Rosja zażądała, aby Zachód przestał ingerować w wewnętrzne sprawy Ukrainy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji wezwało państwa zachodnie do zaprzestania ingerencji w wewnętrzne sprawy Ukrainy. Rosjanie zwracają uwagę przede wszystkim na antyrosyjskie i antysemickie wypowiedzi tamtejszych liderów opozycji.

 

Dyplomaci rosyjscy wyrazili zdumienie, że w mediach zachodnich zupełnie pomija się te kwestie, tak jakby nie miały miejsca, podczas gdy część opozycji uważająca się za spadkobierców spuścizny Stefana Bandery dopuszcza się działań niezgodnych z prawem. Rosjanie twierdzą, że amerykańscy i niemieccy politycy finansują opozycję. Oskarżenia padają szczególnie względem partii politycznej CDU, która jest oficjalnym partnerem partii Witalija Kliczki o nazwie "Udar". Poza tym sponsorem tej partii jest też dobrze znana w Polsce, Fundacja Adenauera.

 

Zwrócono też uwagę, że swoje wsparcie rebeliantom ukraińskim zapewniły amerykańskie organizacje pozarządowe, Narodowy Instytut Demokratyczny i Międzynarodowy Instytut Republikański, które były wcześniej zaangażowane w rewolucjach znanych pod nazwą "arabskiej wiosny". Wiadomo też, że organizacje te ściśle współpracują z Departamentem Stanu USA.

 

Dziwi przede wszystkim postawa Niemiec, ponieważ Rosja jest ważnym partnerem gospodarczym tego kraju, więc politycy niemieccy muszą mieć świadomość, że wspieranie protestów na Ukrainie może się odbić na ich wspólnych interesach w sektorze energetycznym. Prawdopodobnie są jakieś inne, nieznane jeszcze powody zwarcia szeregów państw zachodnich.

 

Bardzo niepokojące jest to, że w siłę rosną "Banderowcy". To zły znak dla nas, Polaków. W imię dziwnej racji stanu polscy politycy starają się jak mogą deprecjonować skalę ludobójstwa na Kresach Wschodnich. Trudno też znaleźć wytłumaczenie dla wspólnych występów na Majdanie polskich polityków z przywódcą ukraińskich nacjonalistów, szef partii "Swoboda" Ołehem Tiachnybokiem.

 

Jeszcze w lipcu zeszłego roku on sam protestował przeciwko wizycie prezydenta Komorowskiego na Wołyniu. Przypomnijmy, że doszło potem do incydentu w czasie którego ktoś w koszulce partii Swoboda rozbił na klapie marynarki naszego prezydenta jajko. Kogoś reprezentującego ten sposób myślenia wspierają polskojęzyczni politycy. Może to głupota z ich strony, a może po prostu wytłumaczeniem jest jakaś tajemniczo zdefiniowana racja stanu.

 

Ci sami nacjonaliści żądają zwrotu Przemyśla i kilkunastu okolicznych powiatów. Nie ma złudzeń, jeśli ludzie ci przejmą władzę na zachodniej Ukrainie czekają nas kłopoty. Konflikt u naszego wschodniego sąsiada jest bardzo skomplikowany, bo są tam praktycznie trzy strony, prorosyjska, prounijna i nacjonalistyczna, która jest notabene obecnie najsilniejsza. To nowożytni "Banderowcy" opanowali urzędy na zachodzie Ukrainy. Jeśli władza nie opanuje sytuacji i dojdzie do rozpadu tego kraju z pewnością proklamują przy naszej granicy swoje własne państwo.

 

 

Źródła:

http://inotv.rt.com/2014-02-04/SSHA-i-Germaniya-gotovyat-na

http://vz.ru/news/2014/2/4/670942.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika assss

Tu chodzi o suwerenność

Tu chodzi o suwerenność Ukrainy.
Przejąć chce Rosja i tak zwana Unia
Chodzi przede wszystkim o bogactwa naturalne,zakłady i bardzo tanią siłę roboczą.
Ukraina suwerenna i bogata jest nie na rękę ani Rosji ani Niemcom.
Tu chodzi o zwykłą kradzież i nic więcej
My Polacy to jako państwo nie mamy nic do gadania,musimy robić to co unia chce.
My nie jesteśmy suwerennym państwem.
Nas zaanektowano a nasz teraz rząd to jest w Brukseli. W Warszawie mamy tylko administrację, która dla niepoznaki nazywa się rządem RP.
Dla nas niewolników jeżeli Unia zagarnie Ukrainę, to będziemy pracować na zachodzie za głodowe stawki bo Ukraińcy zleją Europę i będą się godzić pracować z jeszcze niższe stawki.

