Rosjanie przyznali się do skażenia Europy radioaktywnym rutenem-106

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

O wykrytym niedawno skażeniu radioaktywnym izotopem rutenu-106, które wykryto w Europie, pisaliśmy już kilkukrotnie. Izotop ten jest używany w procesach technologicznych. W pewnym momencie, nad naszym kontynentem, stężenie tej substancji radioaktywnych wzrosło 986-krotnie w stosunku do normy.

 

Do dzisiaj formalnie nieznane było źródło tej radioaktywności, ale od początku podejrzewano, że doszło do niezamierzonej emisji, w którymś z zakładów chemicznych w Europie Wschodniej. Oczywiście najbardziej prawdopodobnym miejscem wyemitowania tej radioaktywności było terytorium Federacji Rosyjskiej.

Sprawę badała francuska agencja atomowa i według ich estymacji miejsce uwolnienia radioaktywnego rutenu-106 znajdowało się gdzieś w pobliżu Uralu. Rzeczywiście ostatecznie potwierdzono, że radioaktywność wyemitował jeden z zakładów w obwodzie czelabińskim.

Wcześniej rosyjska agencja atomistyki zaprzeczała, że doszło do emisji radioaktywności na duża skalę. Dopiero śledztwo przeprowadzone przez aktywistów z Greenpeace udowodniło że winny skażenie jest jeden z lokalnych zakładów. Postawiony pod ścianą Rosatom potwierdził oficjalnie, że za skażenie odpowiadają Rosjanie.

 

Na szczęście skażenie to nie będzie miało poważniejszych konsekwencji. Człowiek musiałby wdychać powietrze z takim stężeniem rutenu-106 przez okres wielokrotnie przekraczający czas jego życia, aby otrzymać roczną dawkę promieniowania jonizującego uznawaną za bezpieczną, czyli około jednego milisieverta.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ogo Pogo

Klasyka sowiecka.Polityka

Klasyka sowiecka.Polityka informacyjna.Syndrom wora.Iść w zaparte.Nawet w obliczu przedstawionych dowodów.Okultystyczny duch sowiecki nie zamierza opuszczać Kremla za sprawą chazarskiej szajki okupującej niezmiennie od 1917 roku.Depopulacja Rosjan.147 mln obecnie wobec 170 mln w 1917 roku.Sowiecko rosyjski główny onkolog zaleca mieszkańcom najbardziej skażonych terenów picie piwa i oglądanie telewizji.

Wielu zapewne oburzy się po tym co zaraz napiszę.Współczesna Rosja to putinowsko chazarski bardak zarządzany przez chazarską żulię oligarchiczną.To żadna cywilizacja a namiastka psychopatycznego zdegenerowanego NWO.

Tak na marginesie Kim łun dżon koreańsko północny grubas i kacyk zabronił alkoholu i śmiechu swoim kumotrom partyjnym.

Otrzeźwiejcie .Odłóżcie propagandowy kremlowski narkotyk.To bolesne.Niestety konieczne.Prawda wygląda inaczej.Parę dni kaca i dojrzycie prawdziwą rzeczywistość.Putin to sowieckie pierdolamento.

Portret użytkownika sceptyyk

Kolego, mnie nie oburzyłeś,

Kolego, mnie nie oburzyłeś, ponieważ piszesz prawdę. Do roku 2015, bywałem w Rosji cyklicznie - średnio trzy pobyty na rok. inną sprawą jest to, czy Rosja potrafi normalnie żyć bez zamordyzmu?... Pamiętamy czasy pijaka na czele kremla i to co z tego wynikało dla Rosjan... Ciężki temat...  Pozdrówka.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Gdyby nie Putin, to dzić cała

Gdyby nie Putin, to dziś cała ukraina byłaby pod butem banderowskiej junty sponsorowanej z faszyngtonu, a banderowskie bojówki zamiast walczyć z Powstańcami na Donbasie być może szykowałyby się do odebrania Polsce terenów do których wysuwają roszczenia. Poza tym gdyby nie Putin Bliski Wschód byłby w łapach żydo-uSSmańskiej kliki. Rozumiem, że takie scenariusze bardzo by ci się podobały, ogo?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Ogo Pogo

Gdyby nie Putin nie byłoby

Gdyby nie Putin nie byłoby Zamachu w Smoleńsku.

Gdyby nie Putin nie byłoby umowy gazowej podpisanej przez kmiotka Pawlaka.

