Rosjanie przyznali się do skażenia Europy radioaktywnym rutenem-106

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

O wykrytym niedawno skażeniu radioaktywnym izotopem rutenu-106, które wykryto w Europie, pisaliśmy już kilkukrotnie. Izotop ten jest używany w procesach technologicznych. W pewnym momencie, nad naszym kontynentem, stężenie tej substancji radioaktywnych wzrosło 986-krotnie w stosunku do normy.

 

Do dzisiaj formalnie nieznane było źródło tej radioaktywności, ale od początku podejrzewano, że doszło do niezamierzonej emisji, w którymś z zakładów chemicznych w Europie Wschodniej. Oczywiście najbardziej prawdopodobnym miejscem wyemitowania tej radioaktywności było terytorium Federacji Rosyjskiej.

Sprawę badała francuska agencja atomowa i według ich estymacji miejsce uwolnienia radioaktywnego rutenu-106 znajdowało się gdzieś w pobliżu Uralu. Rzeczywiście ostatecznie potwierdzono, że radioaktywność wyemitował jeden z zakładów w obwodzie czelabińskim.

Wcześniej rosyjska agencja atomistyki zaprzeczała, że doszło do emisji radioaktywności na duża skalę. Dopiero śledztwo przeprowadzone przez aktywistów z Greenpeace udowodniło że winny skażenie jest jeden z lokalnych zakładów. Postawiony pod ścianą Rosatom potwierdził oficjalnie, że za skażenie odpowiadają Rosjanie.

 

Na szczęście skażenie to nie będzie miało poważniejszych konsekwencji. Człowiek musiałby wdychać powietrze z takim stężeniem rutenu-106 przez okres wielokrotnie przekraczający czas jego życia, aby otrzymać roczną dawkę promieniowania jonizującego uznawaną za bezpieczną, czyli około jednego milisieverta.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)Komentarze

Portret użytkownika CCCP

Rosjanie "przyznają" się

Rosjanie "przyznają" się tylko wtedy kiedy już wszyscy inni od dawna wiedzą, że to oni.

Wywołali II wojnę światową wspólnie z Hitlerem, haniebnie zaatakowali Polskę, a potem ją okupowali.

Nie przyznali się do tego. Ani do Katynia. Do zaatakowania Gruzji czy Ukrainy też nie. Do zabicia 300 osób kiedy zestrzelili samolot pasażerski też nie. Ot naród niewolników Smile

Portret użytkownika UPAdlina

uSSmańcy wspierają isis na

uSSmańcy wspierają isis na Bliskim Wschodzie i nie za bardzo chcą się do tego przyznać, ale jakos nie płaczesz? II Wojny światowej nie mogli wywołać Rosjanie ponieważ najzwyczajniej Rosja wówczas nie istniała jako suwerenne państwo. Było żydo-ZSRR, które nie było Rosją. Katyń to także sprawa żydo-ZSRR, a rozkaz mordu podpisał gruzin stalin, więc z pretensjami do gruzji. Gruzji nie zaatakowała Rosja, ale to gruzja zaatakowała Osetię, w której obronie stanęła Rosja i po wykopaniu agresora poza granice Osetii nie kontynuowała ofensywy. Ukraina została zaatakowana przez Rosję? Nawet żydo-OBWE tego nie potwierdza, ale wy jako jedyni wszędzie widzicie Rosjan i między innymi dlatego jesteście już traktowani jak międzynarodowe klowny. Sami sobie zrobiliście nazi-banderowski majdan, a teraz szukacie winnych. Samolot pasażerski nad upainą zestrzeliły wasze banderowskie bojówki, bo jak wytłumaczyć fakt, że nie zamknęliście przestrzeni powietrznej nad rejonem walk? Proste.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Autor komentarza

Ty jestes taki internetowy

Ty jestes taki internetowy dres z nerwicą natręctw na punkcie putlera i kremlowskich zbirów. Powtarzasz w kółko jak mantre kilka utartych schematów słownych, które zafiksowałeś w tym zakutym łbie. O czasu do czasu dłuższa "wklejka- gotowiec" od prowadzącego politruka. Bezmózgi i tępy. Doradzam ci z dobroci serca po raz kolejny: choć bez kwalifikacji i inteligentny inaczej poszukaj pracy byle jakiej. Obecnie biorą nawet alkoholiów, liczą się chęci.
Poniał ?  

