Rosjanie są instruowani co zabrać ze sobą do schronu przeciwatomowego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W rosyjskiej rządowej telewizji Rossija-24 wemitowano materiał, w którym wyjaśniono jak przygotować się na wypadek wybuchu wojny jądrowej. Władze Federacji Rosyjskiej sugerują zatem oficjalnie swoim obywatelom, że trzeba się liczyć z atakiem nuklearnym państw NATO.

Reporterzy stacji Rossija-24 w praktycznym materiale filmowym sugerują, że nie trzeba wydawać zbyt wielu pieniędzy, aby przygotować się na ewentualna wojnę atomową. Zwrócono uwagę, że zamiast kupować produkty zawierające cukier trzeba raczej postawić na zrobienie zapasu wody pitnej.

Rzeczywiście na wypadek nagłego załamania się łańcuchów dostaw, problem z dostępem do wody pitnej może być przyczyną rozmaitych problemów. Dorosły człowiek, aby się nie odwodnić, potrzebuje wypić dziennie minimum 2,5 litra wody, a bez pożywienia przeżyje nawet do 8 tygodni. Woda jest też potrzebna aby przygotowywać posiłki oraz w celach sanitarnych. 

Jeśli chodzi o żywność to zaleca się przechowywanie na wszelki wypadek przede wszystkim ryżu oraz kaszy owsianej. Rosyjska państwowa telewizja sugeruje również zaopatrzenie się w konserwy, olej i mleko w proszku. Ze względu na krótki okres ważności nie zaleca się robić zapasów z makaronu, czekolady i innych tego typu produktów.

 

Warto zwrócić uwagę, że Rosja posiadając 8000  głowic nuklearnych jest największym mocarstwem jądrowym na Ziemi. Poza tym kraj ten zmienił niedawno doktrynę wojskową, która pozwala obecnie na użycie tej broni również względem państw jej nieposiadających. Może zatem Rosjanie przygotowujący się tak ostentacyjnie na wojnę jądrową wcale niekoniecznie instruują obywateli bo obawiają się, że padną ofiarą konfliktu z bronią jądrową lecz, że ktoś może odpowiedzieć na ich atak. 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Eva11

Nikt nie zareagowal...Bomby

Nikt nie zareagowal...Bomby poleciały ...Jedni poparli bo musieli inni olali bo też musieli .

Nikt  nie welidzi jak był cel tego przedstawienia ...

Świat ma w dupie nawet jak bomby lecą ...

Celem byla kpina z ludzi ,którzy nic nie robią od kiedy oddali się w ręce polityków ...

Ten atak pokazal w jakim amoku żyją ludzie i jak są bezsilni ... zahipnotyzowani totalnie ...

Media teraz się rozpisują jak oszalałe biją kasę,pacynki pozują aby się troche podroczyc przed kamerami ,a reszta dalej robi co.musi ...

Trolle mają najwięcej pracy ...Szkoda ,że moralność tak nisko upada ,aby zawsze było tylu chętnych na etaty...

Smutna ta prawda ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika alojzy

Niby banalne, ale nie dociera

Niby banalne, ale nie dociera: ludzi zapędzą pod ziemę i/lub zabiją rzeczy, które wyprodukowali własnymi rękami, za własne pieniądze. Bez ich pracy żaden generał by nie miałby czym dupy zakryć, bo nawet majtasów by nie potrafił wyprodukować, nie mówiąc o czołgach czy samolotach.

Portret użytkownika W.Podhorecki

W myśl zaleceń Reja i

W myśl zaleceń Reja i Staszica piszmy po polsku. Instruować - pouczać; erupcja - wybuch; lider - przywódca; menedżer - kierownik; interstycjalny - przedziałowy; ekstremalny - nadzwyczjny, skrajny; spektakularny - ciekawy, widowiskowy; monitoring - nadzór; efekty - skutki. "... A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają..." (M. Rej). 

Portret użytkownika alojzy

Widzę, że płaska Ziemia

Widzę, że płaska Ziemia zrobiła w mózgach solidne podwaliny pod następne, odważne twierdzenia.
Jeden z płaskoziemców, po samodzielnym udowodnianiu, że Ziemia jest płaska, już trafił do szpitala. Z perwersyjną przyjemnością oczekuję kolejnych "badaczy" udowadniających, że bomba atomowa nie istnieje.

Strony

Skomentuj