Rosjanie będą wydobywać złoto z węgla

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z centrum naukowego Amur wymyślili i stworzyli niezwykłą instalację, która pozwala wyodrębnić z węgla złoto. Urządzenie jest póki co w fazie eksperymentalnej i będzie wykorzystywane w 2017 roku.

 

Prezes kompleksu innowacyjnych technologii z ośrodka naukowego Amur, Oleg Avakov, wyraził przekonanie, że odkrycie to jest bardzo korzystne. "Jeśli urządzenie wyłapuje chociaż połowę cząsteczek, to jest to, powiedzmy, pół grama na tonę, co daje sukces ekonomiczny. Za jedną spaloną tonę otrzymuje się 1500 rubli".

Cząsteczki złota, w związku z wypaleniem węgla, gromadzą się w filtrze, przez który przechodzi dym. Naukowcy opracowali filtry, dzięki którym będzie możliwe, by koncentrat zawierający drobinki złota przeniesiono do rafinacji i otrzymano czyste złoto.

W tym samym czasie, dym pochodzący ze spalania przechodząc przez filtry ulega także znacznemu oczyszczeniu. Specjalistom już udało się opatentować tę niezwykłą metodę produkcji metalu szlachetnego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika NanoRurka

I coś w tym jest nie

I coś w tym jest nie jednokrotnie na węglu widziałem złote żyłki i się jednak potwierdziło że jest to złoto , na Odrze również kilka takich kamieni widziałem co posiadają również takie podobne złote kreski lub plamki.

Skomentuj