Rosjanie przygotowują się do wojny nuklearnej - 40 milionów ludzi w ramach ćwiczeń znajdzie się w schronach

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rosyjski rząd zapowiedział ogólnorosyjskie ćwiczenia obrony cywilnej. Ich rozmach jest zdumiewający, bo ma w nich wziąć udział aż 40 milionów obywateli Federacji Rosyjskiej. Mają one potrwać od 4 do 7 października.

 

Celem ma być przetestowanie zdolności umieszczenia ludzi w schronach przeciwatomowych. W wielkiej akcji wezmą udział rosyjskie służby. Wygląda to bardzo niepokojąco, bo Rosjanie przygotowują się na zwalczanie skutków ataków nuklearnych. W Moskwie rozstawiono stanowiska do dezynfekcji odzieży, a podczas alarmu ma zawyć jednocześnie aż 3000 syren. Zdolność umieszczenia w schronach dużej części populacji daje szanse na podźwigniecie się po teoretycznie dewastującym ataku.

 

Rosjanie muszą zakładać, że albo zostaną napadnięci przez NATO, albo mogą się narazić na atak po ich agresji. Nie ma innych wytłumaczeń dla takich ćwiczeń. Biorąc pod uwagę niedawną zmianę doktryny wojskowej Rosji, można się spodziewać nuklearnych ataków prewencyjnych na kraje, które rzekomo im zagrażają. Niestety na liście terytoriów do zniszczenia od jakiegoś czasu znajduje się przede wszystkim Polska, a pretekstem jest tak zwana tarcza antyrakietowa.

 

Trwające obecnie w Rosji ćwiczenia przed wojną atomową, mogą mieć za zadanie sprawdzenie, co można będzie zrobić gdyby NATO jednak postanowiło odpowiedzieć militarnie, zamiast wyrażając oburzenie poprzez noty dyplomatyczne. Wszystko to wskazuje, że sugestie analityków, wedle których październik 2016 zaskoczy nas jakimiś wydarzeniami, to nie tylko czcza gadanina i coś niepokojącego rzeczywiście ma miejsce, a czas jaki pozostał do wyborów w USA jest kluczowym dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kudłaty

Wniosek jest taki, że Rosja

Wniosek jest taki, że Rosja dalej będzie się staczać. Coraz mniejsza populacja etnicznych Rosjan (aborcje, alkoholizm , narkomania i AIDS). Gospodarka też powoli się kurczy. W XXI wieku na samej ropie i gazie daleko się nie pociągnie. Dokładając do tego korupcję i złodziejstwo na niespotykana skalę, mamy obraz światłych rządów Putina.Tylko zwykłych Rosjan szkoda, bo i biedni i wierzą w głupoty serwowane im przez rosyjską tv.

Portret użytkownika ArturP

Spytalem o te cwiczenia

Spytalem o te cwiczenia zdecydowanie "ogarnetego" znajomego w Moskwie, ktory temu zaprzeczyl (oryg. ponizej) - skad takie rewelacje ??

"No, it did not happen, I never heard of it, no one of my friends or acquaintances took part in it, and we're as surprised as you are to read that this drill took place.

40 million is 1/3 of the population, that would be a nation-wide event which would be remembered for years if it actually happened. But it did not."

Portret użytkownika U_P_Adlina

Wniosek jest inny!!........

Wniosek jest inny!!.........Rosja staczała się za jelcyna, który oddał ją pod rządy żydo-anglo-uSSmańskiej banksterki !!..........Putin po przejęciu władzy odbudował armię, czego efekty widać, aresztował lub zmusił do wyjazdu wielu złodziei, którzy dla posad i kasy gotowi byli rozpieprzyć Rosję i zrobić tam to, co min, w Polsce!!..........Korupcja jest wszędzie, ale nikt nie pobije w tym twojego kraju, czyli upadliny !!........Jeżeli chodzi o zwykłych Rosjan, to ty się o nich nie martw, bo Putin na pewno nie zrobi z Rosją tego, co "polskie" pookrągłostołowe PISuary i POjeby z Polską !!..........No i poparcie !!.......85% Rosjan docenia swojego prezydenta!!.............Nie musi ci ich być szkoda!!..........Szkoda powinno ci być twojego kraju, którego uSSmania zamieniła w nazi-banderowskie szambo !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Aqua