Portret użytkownika UPAdlina

Zbirów trollu od tymy, to ty

Zbirów trollu od tymy, to ty masz dziś w nazi-kijowie i faszyngtonie. Powtarzam, ale powinieneś zauważyć, że moje powtarzanie jest konsekwencją waszego powtarzania kłamstw i ma na celu obnażenie waszej kłamliwej prymitywnej bander-propagandy, którą tu siejecie. Pokaż no mi trollu te moje "wklejki-gotowce", bo jak na razie mielesz o tym ozorem bez ustanku, ale żadnych konkretów. Tak więc ta wasza prymitywna działalność to was klasyfikuje jako tępych i bezmózgich, bo walicie tymi tępymi banderowskimi baniakami w ścianę i odbijacie się od niej, ale nic was to nie uczy. Typowe prymitywy z nazi-majdanu. Rady barana na dodatek wypranego z wszelkiej moralności mnie nie interesują, a pracy poszukam wtedy, gdy jej nie będę miał. Poniał bander-ukr?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika drej3107

pacynko rusia to

pacynko rusia to odziedziczyła te wszystkie dobre cechy po CCCP... TAK samo jak ty odziedziczyłes  wszystkie te franio szajba luze...cienko sponsor ci płaci ronking 60 kopiejek za wpis, ty w biedronce lepsza kariere zrobisz

Portret użytkownika UPAdlina

Weź trollu nie ośmieszaj sie

Weź trollu nie ośmieszaj sie tym bełkotem, bo nawet nie trzeba się wysilać, aby cię zdyskredytować. Same te twoje bełkotliwe wypociny robią to skutecznie. Wypowiadasz się, jakbyś był upośledzony umysłowo, co nie jest wykluczone.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Ogo Pogo

Klasyka sowiecka.Polityka

Klasyka sowiecka.Polityka informacyjna.Syndrom wora.Iść w zaparte.Nawet w obliczu przedstawionych dowodów.Okultystyczny duch sowiecki nie zamierza opuszczać Kremla za sprawą chazarskiej szajki okupującej niezmiennie od 1917 roku.Depopulacja Rosjan.147 mln obecnie wobec 170 mln w 1917 roku.Sowiecko rosyjski główny onkolog zaleca mieszkańcom najbardziej skażonych terenów picie piwa i oglądanie telewizji.

Wielu zapewne oburzy się po tym co zaraz napiszę.Współczesna Rosja to putinowsko chazarski bardak zarządzany przez chazarską żulię oligarchiczną.To żadna cywilizacja a namiastka psychopatycznego zdegenerowanego NWO.

Tak na marginesie Kim łun dżon koreańsko północny grubas i kacyk zabronił alkoholu i śmiechu swoim kumotrom partyjnym.

Otrzeźwiejcie .Odłóżcie propagandowy kremlowski narkotyk.To bolesne.Niestety konieczne.Prawda wygląda inaczej.Parę dni kaca i dojrzycie prawdziwą rzeczywistość.Putin to sowieckie pierdolamento.

Portret użytkownika sceptyyk

Kolego, mnie nie oburzyłeś,

Kolego, mnie nie oburzyłeś, ponieważ piszesz prawdę. Do roku 2015, bywałem w Rosji cyklicznie - średnio trzy pobyty na rok. inną sprawą jest to, czy Rosja potrafi normalnie żyć bez zamordyzmu?... Pamiętamy czasy pijaka na czele kremla i to co z tego wynikało dla Rosjan... Ciężki temat...  Pozdrówka.

Portret użytkownika UPAdlina

Gdyby nie Putin, to dzić cała

Gdyby nie Putin, to dziś cała ukraina byłaby pod butem banderowskiej junty sponsorowanej z faszyngtonu, a banderowskie bojówki zamiast walczyć z Powstańcami na Donbasie być może szykowałyby się do odebrania Polsce terenów do których wysuwają roszczenia. Poza tym gdyby nie Putin Bliski Wschód byłby w łapach żydo-uSSmańskiej kliki. Rozumiem, że takie scenariusze bardzo by ci się podobały, ogo?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Ogo Pogo

Gdyby nie Putin nie byłoby

Gdyby nie Putin nie byłoby Zamachu w Smoleńsku.

Gdyby nie Putin nie byłoby umowy gazowej podpisanej przez kmiotka Pawlaka.

Gdyby nie Putin nie byłoby Berela Lazara i chabadowców na Kremlu.

Gdyby nie Putin nie byłoby prób przejęcia sektora paliwowego,energetycznego,chemicznego w Polsce.

Gdyby nie Puti można by było uratować marynarzy z Kurska.

Gdyby nie Putin nie byłoby zamachów służb FR w Rosji.

Gdyby nie Putin nie byłoby wojny w Abchazji,Osetii.

W końcu gdyby nie Putin to być może nie byłoby ukrainy.

Putin to pionek NWO.

Portret użytkownika UPAdlina

No to teraz pojechałeś ogo.