Gdyby nie Putin nie byłoby Berela Lazara i chabadowców na Kremlu.

Gdyby nie Putin nie byłoby prób przejęcia sektora paliwowego,energetycznego,chemicznego w Polsce.

Gdyby nie Puti można by było uratować marynarzy z Kurska.

Gdyby nie Putin nie byłoby zamachów służb FR w Rosji.

Gdyby nie Putin nie byłoby wojny w Abchazji,Osetii.

W końcu gdyby nie Putin to być może nie byłoby ukrainy.

Putin to pionek NWO.

Portret użytkownika U_P_Adlina

No to teraz pojechałeś ogo.

No to teraz pojechałeś ogo. Brednie, które napisałeś to wypisz wymaluj propaganda od tymy.
Zamach w Smoleńsku? Wiele razy prosiłem cię o dowody na to, że Putin dokonał zamachu. Jak na razie wysuwasz tylko oskarżenia, ale dowodów brak. Na tej zasadzie ja mógłbym cię oskarżyć o to, że wczoraj ukradłeś w sklepie opakowanie masła.
Umowa gazowa? Z pretensją do tych, którzy ją podpisali ze strony "polskiej"? Jeżeli będziesz sprzedawał auto, które jest warte 10.000 zł, a przyjdzie koleś i powie, że chce kupić, ale za 20.000 zł, to będzieswz go przekonywał, że się nie opłaca? No nie żartuj. Swoje pretensje kierujesz pod złym adresem.
Chabadowcy mnie nie interesują. Ale dla ciebie widzę to jest ważniejsze, niż armia bander-ukrów u granic Polski. Gdyby nie Putin, to banderyzm zalałby całą ukrainę, a bezrobotne rezuny skierowałyby swoją energię na Polskę i ziemie, które uważają za swoje. To cie widzę kompletnie nie interesuje. Chabadowcy ważniejsi.
Próby przejęcia sektora paliwowego, energetycznegu i chemicznego? Przecież w tym kraju już nic nie należy do Polaków. Na wszystkim łapę trzyma żydo-zachodnia klika. Więc o co ty walczysz pisząc takie rzeczy? O to, aby właścicielami zostali obecni władcy?
Marynarze z Kurska? Chłopie, odbiło ci doszczętnie? Polskie sprawy są ważniejsze, niz marynarze z Kurska. O czym ty znowu gadasz? I kolejny raz: Jakie masz dowody, że Putin zabił marynarzy z Kurska? I co ta sprawa ma wspólnego z Polską?
Zamachy służb FR w Rosji? To też wina Putina? Dowody? Czy znowu tylko pusta gadka? I kolejny raz: Co to ma wspólnego z interesem Polski?
Wojna w Osetii? To Putin napadł na Osetię? Czy może to gruzja napadła na Osetię, a Rosja wykopała agresora na swoje miejsce? Co ty wygadujesz? To, że Putin obronił Osetyjczyków przed agresją gruzji inpirowanej z fadzyngtonu, to też źle? Człowieku, czy ty już się nie pogubiłeś w tym swoim nietrzymającym sie kupy światopoglądzie? O co ci chodzi? Dzięki Putinowi uSSmański zbir jest hamowany i na upainie i w Syrii, ale i w innych częściach świata i chyba to ci przeszkadza. Niespójny ten twój światopogląd. Z kim ty chcesz walczyć? O co ci chodzi chłopie? Dla Polski teraz najważniejsze jest powstrzymywanie nazi-banderyzmu na upainie i jego uSSmańskiego bandyckiego sponsora, a to robi między innymi Putin. Ale tobie to przeszkadza. Cieszyłbyś się pewnie, gdyby Putin nie zwalczał banderyzmu i uSSmańskiego terroryzmu. No tak wynika z twoich wypowiedzi.
A to ostatnie zdanie, że gdyby nie Putin to nie byłoby może ukrainy, to co to niby ma znaczyć? Czyli Putin już nawet jest winny temu, że ukraina istnieje? Nie zagolopowałeś się zbytnio ogo? To już zaczyna byc śmieszne.
Pionek nwo? Ciekawe. A tyle masz mu do zarzucenia? Tyle może zrobic pionek? I jeżeli to jest pionek, to czemu masz do niego pretensje, a nie do tych, którzy sterują pionkami? I czemu twoim zdanie, gdyby nie ten "pionek", to byłoby lepiej? Jeżeli "zakulisowi" jeden pionek wymienią na drugi, to co niby się zmieni? A ty uważasz, że to Putin jest problemem, a jednocześnie, że jest pionkiem? Brednie ogo. Jeżeli twoim zdaniem "pionek" Putin jest problemem i zostanie wymieniony na innego pionka, to co się zmieni? Władcy pozostaną ci sami. Oj gubisz sie w tych swoich niespójnych teoriach często wyssanych z palca i opartych na kłamstwach i półprawdach. Dla mnie dziś Putin to likwidator nazi-banderyzmu na upainie i uSSmańskiego terroryzmu. Dla interesu Polski to ważne sprawy. Obecnie najważniejsze.
PS: Ogo, czy jest coś, czemu Putin nie jest winny? Smile