Portret użytkownika brutal

Po dłuższym namysle

Po dłuższym namysle postanowiłem przyłączyć się do PO i zakładam placówkę u siebie w mieście poparcie mam z bomby i już nie muszę się martwić zleceniami na remonty u goji ,teraz będę ich wykorzystywał w inny sposób tak pomyślałem że naród to barany a ja nie muszę już pracować jutro podsówam pomysł na kolejny podatek myślę że bez problemu przejdzie a mi się premia udzieli ,i żona się ucieszy kupi sobie coś tam w paryżu ,a ja się wezmę za szarą strefę bo troche ludzi znam i od nich zaczne tak nazbieram punktów i sru ... do brukseli ,prawda że dobrze to sobie wykombinowałem ?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Spokojnie.... , ci z PO to

Spokojnie.... , ci z PO to analfabeci, więc wkręci się w to gniazdo bez problemu...
 A że słoma z gnojownika tam cuchnie to i po zapachu go nie rozpoznają...
Brutal, jak sie tam to tego gnojowiska wybierasz, to nie kap sie przez miesiąc,  weź sobie jakąs gaz maskę i trochę maści na szczury, bo ponoc mocno tam podgryzają...
 

Portret użytkownika brutal

Myslisz ze tam na to uwage

Myslisz ze tam na to uwage będą zwracać, wątpie czy wszyscy tam potrafią pisać, a ty jesteś zazdrosny czy co ? dlaczego tak ich cenisz bo są lepsi bo umieją pisać i dymać wszystkich poczułes się gojem ?zamiast coś zrobić i ruszyć ludzi spędzasz czas na ortografi, swoją drogą więcej tu takich i dlatego stoimy w miejscu idajemy się dymac ,bo w tym kraju ortografia jest ważna ! powiem ci kogo mi dzisiaj przypomina większość polaków ,kundla z ogonem w dupie przebiegającego przez ulicę .pozdrawiam

Portret użytkownika elvis_żyje

Niezwykły sen pewnego

Niezwykły sen pewnego człowieka!
 
