Rosja zniszczyła prawie 99 procent zapasów broni chemicznej

Kategorie: 

Źródło:

Niemal wszystkie zapasy broni chemicznej zostały zniszczone, podaje Interfax, powołując się na słowa pułkownika Walerego Kapaszina, szefa Federalnego Departamentu Bezpiecznego Magazynowania i Niszczenia Broni Chemicznej.

 

 

„Rosja wypełniła zobowiązania wynikające z międzynarodowej konwencji o zakazie broni chemicznej w ramach federalnego programu docelowego pn. „Niszczenie zapasów broni chemicznej - sarin” - poinformowano dzisiaj.

 

Niszczenie sarinu zakończono z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego. Kapaszin przypomniał, że Rosja pozbyła się już wcześniej wszystkich istniejących zapasów gazu musztardowego i somanu. Do dnia dzisiejszego Rosja zlikwidowała 98,9% toksycznych substancji, tj. 39,5 tysięcy ton z dostępnych 40 tys. Wcześniej podawano, że proces utylizacji broni chemicznej w Rosji zakończy się jesienią br.

 

Ocena: 

Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika ajwaj

Z jakiego powodu śmierć od

Z jakiego powodu śmierć od chemii ma być bardziej zbrodnicza niż śmierć od rozerwania pociskiem czy przebicia bagnetem? Albo od przypieczenia mikrofalami? Albo od utopienia w łodzi podwodnej trafionej torpedą? Albo od spalenia się żywcem w czołgu? Albo od poparzenia laserem?

Skomentuj