Rosjanie rozważają budowę kosmicznego holownika do chwytania asteroidów

Kategorie: 

źródło: collage własny

Oprócz zagrożenia dla Ziemi, jakie stwarza asteroid Apophis są jeszcze dwa duże obiekty tego typu znajdujące się na orbitach, które mogą ulegać zmianie, co może prowadzić do kolizji w przyszłości. Ilość oddziaływań, które mogą wywrzeć wpływ na bieg ciała niebieskiego jest tak wielka, że prognozowanie na kilkanaście lat w przód jest obarczone dużym ryzykiem pomyłki.

 

W praktyce sprowadza się to do tego, że dane ciało niebieskie, uważane za bezpieczne nagle stanie się niebezpieczne a inne uważane za niebezpieczne zbaczają tak, że nigdy nam nie zagrożą.

 

Bardzo aktywnie o zmienianiu kursów asteroidów rozmawiają Rosjanie.  Uważają oni, że aby uniknąć zagrożenia, możliwe jest umieszczenie w jego okolicy ekwiwalentu masy 70 ton, co spowoduje wpłynięcie na trajektorię asteroidy.  Można przypuszczać, że będzie to holownik kosmiczny, być może montowany już na orbicie i wynoszony w częściach.

 

Jako napęd wymienia się energię jądrową lub słoneczną. W tym drugim przypadku musiałoby być jej jednak odpowiednio dużo, aby uruchomić dodatkowe silniki, które mogłyby jeszcze skuteczniej zmienić orbitę, a może nawet pochwycić asteroidę w kontrolowany sposób. Najprawdopodobniej będzie to, dlatego energia termojądrowa, ponieważ zapewnia długi okres działania statku kosmicznego.

 

Rosjanie bardzo teoretycznie rozważają, których z opracowanych w tym kraju silników i rakiet nośnych można użyć, aby przedsięwzięcie było wykonalne. Wygląda na to, że mogli zwietrzyć interes polegający na pochwyceniu bogatej w metale szlachetne asteroidy. Ma to zapewnić bajeczne zyski i do podobnego przedsięwzięcia szykują się amerykańskie prywatne firmy. Są to oczywiście tylko przypuszczenia, ale ponieważ trudno podejrzewać, że jeśli dla Rosjan pojawi się okazja wykorzystania takiej technologii komercyjnie to nie zostanie ona wykorzystana.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika gregorius

człowiek w 1972 roku ostatnio

człowiek w 1972 roku ostatnio na księżycu stanął a oni chcą pochwycać jakieś asteroidy, do tego daleka droga jest, albo oni o czymś wiedzą ale tego nam szarakom nie powiedzą, zgodnie z takim chłopskim rozumowaniem, te misje na marsa, holowanie asteroid to jeszcze długa droga, chyba że pomogą nam przybysze 

Człowiek mądry liczy na swoją pracę, głupi ufa złudzeniom. 
gg 6170829

Portret użytkownika Jacek

Nie o "metale szlachetne

Nie o "metale szlachetne asteroidy" tu chodzi, a o szatański (i jego talmudycznych pomagierów) projekt zdewastowania Ziemi. Broń jądrowa choćby była w całości wykorzystana nie daje całkowitej gwarancji zniszczenia gatunku Homo Sapiens, czyli Boskiego projektu. Natomiast kolizja dużej asteroidy z Ziemią, może to już sprawić. No cóż, nadzieje tylko w tym by Bóg nas nie opuścił, a to... od nas zależy.

Portret użytkownika Flesz7

Jakiego? boskiego. Masz

Jakiego? boskiego. Masz wysokie mniemanie o sobie jeżeli sądzisz, że jesteś w pełni(!) boskim pierdnięciem. Idąc tym tropem, jeżeli masz rację to dlaczego Bóg miałby kogoś opuszczać? Chyba nie wypada Najwyższemu, co? Znudził się swoimi owieczkami? Eh, będąc Bogiem nie stworzyłbym tak prymitywnych istot, ślepo wierzących w cudze dogmaty, ale jak sądzisz... Każdy w swoje bajki wierzy. A mam dla Ciebie pytanie które wymaga... logiki. Powiedz mi, dlaczego czyimś plenem miałoby być sprzątnięcie żywych istot z globu (w tym planującego oczywiście)? Po co Rosjanie czy ktokolwiek inny miałby przyciągać tu jakiś "kamień" i roztrzaskać go o ziemię? Nie sądzisz, że Twoja historia jak i ideologia której jesteś ofiarą nie trzyma się kupy?
Wiem, że to katolicki kraj, ale dajcie mi szansę wypowiedzenia się, nie kamienujcie mnie za herezję którą w Waszych makówkach szerzę! Smile

New World Disorder

Portret użytkownika Jacek

No dobrze, tak bliżej kupy

No dobrze, tak bliżej kupy jak to nazywasz. Dlatego, że naród wysrany nie może znieść tego, że jest najbardziej śmierdzącą kloaką pod słońcem, i tylko z wyglądu przypominającą człowieka. Zmienić tego nie może więc wszystko chce zniszczyć, będąc pod stałym nadzorem szatana. Ale o tym wiesz doskonale.

Portret użytkownika Teresa

Ktoś umieścił to na stronie

Ktoś umieścił to na stronie "sekretyameryki":
 
> Masz racje Rubin. Planeta X porusza sie z ogromna szybkoscia
po swojej odrebnej orbicie ale zbliza sie ona w kierunku ziemi po linii
spiralnej nie w linii prostej wiec trwa to jakis czas. Jest ona 4 do 5 razy
wieksza od ziemi i posiada przez to silny wplyw grawitacyjny zarowno w
stosunku do ziemi jak i do slonca oraz ksiezyca . Dlatego tez gdy ziemia
znajduje sie w orbicie pomiedzy planeta X a ksiezycem wowczas ksiezyc jest
przyciagany w kierunku ziemi i jest widzialny duzych rozmiarow to powoduje
zwiekszanie sie rychle poziomu wod oceanu
> > > postepnie tlumaczone przez zady panstw jako wynik jedynie
ocieplenia klimatu. Gdy ksiezyc znajduje sie w orbicie pomiedzy ziemia i
sloncem a planeta X jest poza sloncem wowcza ksiezyc jest widzialny maly
gdyz jest przyciagany przez planete X w kierunku slonca a nie ziemi. W tej
sytuacji podczas ostatniego zacmienia slonca powstal tak zwany okrag
ognisty przy niepelnym zakryciu slonca przez ksiezyc. Planeta X ciagnie za
soba rowniez poteznej dlugosci ogon kamieni i pylu kamiennego i stad bedze
coraz wiekszy widok rozblyskow okreslanych rozblyskiem meteorytow na niebie
spowodowany zblizaniem sie ogona kamieni tej planety X . Ostatnie wydazenie
w USA (sparalizowany ruch lotniczy samolotow strazy pozarnej przez
meteoryty)
> > > Zawirowania pola magnetycznego ziemi, jonosfery i ruchow
powietrza w atmosferze spowodowane zblizaniem sie planety X rowniez
powoduja ostatno katastrofalne anomalie pogodowe i aktywnosc wulkaniczna
oraz sejsmiczna. Tak wiec Planeta X sie przybliza i jesli ktos chce sluchac
propagandy i dezinformacji rzadow zakrywajacych ten fakt to jego sprawa ale
co bedzie gdy obudzi sie w innej rzeczywistosci. Przeskok biegunow ziemi
rowniez bedzie tym spowodowany czy sie to komus podoba lub nie.

Strony

Skomentuj