Rosja zintensyfikuje swoje działania zbrojne w Syrii

Kategorie: 

Alex Beltyukov/Russianplanes.net/CC
Zaangażowanie Rosji w walce z ISIL natychmiastowo pogorszyło jej stosunki między innymi ze Stanami Zjednoczonymi, Arabią Saudyjską i Izraelem. Już w pierwszy dzień rosyjskich działań zbrojnych w Syrii pojawiły się oskarżenia, że myśliwce bombardują cywilów i walczą z opozycją, a nie z terrorystami.

 

Rosja opisuje każde ataki z powietrza na terrorystów z samozwańczego Państwa Islamskiego. Zniszczono między innymi skład z amunicją i paliwem oraz centrum dowodzenia. Już w pierwszy dzień Zachód oskarżył Rosję o zabijanie cywilów, na co Putin odpowiedział, że zarzuty pojawiły się zanim Rosja w ogóle rozpoczęła ataki z powietrza.

 

Media i politycy państw zachodnich są wielce oburzeni, że Rosja postanowiła wspierać swojego sojusznika w walce z terrorystami. Stwierdzono, że jej zaangażowanie w konflikt w Syrii przyczyni się tylko do jeszcze gorszej sytuacji humanitarnej. Lecz gdy Zachód atakuje ISIL z powietrza oraz szkoli bojowników którzy niemal natychmiast przechodzą do organizacji terrorystycznych i oddają im swoją broń, nikt jakoś nie widzi w tym problemu.

Stany Zjednoczone utrzymują, że Rosja angażuje się w wojnę tylko po to aby utrzymać przy władzy Baszara al-Assada. Co więcej, Barack Obama powiedział że Rosja nie potrafi nawet rozróżnić terrorystów od tzw. umiarkowanej opozycji. Jesteśmy zatem świadkami wojny informacyjnej między Rosją a USA, lecz sytuacja szybko może wymknąć się spod kontroli.

 

Rosyjskie myśliwce wraz z syryjską armią atakują bojowników ISIL oraz tzw. opozycję, która otrzymuje wsparcie od państw zachodnich. Stany Zjednoczone zapowiedziały że będą nadal współpracować z rebeliantami ale nie mają zamiaru prowadzić wojny zastępczej z Rosją. Jeśli Obama nie zmieni swojego zdania w tej kwestii, Państwo Islamskie może zostać pokonane wraz z opozycją a wieloletni plan obalenia Assada po prostu nie wypali.

 

 

Na podstawie: http://www.bbc.com/news/world-middle-east-34435077

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika heddon

USA rzeczywiście mogą być

USA rzeczywiście mogą być zaskoczone ruchem Rosji, jako że przywykły do samodzielnego siania zamętu na świecie i rozgrywania polityki międzynarodowej na 50 lat do przodu. Czy faktycznie jest to zaskoczenie, to już inna sprawa, jako że oba te źródła światowej wścieklizny porozumiewają się na bardzo wysokich poziomach ponad głowami szarego tłumu. Natomiast tylko ludzie naiwni lub ruskie trolle (pozdrawiam pracowitych jak mróweczki „czytelników” tej strony)mogą bezkrytycznie cmokać w zachwycie nad śmiałym ruchem Rosji w rzekomej walce z ISIS. Rosji w najmniejszym stopniu nie zależy na pokonaniu ISIS – nie ma problemu z „uchodźcami” i nie jest jeszcze nękana zamachami dżihadystów, nie ma więc potrzeby wydawania gór pieniędzy na misję wojskową, za to osłabienie Europy kolejnymi falami „uchodźców” jest Rosji jak najbardziej na rękę – podobnie jak i Ameryce, która ani myśli zapraszać do siebie taki element destrukcyjny, za to chętnie finansuje koszty transportu do Europy. Efekty już są – kolejne rzesze Arabów deklarują chęć ucieczki do bogatej Europy.