No to teraz pojechałeś ogo. Brednie, które napisałeś to wypisz wymaluj propaganda od tymy.
Zamach w Smoleńsku? Wiele razy prosiłem cię o dowody na to, że Putin dokonał zamachu. Jak na razie wysuwasz tylko oskarżenia, ale dowodów brak. Na tej zasadzie ja mógłbym cię oskarżyć o to, że wczoraj ukradłeś w sklepie opakowanie masła.
Umowa gazowa? Z pretensją do tych, którzy ją podpisali ze strony "polskiej"? Jeżeli będziesz sprzedawał auto, które jest warte 10.000 zł, a przyjdzie koleś i powie, że chce kupić, ale za 20.000 zł, to będzieswz go przekonywał, że się nie opłaca? No nie żartuj. Swoje pretensje kierujesz pod złym adresem.
Chabadowcy mnie nie interesują. Ale dla ciebie widzę to jest ważniejsze, niż armia bander-ukrów u granic Polski. Gdyby nie Putin, to banderyzm zalałby całą ukrainę, a bezrobotne rezuny skierowałyby swoją energię na Polskę i ziemie, które uważają za swoje. To cie widzę kompletnie nie interesuje. Chabadowcy ważniejsi.
Próby przejęcia sektora paliwowego, energetycznegu i chemicznego? Przecież w tym kraju już nic nie należy do Polaków. Na wszystkim łapę trzyma żydo-zachodnia klika. Więc o co ty walczysz pisząc takie rzeczy? O to, aby właścicielami zostali obecni władcy?
Marynarze z Kurska? Chłopie, odbiło ci doszczętnie? Polskie sprawy są ważniejsze, niz marynarze z Kurska. O czym ty znowu gadasz? I kolejny raz: Jakie masz dowody, że Putin zabił marynarzy z Kurska? I co ta sprawa ma wspólnego z Polską?
Zamachy służb FR w Rosji? To też wina Putina? Dowody? Czy znowu tylko pusta gadka? I kolejny raz: Co to ma wspólnego z interesem Polski?
Wojna w Osetii? To Putin napadł na Osetię? Czy może to gruzja napadła na Osetię, a Rosja wykopała agresora na swoje miejsce? Co ty wygadujesz? To, że Putin obronił Osetyjczyków przed agresją gruzji inpirowanej z fadzyngtonu, to też źle? Człowieku, czy ty już się nie pogubiłeś w tym swoim nietrzymającym sie kupy światopoglądzie? O co ci chodzi? Dzięki Putinowi uSSmański zbir jest hamowany i na upainie i w Syrii, ale i w innych częściach świata i chyba to ci przeszkadza. Niespójny ten twój światopogląd. Z kim ty chcesz walczyć? O co ci chodzi chłopie? Dla Polski teraz najważniejsze jest powstrzymywanie nazi-banderyzmu na upainie i jego uSSmańskiego bandyckiego sponsora, a to robi między innymi Putin. Ale tobie to przeszkadza. Cieszyłbyś się pewnie, gdyby Putin nie zwalczał banderyzmu i uSSmańskiego terroryzmu. No tak wynika z twoich wypowiedzi.
A to ostatnie zdanie, że gdyby nie Putin to nie byłoby może ukrainy, to co to niby ma znaczyć? Czyli Putin już nawet jest winny temu, że ukraina istnieje? Nie zagolopowałeś się zbytnio ogo? To już zaczyna byc śmieszne.
Pionek nwo? Ciekawe. A tyle masz mu do zarzucenia? Tyle może zrobic pionek? I jeżeli to jest pionek, to czemu masz do niego pretensje, a nie do tych, którzy sterują pionkami? I czemu twoim zdanie, gdyby nie ten "pionek", to byłoby lepiej? Jeżeli "zakulisowi" jeden pionek wymienią na drugi, to co niby się zmieni? A ty uważasz, że to Putin jest problemem, a jednocześnie, że jest pionkiem? Brednie ogo. Jeżeli twoim zdaniem "pionek" Putin jest problemem i zostanie wymieniony na innego pionka, to co się zmieni? Władcy pozostaną ci sami. Oj gubisz sie w tych swoich niespójnych teoriach często wyssanych z palca i opartych na kłamstwach i półprawdach. Dla mnie dziś Putin to likwidator nazi-banderyzmu na upainie i uSSmańskiego terroryzmu. Dla interesu Polski to ważne sprawy. Obecnie najważniejsze.
PS: Ogo, czy jest coś, czemu Putin nie jest winny? Smile

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Ogo Pogo

Szanowny.Jestem Polakiem.To

Szanowny.Jestem Polakiem.To po pierwsze.Po drugie mam swój "ogląd świata", swoją percepcję", nie "zasugerowaną" mi szambem medialnym.Większość życia spędziłem w komuniźmie następnie w szechterowym post komuniźmie.Szczęściem mogłem pomieszkać ponad dwadzieścia lat na jeszcze normalnym "zachodzie" oraz zwiedzić CCCP w jego szczytowym okresie,w czasie upadku i po oficjalnym rozpadzie.Znam tryki i tryky komunistyczne ,propagandę,numery i numerki,kłamstwa i oszustwa.

Nie zamierzam i nie mam ochoty podnosić twoich argumentów ,odpowiedzi ,wysuwanych inwektyw.

Putin jest twoim gwiazdorem,playboyem ,zbawcą świata.Tak zamłotkowany usiłujesz obdzielić i przekonać do swoich racji wszystkich wzorem pederasty głoszącego swoją wyższość wyższość dupy nad waginą.Pazdrawlaju Was i wpieriod.

Komu,czemu Putin nie jest winny?No cóż z radością informuję ,że Putin nie jest winny mi pieniążków bo jak to w bolszewiźmie nigdy bym ich zwrotu nie doczekał.

Tą radosną wiadomością kończę.Pazdrawlajem Was yważajemy Upadlina.

 

Strony

Skomentuj