°C, jeśli porównamy to z warunkami na ZiemiDlatego obserwacje rosyjskiego naukowca Dr. Leonida Ksanfomality są jak najbardziej realistyczne.http://www.sci-news.com/space/article00156.html Na Wenus panują sprzyjające życiu warunki, ponieważ TG jest tam tak wysokie że skala temperatury jest przesunięta tak znacznie w górę, że panują tam takie same warunki jak na Ziemi w zaraniu jej egzystencji, kiedy rodziło się na niej życie. To jest na Wenus jednak już całkiem mocno zaawansowane jak wynika z poczynionych obserwacji.     

Portret użytkownika Achtte8

I jeszcze jedno pytanie...KTO

I jeszcze jedno pytanie...KTO podaje te wszystkie dane o atmosferze itd?....przeciez wiekszosc z nich jest bardzo ,,nagieta'' i zmieniona.Nikt oprocz wybranych osob nie ma do nich dostepu,......a czesto ,gdyby podali prawde....to bylby szooook dla ludzi....:)

Portret użytkownika Achtte8

Moze zadamy pytanie:   

Moze zadamy pytanie:   -dlaczego Nasa tak bardzo neguje to odkrycie?    -co  chce ukryc?     .dleczego ukrywa ,,pewne''plany zwiazane z Wenus ?I nie tylko z Wenus!(juz od dawna,ale o tym sie milczy)....:)

Portret użytkownika Max

Wenus ma gęstą atmosferę,

Wenus ma gęstą atmosferę, która składa się głównie z dwutlenku węgla i niewielkiej ilości azotu. Masa atmosfery jest 93 razy większa od ziemskiej, podczas gdy ciśnienie na powierzchni planety jest około 92 razy większe niż na Ziemi i odpowiada ciśnieniu w ziemskich oceanach na głębokości prawie 1 km.To tak jak przy kominach chydrotermalnych na ziemi na dnie oceanów, tam kwitnie życie oparte na chemosyntezie np:    bakterie nitryfikacyjne:    bakterie z rodzaju Nitrosomonas (wykorzystują utlenianie amoniaku do azotynów - soli kwasu azotowego(III)):  2NH3 + 3O2 → 2HNO2 + 2H2O + ENERGIA (ok. 664 kJ)   bakterie z rodzaju Nitrobacter (wykorzystują utlenianie azotynów do azotanów - soli kwasu azotowego(V)):      2HNO2 + O2 → 2HNO3 + ENERGIA (ok. 151 kJ)  siarkowe:   bakterie z rodzaju Beggiatoa (utleniają siarkowodór do czystej siarki):2H2S + O2 → 2H2O + 2S + ENERGIA (ok. 273 kJ) bakterie z rodzaju Thiotrix (utleniają czystą siarkę do kwasu siarkowego(VI)):  2S + 2H2O + 3O2 → 2H2SO4 + ENERGIA (ok. 1193 kJ) wodorowe:  bakterie z rodzaju Hydrogenomonas (utleniają wodór do wody):    2H2 + O2 → 2H2O + ENERGIA (ok. 479 kJ) żelaziste: bakterie z rodzaju Ferrobacillus (utleniają sole żelaza(II) do soli żelaza(III)):     2Fe(HCO3)2 + 1/2O2 + H2O → 2Fe(OH)3 + 4CO2 + ENERGIA (ok. 168 kJ)tlenkowęglowe:   bakterie utleniające tlenek węgla (CO) do dwutlenku węgla (CO2):  2CO + O2 → 2CO2 + ENERGIA; bakterie metanowe: bakterie utleniające metan do dwutlenku węgla:  CH4 + 2O2 → CO2 + 2H2O + ENERGIA (ok. 445 kJ)itd. tip. mamy azot siarkę węgiel podstawowe pierwiastki w atmosferze.warunki są stabilne a więc sprzyjają podtrzymaniu procesów życiowych.Ponad gęstą warstwą CO2 znajdują się grube chmury, składające się głównie z dwutlenku siarki i kropli kwasu siarkowego[34][35]. Chmury te odbijają około 60% światła słonecznego z powrotem w kosmos, a także uniemożliwiają bezpośrednie obserwacje powierzchni planety w świetle widzialnym (do powierzchni Wenus dociera zaledwie 1% światła słonecznegotak więc nic nie widać z ziemi a więc Nasa może twierdzić że życia tam nie ma bo jak nie widać to przecież że nie ma nie ?devoratus ma racje Nasa wie lepiej :)))Ps. oczywiście linków nie podam bo wszystko sam wydedukowałem na podstawie oględzin atmosfery wenus z mojego balkonu przez lornetkę, żeby nowego prawa nie łamać pozdro.

Max na Max albo cisza

Portret użytkownika Trisagion

Taaa...naukowcy z NASA

Taaa...naukowcy z NASA pozjadali wszystkie rozumki i na wszystko mają wyjaśnienie :)Ciekawe co zrobią z prędkością światła,bo kolejne eksperymenty potwierdzają ,że większa prędkość istnieje...Już nie mogę się doczekać.

Strony

Skomentuj