Pamiętaj, że było to tak, że

Pamiętaj, że było to tak, że 1 rok był rząd Olszewskiego, 2 lata rząd PIS, no i teraz znowu. Poza tymi latami rządzili cały czas ci sami ludzie lewica, różne unie demokratyczne i PO. Zważ, że dwa bardziej patriotyczne, a więc przeszkadzające rządy zostały wcześniej pozbawione władzy. Od czasu wojny mieliśmy raptem 4 lata. Jak można było cokolwiek zdziałać dobrego? Nie można więc twierdzic o jakimś wspólnym działaniu czy jak się lubi powtarzać naprzemiennym rządzeniu. To jedna z wielu obiegowych i nieprawdziwych opinii. Powtarzając je, pracuje się dla sił, które nie mają dobrych zamiarów wobec Polski. Np. wobec tego rządu od samego początku jest plan na obalenie. Tak oni szanują wybory. I tak jesteśmy trochę osłabieni, bo na wschodzie i zachodzie niespokojnie, a armia została celowo osłabiona. Smoleńsk pokazał, co potrafią pewne siły działające i w Rosji, i to obecnie. Bo w zamachu zginęło wiele ludzi bardzo wartościowych dla Polski i dlatego mogło się znaleźć trochę bardziej podejrzanych. Ale spokój umożliwi odbudowę kraju. Bo on daje więcej możliwości działania uczciwym ludziom. Komu się nie podoba ten rząd, to za kilka lat znów jeszcze będzie RN i ONR, Kukiz i Korwin. To się te partie wzajemnie będą pilnować.

Polska i Rosja nie mają teraz dobrych relacji i ktoś może też o to zadbał. Jednak to Rosja ma na swoim koncie rozbiory, wrzesień 39 i swoją niechlubną rolę w ostatnim zamachu. Kto więc pierwszy powinien uczynić jakiś gest zapraszający do rozmów? Te plany, które są wobec Polski, a to nie tworzą je dobre siły, to będą chcieli użyć do tego celu Rosji. Znów, jak kiedyś. Gdyby dali się nabrać, znów na dobre im to nie wyjdzie. Bo tamte kwestie wiele szkód i Rosji przyniosły. Np. zabory uczynione na rozkaz carycy. Zabierając obszar kraju, wciągnęli przy okazji rozbudowaną społeczność, ale nie tylko wrogą Polsce, ale wrogą wszystkim. Kto jest za ichnią interwencją tutaj (piszę ogólnie, nie do Ciebie), ten niestety, ale realizuje plany złych antyludzkich mocy. Polska i Rosja mogą żyć w zgodzie, ale tylko na zasadzie: "lubmy się, ale tak z osobna".

Portret użytkownika U_P_Adlina

1. Wrzesień'39 to nie Rosja,

1. Wrzesień'39 to nie Rosja, bo Rosja była wtedy częścią żydo-bolszewickiego ZSRR, tak jak wiele innych narodów Związku Radzieckiego!!..........Warto o tym pamiętać !!..........2. Nie wiem, czemu bronisz obecnych władz, które nie są władzami polskimi !!........To uSSmańska agentura, która robi wiele złego dla Polski: wspieranie nazi-banderowskiej upadliny w interesie żydo-uSSmanii, lobbowanie za TTIP i CETA, które są zabójcze dla Polski ale jak najbardziej na rękę żydo-uSSmanii - już tylko te dwie sprawy pokazują, co reprezentuje sobą PISuarowa "dobra zmiana"!!.,,,,3. Jakie masz dowody na to, że Rosja dokonała zamachu w Smoleńsku??........4. W ewentualnym zamachu tym mówisz, zginęło wielu wartościowych ludzi??....................być może!!..............ale na pewno nie należal do nich zdrajca kaczyński, który podpisał traktat lizboński !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika MiterMann

wybory i tu są kluczowe gdyz

wybory i tu są kluczowe gdyz jezeli na stolek siadzie clinton to mamy wojne... jezeli trumph to jej nie mamy....  putin o tym wie bo swoja mlodosc tez mial w fajnej agencji a mariana web to miejsce gdzie widac takie opcje.... i bedzie tak... bum bum grzybkow pare a w tv powiedza ze to atak wschodu przez co zaprawiona w telewizyjnej mani anty wschodowi i anty-rosja sciema,... uwierzy.... publiczna decyzja narodu bedzie prosta-walczymy... ale kto bedzie wiedzial o tym kto zaczol....

Portret użytkownika sceptyyk

Mocna zagrywka z tymi

Mocna zagrywka z tymi ćwiczeniami. Rosjanie wysyłają sygnał do przeciwników -jesteśmy przygotowani na wszystko - jesteśmy gotowi! Po co to robią? Wydaje mi się, że po tych ćwiczeniach, będzie ostre pociągnięcie w Syrii. Rosjanie osiągnęli już tam wszystkie cele - plany budowy rurociągu nabucco zablokowane -promocja Rosyjskiego uzbrojenia wykonana, czas to kończyć... a teraz "mocna jazda" w Syrii, nie wykluczony atak na Donbas, i kto im podskoczy po takich ćwiczeniach? Po tak mocnym przekazie - JESTEŚMY GOTOWI NA WSZYSTKO, NIE ZAWACHAMY SIĘ!!!    A to, czy w ćwiczeniach będzie brało udział  4 miliony Rosjan, czy 40 milionów, to nie ma znczenia - nikt nie będzie tego precyzyjnie liczył. 

Strony

Skomentuj