Jednak najważniejsza sprawa to spowodowanie jak największego zamętu w tamtym roponośnym regionie świata. Sztuczka z aneksją Krymu wbrew planom Putina nie uszła Rosji bezkarnie i sankcje są dość boleśnie odczuwane przez oligarchów, a ci mogą zaszkodzić Putinowi (los zwykłego obywatela nikogo tam nie interesuje). Jedyny ratunek dla Rosji to wysokie ceny ropy i gazu. Przygotowując się do ataku na Ukrainę już na 10 lat wcześniej polityka Rosji zaczęła dążyć do wywindowania cen ropy, aby uzbierać odpowiednią rezerwę twardej waluty na wypadek spodziewanych sankcji. Jeszcze w 2013 płaciliśmy prawie 6 zł za litr benzyny – był to efekt gry Putina, który nie szczędził sił i środków na podejmowanie przez OPEC korzystnych dla siebie decyzji. Uciułane w ten sposób petrodolary mogły pozwolić przetrwać Rosji 2-3 lata sankcji gospodarczych, których Putin mógł się spodziewać, jako „przyzwoitej” reakcji cywilizowanego świata na anschluss części Ukrainy. Potem sytuacja miała się uspokoić i wrócić do normy, a świat zapomnieć o Krymie. Tymczasem czas mija, sankcje są utrzymywane, a cena ropy spada w sposób dla Rosji morderczy. Rosji grozi bankructwo (a Putinowi zemsta oligarchów) i tylko nagły wzrost cen ropy może ją od tego uratować. Bombardowania w Syrii to próba wprowadzenia jeszcze większego zamętu do tamtego rejonu świata. Jeżeli plan się powiedzie, już wkrótce za benzynę, której cena zjeżdża już do 4 zł, znowu będziemy płacić 6 zł, ku chwale nieomylnego tow. Putina.

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Sam jesteś głupim trollem.

Sam jesteś głupim trollem. Rosji zależy aby wojnę z Kalifatem przeprowadzic poza granicami swojego państwa. To typowa  obrona sycylijska gamoniu....
 Rosja jest bardzo zagrożona ISIS, która od dawna zapowiada wyzwolenie Kaukazu. Pieprz się pieprzem idioto...

Portret użytkownika Kat

W 90-tych latach kupiłam w

 1. W 90-tych latach kupiłam w państwowej księgarni księgę przepowiedni Nostra -dam-usa (vel Naszej Kochanej Pani).Przepowiednie jak widać z daty wydania książki zostały opracowane i przetłumaczone z francuskiego kiedy jeszcze w Polsce na urzędach siedzieli komuniści.A to trochę trwa:czas tłumaczenia,redagowania i i przygotowania do druku.
  Pokazane jest tam zrzucenie bomby atomowej na Francję i na Nowy Jork.Oprócz tego na tereny Francji ma spaść część groźnej wielkiej komety.
  Myślę jednak,że są to wskazówki dla przyszłych terrorystów, ponieważ atak terrorystyczny opisany tam w Nowym Yorku z września 2001 r. był realny i sprawdził się.Sprawdziło się też zabójstwo księżnej Diany z 1997.

 2.  

  P.s. Przepowiednie te tłumaczył na niemiecki z francuskiego Krafft,wielki astrolog  nazistów żydowskiego pochodzenia ,który zmarł w obozie koncentracyjnym w Buchenwaldzie czasie II w czasie II w.św.
   

   

 3.  
Portret użytkownika Zenek :)

SĄ JUŻ PIEWSZE PRZYPADKI

SĄ JUŻ PIEWSZE PRZYPADKI CHORÓB ZAKAŹNYCH PRZYWLECZONE PRZEZ ŻYDOWSKICH TERRORYSTÓW O MAFIJNEJ KSYWIE "uchodźcy". CHOLERA NA START.... JAKIE BĘDĄ DALSZE ŻYDOWSKIE PREZENTY DLA EUROPY ?

"Grecja: Cholera na wyspie Kos

Greckie władze wezwały społeczeństwo do powzięcia środków ostrożności w związku z podejrzeniem wystąpienia przypadku zachorowania na cholerę na wyspie Kos. Przedstawiciel Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) powiedział, że przypadek ten może dotyczyć 79-letniego holenderskiego turysty, u którego wystąpiły objawy typowe dla tej choroby tj. silna biegunka i wysoka gorączka. Diagnoza nie została jednak jeszcze oficjalnie potwierdzona. Jak można przeczytać w oświadczeniu wydanym przez CDC - "Obecnie przeprowadzane są dodatkowe badania, które pozwolą stwierdzić, czy rzeczywiście doszło do zarażenia chorobą zakaźną". Tymczasem władze wezwały obywateli do rygorystycznego przestrzegania zasad higieny.