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Ogo Pogo

Szanowny.Jestem Polakiem.To

Szanowny.Jestem Polakiem.To po pierwsze.Po drugie mam swój "ogląd świata", swoją percepcję", nie "zasugerowaną" mi szambem medialnym.Większość życia spędziłem w komuniźmie następnie w szechterowym post komuniźmie.Szczęściem mogłem pomieszkać ponad dwadzieścia lat na jeszcze normalnym "zachodzie" oraz zwiedzić CCCP w jego szczytowym okresie,w czasie upadku i po oficjalnym rozpadzie.Znam tryki i tryky komunistyczne ,propagandę,numery i numerki,kłamstwa i oszustwa.

Nie zamierzam i nie mam ochoty podnosić twoich argumentów ,odpowiedzi ,wysuwanych inwektyw.

Putin jest twoim gwiazdorem,playboyem ,zbawcą świata.Tak zamłotkowany usiłujesz obdzielić i przekonać do swoich racji wszystkich wzorem pederasty głoszącego swoją wyższość wyższość dupy nad waginą.Pazdrawlaju Was i wpieriod.

Komu,czemu Putin nie jest winny?No cóż z radością informuję ,że Putin nie jest winny mi pieniążków bo jak to w bolszewiźmie nigdy bym ich zwrotu nie doczekał.

Tą radosną wiadomością kończę.Pazdrawlajem Was yważajemy Upadlina.

 

Portret użytkownika U_P_Adlina

niepotrzebnie żeś się zajeżył

niepotrzebnie żeś się zajeżył ogo. Wiesz, że popieram cię w kwestii banderyzmu, ale odnoszę wrażenie, że twój światopogląd jest niespójny. Chcesz walczyć ze wszystkimi. To pewna recepta na klęskę. Państwa Wyszehradu (i nie tylko) oprócz Polski już to zrozumiały i kierują się ku Rosji i Chinom. To na pewno lepsza opcja niż bandyta żydo-uSSmański, który do zaoferowania ma tylko niekończące się wojny i grabież. To co napisałem nie miało na celu jakiegoś ataku na ciebie, ale po prostu przedstawiłem ci pewnego rodzaju uwagi, które zaprzeczają temu, co napisałeś. Po pierwsze wiele z tego, co napisałeś to zwykła nieprawda bez żadnych dowodów, a tylko pewnego rodzaju domysły i spekulacje. Inne sprawy, jak np. Kursk nie mają nic wspólnego z Polską. Sprawa cen gazu to przecież nie jest wina Putina, itd, itp. Rozumiem, że obraziłeś się w związku z tym, że napisałem, iż posługujesz się retoryką podobną do retoryki bander-ukrów, dla których Putin jest winny wszystkiemu. No ale bądź obiektywny i przeczytaj, to co napisałeś. Obwiniasz Putina za wszystko. Nawet za istnienie ukrainy. To mnie po prostu rozśmieszyło. Faktem jest jednak, że tępienie przez Putina banderyzmu jest zgodne z polską racją stanu, tak jak i ogólne powstrzymywanie bandyty zza oceanu w jego próbach utrzymania swojej bandyckiej hegemonii na świecie. O tym nie wolno zapominać, ale ty jakoś tego nie chcesz zauważyć. Na koniec, tak nieco żartem (zaznaczam to, co byś się nie obraził jeszcze bardziej) do win Putina dodam jeszcze dwie. Otóż to on zabił Morze Martwe. Na dodatek sfilmowano jeszcze jedną jego zbrodnię: 

Dopisz te dwie do jego win Smile

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj