Rosja znosi sankcje wobec Turcji

Kategorie: 

Źródło: Kremlin.ru/CC BY 4.0

Turecki przywódca wysłał niedawno list do Władimira Putina, w którym uznał Rosję za ważnego partnera i dał do zrozumienia że chce odbudować pozytywne relacje. Miał również wyrazić żal z powodu śmierci rosyjskiego pilota, zaoferować wsparcie finansowe dla jego rodziny i przeprosić za zestrzelenie samolotu choć niektóre media temu zaprzeczają. Bez względu na to, stosunki na linii Rosja-Turcja niemal natychmiast poprawiły się.

 

 

Dziś Recep Tayyip Erdoğan i Władimir Putin przeprowadzili pierwszą rozmowę telefoniczą odkąd doszło do zestrzelenia rosyjskiej maszyny nad turecko-syryjską granicą. Strony już zaplanowały pierwsze spotkanie. Co więcej, Putin powiadomił rosyjski rząd aby ten rozpoczął proces normalizacji sfery handlowej i gospodarczej z Turcją.

Turecki myśliwiec zestrzelił samolot Su-24 w listopadzie zeszłego roku, gdy rosyjska maszyna operowała w pobliżu Turcji i bombardowała pozycje tzw. Państwa Islamskiego. Putin nazwał wtedy Erdoğana zdrajcą i zapowiedział że będzie żałował tej agresji a w syryjskiej prowincji Latakia kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Turcją rozmieścił system rakietowy S-300.

 

Sankcje gospodarcze były dla Turcji dość uciążliwe. Rosja ujawniła również powiązania Erdoğana z Państwem Islamskim i opisała ze szczegółami jak handlował ropą naftową z terrorystami. Teraz Putin i Erdoğan poklepią się po plecach i wszystko powróci do normy, ale w zamian za zniesienie sankcji rosyjski przywódca może wymusić na Turcji rezygnację ze wspierania antyrządowych bojówek w Syrii.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ACHILES

Walczmy o pokój, nie dopuśćmy

Walczmy o pokój, nie dopuśćmy do wojny! : Amerykanie prowokują Rosję do wojny. Ludzie, Majdan na Ukrainie był prowokacją wojenną!
Tak samo zestrzelenie rosyjskich samolotów nad Syrią, kiedy walczyli z terrorystami islamskimi. Później taką prowokacją było zestrzelenie rosyjskiego samolotu pasażerskiego nad Egiptem. Zestrzelenie samolotumalezyjskiego też było robotą bandytów z USA,. To nawet odkryli dziennikarze amerykańscy! 
W lipcu 2014 roku Ukraińcy pod wodzą wojskowych instruktorów z USA, Izraela i z Polski doprowadzili do bestialskiego zabicia prawie stu Rosjan w Odessie ! Amerykanie liczyli, że Putin nie wytrzyma i da znak do ataku!
Agentura USA robiła w państwach socjalistycznych rozpierduchę w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Na ten cel wyłożyli miliony dolarów. Konkretni ludzie Solidarności brali te judaszowe srebrniki, mogą więc ich teraz szantażować listami judaszowych płac, nagraniami, itd.
Zauważcie, że politycy PO i PiS żrą się między sobą, ale na rozkaz USA zgodnie wykonują zadania. Jak na przykład na Majdanie, gdzie kazano im podżegać do wojny! 
Te bydlaki do krwawej wojny z Rosją wciągają również Polskę. Nie bądźmy jak głupi Ukraińcy, nie dajmy się zdrajcom ! 
Ludzie, uważajcie również na KOD. Czyżbyście nie zauważyli, że to są kundle Sorosa, łobuza, który jako agent specjalny CIA stoi za każdą wojną od około dwudziestu lat! Ta walka PiS z PO i KOD to pic na wodę fotomontaż, to gra wojenna mająca na celu skłócenie, a więc podzielenie Polaków. Narodem podzielonym łatwo się rządzi! 
Te wojny polityków mają na celu odwrócenie uwagi od prawdziwego celu amerykanów - WYWOŁANIU KRWAWEJ WOJNY POLSKI Z ROSJĄ!
Poczytajcie w internecie, którzy z polskich polityków, dziennikarzy i urzędników państwowych powiązanych jest z Sorosem jego " fundacjami". Ratujmy Polskę sami, jak kto może. Nie liczcie na polityków, bo jest wśród nich mnóstwo sprzedawczyków   !!!

TO,NIE MOJE, ALE PODPISUJE SIĘ POD TYM CAŁKOWICIE .

Portret użytkownika ACHILES

Prawda jest taka, że

Prawda jest taka, że Prezydent Putin i Rosyjskie Władze doskonale zdają sobie sprawę, że tylko z turasami po swojej stronie są w stanie zaprowadzić spokój w Syrii, co obecnie dla Rosjan jest priorytetam. Przepraszając się z Rosjanami erdogan wystawia się na wielkie niebezpieczeństwo wewnątrz swego Kraju, bo brodate dzikusy, tak łatwo zdrady swego dawnego protektora, nie podarują, o czym już świadczą te wszystkie zamachy, jakie w Turcji ostatnio miejsce mają.

Z pewnością dużą ujmą na HONORZE było i jest jednanie się z turasami, dla obecnej z Kremla ekipy, ale polityka światowa, to coś znacznie więcej, jak MACHANIE SZABELKĄ, BEZ OPAMIĘTANIA, co zaobserwować możemy w przypadku niby Naszych HARCOWNIKÓW dzierżących obecnie ster władzy, którzy to już teraz ponoszą CAŁKOWITĄ KLĘSKĘ swej zagranicznej polityki . 

Portret użytkownika inzynier magister

Rosyjska Duma – pod

Rosyjskie NWO się spierszy tak jak USmańskie ! "Rosyjska Duma – pod pretekstem walki z terroryzmem – znowelizowała prawo, znacznie ograniczając wolność wyznania w kraju. Drugie czytanie projektu odbyło się w ubiegły piątek. W środę wprowadzone zmiany miały być omawiane przez Radę Federacji Rosyjskiej, a następnie przesłane do podpisania prezydentowi.W ub. piątek dwóch członków Dumy zaproponowało szereg poprawek do ustawodawstwa antyterrorystycznego, które na przykład wymagają zgody władz nie tylko na głoszenie wiary, ale nawet na prowadzenie rozmów religijnych.Nowe prawo – jak informuje protestancka Fundacja Barnaby – wymaga uprzedniego zezwolenia władz na dzielenie się – nawet nieformalnie – wiarą chrześcijańską. Zezwolenie trzeba uzyskać nawet w tak podstawowych kwestiach, jak przesłanie do znajomego za pośrednictwem poczty elektronicznej zaproszenia na udział w nabożeństwie.Prawo nie zezwala na kult religijny w prywatnym domu z udziałem większej liczby osób wierzących. Szczególne ograniczenia nakładane są na duchownych, którzy nie mogą podejmować rozmów na tematy religijne w obecności osób niewierzących poza budynkiem sakralnym. Urzędnicy będą mieli prawo karać kościoły grzywnami w wysokości do 50 tys. rubli, to jest około 770 dolarów, jeśli członek ich wspólnoty będzie podejmował „działalność misyjną”.Prawo wprowadza także ograniczenia w zakresie kontaktu duchownych i kościołów z obcokrajowcami. Na przykład każdy, kto nie jest obywatelem rosyjskim, a uczestniczy w nabożeństwie, będzie musiał wylegitymować się wizą zezwalającą na pracę w Rosji. W przeciwnym wypadku spotka go grzywna i zostanie wydalony z Rosji. Przewodniczący Zjednoczonej Rady Chrześcijan Wiary Ewangelicznej „biskup” Siergiej Riachowski zaapelował do Władimira Putina, by zmienionej ustawy nie podpisywał.Zdaniem Riachowskiego, zmiany dotyczące „wolności sumienia i związków wyznaniowych” są ekstremalne. Tak radykalnych ograniczeń nie przewidywało nawet ustawodawstwo bolszewickie z lat 20. ubiegłego wieku http://www.pch24.pl/bedzie-jak-za-bolszewikow--rosja-ograniczy-wolnosc-wyznania--pretekstem-walka-z-terroryzmem,44254,i.html#ixzz4D2SJFs7T

Trzeba wiedzieć, że Astana wcześniej jeszcze do 1997 roku nazywała się zupełnie inaczej: Akmoła. W 1994 – rząd przyjął uchwałę o przeniesieniu stolicy z Ałmaty do Akmoły; z chwilą ukończenia tego procesu – w 1998 zmieniła się również nazwa miasta na Astana Zauważmy, że wystarczy drugą literkę przenieść na początek tej nazwy i z ASTANA uzyskamy słowo „SATANA” to futurystyczna stolica okultyzmu” władająca „Nowym Porządkiem Świata”,wysławiająca „najbardziej staro­żytną religię ludzkości”.W całym mieście rozmieszczone są olbrzymie, wielkie i małe podobi­zny słońca. Słońce to jeden z najważniejszych symboli masonerii – symbo­lizujące masońskie światło i jego nosiciela Lucyfera (Lucy Fera).Jednym z głównych budynków w mieście jest „Piramida Pokoju” – ol­brzymia trzykondygnacyjna piramida. Budynek zadedykowano zjednocze­niu światowych religii. Faktycznie jest świątynią religii okultystów. Występując na  ekumenicznym forum Cyryl podkreślił konieczność zachowania wspólnego dążenia wszystkich tradycyjnych religii do tworzenia wspólnego dobra i pokoju na świecie. Zjazd odbył się we wspomnianym  Pałacu Pokoju i Pojednania, o kształcie masońskiej piramidy, gdzie w sali konferencyjnej o nazwie „kolebka” (kolebka Antychrysta) spotkali się przedstawiciele 40 państw świata. Podczas przemówień muzułmanów, żydów, buddystów jak i samego patriarchy Cyryla, ani razu nie wspomniano imienia Jezusa Chrystusa.

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/astana-stolica-iluminatow-czyli-nie-wszystko-zloto-co-sie-swieci-2015-06

Niestety nawet prezydent Putin (został zmuszony, czy mu ktoś napisał przemówienie, np.słynny rosyjski eNWOowiec Dugin ? przekierowanie 9min.24sek) wygłaszał „pochwalne” teksty o „zrównoważonym rozwoju”  Vladimir Putin delivers speech at Paris climate conference, przykładowo w 52 sekundzie !

http://popotopie.blogspot.com/2016/06/wyobrazcie-sobie-zrownowazony-rozwoj_13.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika człowiek

@inżyner magister cytuję

@inżyner magister cytuję "Słońce to jeden z najważniejszych symboli masonerii – symbo­lizujące masońskie światło i jego nosiciela Lucyfera (Lucy Fera)" daj mi żródło, które potwierdza, że Słońce jest symbolem Lucyfera!!! przecież to kompletna bzdura... Morningstar - Gwiazda Zaranna - nigdy nie był i nie będzie Słońcem!!!

TERAZ

Portret użytkownika livid

To jest nadinterpretacja nie

To jest nadinterpretacja Smile nie słońce tylko "niosący swiatlo" bardziej bym się zainteresował druga strona z tego względu, że pięknie muzyke tworzył co widzimy w różnych typach jakieś odniesienia do niego Smile ciekawa sprawa jest z Miles Cyrus co ostatnio wygląda jak by dostała duchowego odrodzenia albo może demona ?

Świat nie istnieje bez dobrych ludzi!
https://youtu.be/xQGwg92Wmg0

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Gimnazjalisto. Brak słów na

Gimnazjalisto. Brak słów na twój wtórny debilizm jak i przedmówcy. Von do szkoły matoły. Księżyc niesie światło i je jednocześnie wypacza. Nie ma i nie będzie innego źródła zła. Słońce daje i czasem odbiera życie. Nie musi ''być'' bo jest - ale to kompletnie nieznana nauka dla was nowoczesnych naukofców.

Portret użytkownika Taki

I stalo sie jak zaplanowali

I stalo sie jak zaplanowali Zydowcy podrzegacze,wszyscy sie z Rosja pogodzili TYLKO POLSKA musi TRZYMC Fason. Caly Zachod zaczyna Handlowac z Ruskimi po cichu,zeby sie nie wydalo. Niech ten Macierewicz ZROBI wreszcie Polskie Wojsko z prawdziwego zdarzenia,a nie prosic Amerykanow ktorzy i tak klamia a za plecami robia co Innego.Mamy tylu zdolnych Inzynierow,Ludzi z glowa ze sami jestesmy w Stanie WSZYSTKO sami zbudowac, TYLKO pozbyc sie WSZYSTKICH ZYDOW ktorzy TYLKO niszcza NASZA Ojczyzne. Propozycje jak to Zrobic?????

Portret użytkownika xylotet

@ Taki ,,,, żydzi są w

@ Taki ,,,, żydzi są w otoczeniu Putina ,,,,, ale nie doradzają mu źle ,,,, co widać słychać i czuć ,,, jak myślisz ? ,,, będąc Oberrabinerem Moskwy a za tym całej Wszech Rusi ,,,, chciałbyś zostaś jakimś Rabinem Wikariuszem w jakimś Nowym Yorku ,,, albo Chicago ,,, dlatego tylko że wszystkie Oberrabinackie posady są już dawno zaklepane dla swoich ? ,,, muślisz że ci rabini są aż tak durni ,,,, aby odciąć gałąź na której fajnie siedzą ,,,, ? ,,,, Dlatego Rosja dziś przerzywa swój Renesans  :-)

Strony

Skomentuj