Jak przyznają greccy urzędnicy cała sprawa jest najprawdopodobniej związana z falą imigrantów docierających na wyspę Kos. Ostatnie potwierdzone przypadki cholery odnotowano w Grecji w 1993 roku."

(http://xportal.pl/?p=22911)

Portret użytkownika achiles

Rosyjskie siły powietrzne

Rosyjskie siły powietrzne nadal nasilają naloty na obiekty PI w Syrii...Rosyjskie siły powietrzne z bazy Hmelmin nadal nasilają naloty na obiekty międzynarodowego ugrupowania terrorystycznego Państwo Islamskie w Syrii.

Przy pomocy całodobowego monitoringu kosmicznego i powietrznego oraz innych metod wywiadowczych wykrywane są nowe cele w rejonach działalności terrorystów, które po sprawdzeniu bombardowane są przez rosyjskie samoloty.
W ciągu minionej doby samoloty Su-34 przeprowadziły 20 nalotów.
Su-24M i Su-25 zbombardowały 10 obiektów ISIL.
Samoloty szturmowe Su-25 zaatakowały obóz szkoleniowy terrorystów w rejonie Kesladżuk w prowincji Idlib. Podczas nalotów zniszczono kryjówki bojowników i mini fabrykę materiałów wybuchowych, w tym pasów szahida.
Natomiast samoloty Su-24M i Su-34 przeprowadziły naloty na osiem obiektów ISIL w pobliżu miasta Dżisr asz-Szughur w prowincji Idlib.
Podczas nalotów punktowych zniszczono trzy magazyny amunicji, broni i zapasów. Doszło do detonacji przechowywanej w nich amunicji.

Przy użyciu bomb przeciwbetonowych BetAB-500 całkowicie zniszczono cztery punkty dowodzenia ISIL. 
Rosyjskie samoloty Su-24 i Su-25 przeprowadziły trzy naloty na punkt dowodzenia i magazyn amunicji w pobliżu miasta Ma’arrat an-Numan. Cele zostały zniszczone.
Na obrzeżach miasta Al-Tabaka w prowincji Ar-Rakka rosyjskie siły powietrzne zbombardowały ośrodek szkoleniowy bojowników Państwa Islamskiego i znajdujący się na jego terenie magazyn amunicji. 

Portret użytkownika eva11

3-wojna światowa to nie to co

3-wojna światowa to nie to co myślimy....
Narazie rozstawili nieuzbrojone pionki w Europie dla uciszenia tych co mają coś jeszcze z pradziadkow,
Wiedzą,ze walka w Rosją w Europie nie jest dobrym pomysłem, bo z czasem Słowianie mogliby przejzec na oczy i stanąć tam gdzie powinni,
Lech Czech i Rus ,mógłby im zagrozić znowu!
więc lepiej toczyć walki daleko od domu,a dom obstawic nieuzbrojona armia,ktora w odpowiednim momencie z racji swojej maniakalnej nienawiści do innych religii będzie tarczą co wprowadzi jedynie haos.....

Portret użytkownika achiles

Jeśli to prawdziwa wiadomość,

Jeśli to prawdziwa wiadomość, to jest właśnie najwłaściwszy sposób w celu pokonania tych zwierzaków z isis:

Rosjanie ogłosili że wszystkie ich bomby i pociski zawierają pojemniczki ze świńską krwią, no i że chowają zabitych zawiniętych w świńską skórę, z świńskim ogonem w ustach, jak to robili w Czeczenii i Afganistanie.NATO jest prawdziwie przerażone siłą i precyzją uderzenia Rosyjskiego lotnictwa. Jak podają generałowie NATO Chiny, Syria, Rosja, Iran i Irak są 100 razy skuteczniejsi od NATO. Dlaczego "polskie" mendia nie ujawniają informacji, że żydzi cały czas atakują Syrię? Oraz o tym, że teraz całą przestrzeń powietrzną Syrii strzegą rosyjskie myśliwce. Wczoraj pogonilły one bezkarnie bombardujące stanowiska wojsk Assada na wybrzeżu, izraelskie myśliwce F-15 ! http://www.politaia.org I uciekają islamiści po nalotach do Niemiec pod skrzydełka kanzlerin Merkel, zakasują socjal, a następnie zaczną walkę religijną z niemieckimi islamo-sługusami. Niemcy przekonają się jaką to politykę na manowce prowadzi kanzlerin Merkel popieraną przez Tuska i PO.

 

Strony

Skomentuj