Rosjanie ćwiczą naloty na Szwecję, NATO nie reaguje

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Media poinformowały wczoraj o incydencie w postaci przelotu rosyjskich bombowców strategicznych Tu-22 nad terytorium Szwecji. Do zdarzenia doszło pod koniec marca tego roku, ale dopiero teraz o sprawie poinformowały szwedzkie gazety.

 

Dwa bombowce Tu-22M3 nazywane w nomenklaturze NATO jako Backfire, wystartowały z bazy w Sankt Petersburgu. Podczas lotu towarzyszyły im samoloty myśliwskie Su-27 stanowiące ich obstawę. Zwykle takie loty odbywają się nad Obwodem Kaliningradzkim. Lotnictwo rosyjskie ćwiczy w ten sposób bombardowania Polski, Litwy i innych krajów frontowych, do których zalicza się również Szwecja.

 

Przelot nastąpił w nocy 29 marca 2013 a bombowce znalazły się nad niezamieszkałą bałtycką wyspą Gotska Sandon, która należy do Szwecji. Według armii tego kraju Rosjanie symulowali nalot na Sztokholm. Szwedzkie siły powietrzne potwierdziły incydent. Według oficjalnych informacji samoloty Gripen nie zostały poderwane, ale wiadomo, że rosyjskie samoloty wojskowe były śledzone przez pary dyżurne z Danii i z Litwy.

 

Wszystko wskazuje na to, że Rosja szykuje się do wojny. Szwedzka minister obrony, Karin Enstrom już jakiś czas temu zwracała uwagę, że trzeba być ciągle przygotowanym na różnego rodzaju nieprzewidywalne sytuacje. Gdy weźmie się pod uwagę, że Rosjanie ostatnio trenują ataki na zachód można starać się o tym nie myśleć, co nie oddala bynajmniej zagrożenia, albo wręcz przeciwnie przygotować się na to, co najwyraźniej prędzej czy później nadejdzie i między innymi nasz kraj może na tym mocno ucierpieć.

 

Sytuacja międzynarodowa coraz bardziej przypomina tą, jaka istniała przed drugą wojną światową. Kiedyś Polska miała nic niewarte gwarancje ze strony Francji i Anglii a teraz ich miejsce zajęło NATO. Nikt nie ma chyba jednak wątpliwości, że nasi rzekomi sojusznicy bez mrugnięcia okiem oddadzą Polskę na pożarcie gdyby doszło do jakiegoś zagrożenia dla naszego kraju. Rosjanie zachowują się coraz bardziej agresywnie a oddanie Polski przez Baracka Obamę, w strefę wpływów Moskwy jest bardziej niż zauważalne. Miejmy jednak nadzieje, że ćwiczenia bombardowania Szwecji czy ataku jądrowego na Warszawę są rzeczywiście nieistotnymi grami wojennymi, bo „armia musi ćwiczyć” jak twierdzi generał Koziej z BBN, czy też wręcz przeciwnie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika gość

pytanie: czemu szwecja i

pytanie: czemu szwecja i finlandia nie są w NATO? nie chcą być czy jak to jest? NATO jest silne jak stanowi jedność. czym nas więcej tym lepiej! obecnie jednak każdy liczy na USA, oby się nie przeliczyli...

Portret użytkownika Czarek

I znowu zawiaja populizmem.

I znowu zawiaja populizmem. Ta strona powoli schodzi na psy. W tytule blad (poniewaz Natowskie samoloty zostaly poderwane, wiec NATO zareagowalo), dalej, informacja o tym zdarzeniu pojawila sie w mediach juz wczesniej, a nie "teraz" i Szwecja zaprzecza, aby samoloty wkroczyly w przestrzen powietrzna tego kraju. Zwracam ponownie uwage, aby autorzy nie nakrecali atmosfery. Chyba nie chcecie byc typowym medium mainstreamowym! Czarek

Portret użytkownika bodżo

polska została zaatakowana

polska została zaatakowana 10.04.2010, a jej sojusznicy zareagowali tak jak w 39..  w jakim celu niszczyc atakiem jądrowym wylęgarnie darmowych roboli, rury z gazem i ropą, rynek zbytu na każdą truciznę, kurkę znoszącą gaz łupkowy..wojna o potężnym militarnym rozmachu to straszak, bo przecież trza się bać..

Portret użytkownika maniek00021

Wojna bedzie to jest pewne i

Wojna bedzie to jest pewne i mysle ze bardzo szybko kto wie czy nastepne"cwiczenia" nie beda juz poprostu atakiem na nasz kraj...armie nam cala juz rozbroili rosyjscy agenci niemamy juz sie czym bronic jestesmy calkowicie bezbronni a rosjanie nieprzepuszcza takiej okazji.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

I kto się tym będzie

I kto się tym będzie przejmował NATO Biggrin jak miesiąc temu ruskie z białorusinami mieli manewry nieopodal granicy z Polską to ćwiczyli symulowali atak bronia atomową na Polskę i nikt też tym się nie przejął, co więcej nawet w Polskie media na ten temat ani słowem się nie odezwały
pozdrawiam Juszka

Portret użytkownika Lofek44

Bzdura! Polatali sobie trochę

Bzdura! Polatali sobie trochę i co, myślicie że notable szwedzcy tego nie wiedzieli. Pewnie że o tym wiedzieli. Ale media muszą mieć temat a zwykły szaraczek musi srać w gacie. Dajcie sobie na luz i lepiej martwcie się, by Wam Tusk pensyjki albo emeryturki nie zabrał. To są nasze zmartwienia!

Portret użytkownika MONSTER

Ale przecież jak nas Rosjanie

Ale przecież jak nas Rosjanie napadną to papierosy, paliwo i wódka będą tanie jak barszcz. Staniemy się krajem bez bezrobocia, jedną wielką fabryką ponieważ rynek Rosyjski wchłonie wszystko. Wiem że nie jest zbyt dobrze znależć się pod rządami Rosjan ale jak popatrzę na Wiejską to sam nie wiem co by było gorsze Putin czy kabareton sejmowy. 

Portret użytkownika Krystian

ale po co wojna jeszcze

ale po co wojna jeszcze troszke i bez wojny będziemy rosyjscy lub niemieccy  zależy kto pierwszy i więcej wykupi a potem to tylko formalność podatki idą do właścicieli ziem fabryk itd

Strony

Skomentuj