16 czerwca 2014 - zamieszki na Ukrainie - dalszy ciąg tego co widzimy aktualnie, ale  ze wzmożoną siłą. We śnie pokazane mi było tylko, że ktoś ważny z opozycji (któryś z liderów) - ale na pewno nie Kliczko został dotkliwie pobity a jego córka uprowadzona. Dochodzi do zmasowanego ataku na instytucje państwowe. Rząd z prezydentem uciekają z Kijowa.
17 czerwca - wprowadzono stan wyjątkowy na Ukrainie. Rządzący oficjalnie proszą Rosję o interwencję (ukraińskie wojsko w dużej mierze odmawia współpracy z rządem)
18 czerwca - Rosjanie oficjalnie odmawiają i nawołują do rozmów
w całej zachodniej Ukrainie i Kijowie wrze, są ranni i zabici
ONZ wysyła obserwatorów. Cała UE nawołuje do pokojowych pertraktacji. Ludność ukraińska nie odpuszcza szturmu.
19 czerwca - ewakuowania większości ambasad z Ukrainy w tym polskie
Ukraina wydaję się być numerem 1 we wszystkich wiadomościach na całym świecie ale od kilku tygodni wcześniej równie głośno tylko bez rozlewu krwi było o republice Naddniestrza - chcącej przyłączenia do Rosji
20 czerwca wybuchają zamieszki w Tyraspolu w Naddniestrzu. Ludność skanduje anty mołdawskie hasła i wzywa Rosję do przyłączenia  Naddniestrza do swego terytorium
21 czerwca samozwańcze władze Naddniestrza oficjalnie ogłaszają się częścią federacji rosyjskiej - strona rosyjska nie zabiera głosu w tej sprawie. Mołdawia nie uznaje tego dokumentu i próbuje siłą zaprowadzić porządek w naddniestrzu. W tym samym czasie ginie wiele osób w Kijowie i większych miastach Ukrainy.
22 czerwca Rosja wzywa ukraińców do zaprzestania demonstracji pod groźbą użycia siły.
23 czerwca Rosja dokonuje demonstracyjnych lotów wojskowych nad ukrainą (z baz czarnomorskich) wywołuję to ogromny sprzeciw NATO
i wprowadza swoich negocjatorów do Naddniestrza - wstrzymując ofensywę Mołdawską - co wywołuje protesty Rumunów. Nato wydaję się niezauważać sprawy naddniestrza a koncentruje się na krytyce lotów nad ukrainą. Przegrupowania wojsk NATO jednak nie są oficjanie przeprowadzane. Rosyjskie samoloty bezkarnie latają nad Ukrainą. Patrolując również granicę z Polską.
24 czerwca lądowe siły rosyjskie pacyfikują kijowskich powstańców
NATO wzywa do natychmiastowego zaprzestania interwencji rosyjskiej.
25 czerwca puste ulice w Kijowie, rząd z Janukowyczem przywrócony
ludzie boją się wychylać
Trwają dyskusję nad faktycznym przyłączeniem  Naddniestrza
26 czerwca zachęcona sukcesami Rosja najeżdża Gruzję
NATO ostro reaguje dając ultimatum Rosji - 3 dni na wycofanie wojsk z Gruzji i Ukrainy w zamian Rosja dostanie Naddniestrze
27 czerwca - Rosjanie przyjmują ofertę i do końca czerwca wycofują wojska z Gruzji i Ukrainy
1 lipca oficajnie Naddniestrze wcielono do Rosji - co wywołało niepokoje i protesty w Rumunii i Mołdawii. Premier Rumunii oficjalnie wspomina o wystąpieniu Rumunii z NATO
połowa lipca 2014 - ponowne zamieszki na Ukrainie  w Mołdawii antyrosyjskie protesty na umacnianej przez Rosjan nowej granicy z nowopowstałą rosysjską rep. Naddniestrza.
we wschodniej Europie panuje bardzo napięta atmosfera. Polacy mocno wpierają Ukraińców spotykając się z ostrą krytyką Rosji - ocierającą się o groźby.
 W nocy któregoś z ostatnich dni lipca Rosjanie zajmują Wschodnie tereny Ukrainy 
od Harkowa aż po Odessę i Krym.
Nato wydaje oficjalne ultimatum do końca sierpnia Rosja ma wycofać się z ukrainy Rosja odpowiada groźbami nuklearnego ataku. Nato ulega - prawie cała Ukraina zostaje wcielona do Rosji ale ludność bardzo zaciekle prowadzi partyzantkę wobec okupanta.
sprawa wydaje się przegrana NATO na arenie światowej gnie się przed Rosją. Panują w wielu krajach anty natowskie poglądy.
14 września okazuje się, że to tylko przykrywka. Nato  dokonuje ataku atomowego  na cele rosyjskie. Armię Niemiecka, Polska, Rumuńska, Włoska wkraczają na Ukrainę. Trwa ostrzał Krymu z Morza i naloty na cele rosyjskie. 
Rosjanie odpowiadają atomowym uderzeniem na Berlin, Warszawę, Londyn, Bukareszt, i Zachodnie wybrzeże USA. Okazuje się, że NATO ma tarczę, która działa. Celu dosięgają tylko rakiety wystrzelone na Bukareszt i Londyn. Ginie wielu ludzi. Kolejna seria atomowych rakiet uderza w Rosję. Rosja jest ruiną. Ginie większość jej mieszkańców, nie istnieją większe miasta. Rosja kapituluje.
1 stycznia 2015 roku terytorium Rosji zostaje podzielone na 3 strefy wpływu: europejską, amerykańską i chińską. Traktowane są one jako baza surowcowa dla UE USA i Chin w Rosji nikt nie żyje. Państwo Rosja nie istnieje, z nią znika Białoruś podzielona między Ukrainę, Polskę i Litwę.
 
oryginalny link:http://www.nautilus.org.pl/index.php?p=21pietro&id=85

Portret użytkownika elvis_żyje

Niezwykły sen pewnego

Niezwykły sen pewnego człowieka!
 
16 czerwca 2014 - zamieszki na Ukrainie - dalszy ciąg tego co widzimy aktualnie, ale  ze wzmożoną siłą. We śnie pokazane mi było tylko, że ktoś ważny z opozycji (któryś z liderów) - ale na pewno nie Kliczko został dotkliwie pobity a jego córka uprowadzona. Dochodzi do zmasowanego ataku na instytucje państwowe. Rząd z prezydentem uciekają z Kijowa.
17 czerwca - wprowadzono stan wyjątkowy na Ukrainie. Rządzący oficjalnie proszą Rosję o interwencję (ukraińskie wojsko w dużej mierze odmawia współpracy z rządem)
18 czerwca - Rosjanie oficjalnie odmawiają i nawołują do rozmów
w całej zachodniej Ukrainie i Kijowie wrze, są ranni i zabici
ONZ wysyła obserwatorów. Cała UE nawołuje do pokojowych pertraktacji. Ludność ukraińska nie odpuszcza szturmu.
19 czerwca - ewakuowania większości ambasad z Ukrainy w tym polskie
Ukraina wydaję się być numerem 1 we wszystkich wiadomościach na całym świecie ale od kilku tygodni wcześniej równie głośno tylko bez rozlewu krwi było o republice Naddniestrza - chcącej przyłączenia do Rosji
20 czerwca wybuchają zamieszki w Tyraspolu w Naddniestrzu. Ludność skanduje anty mołdawskie hasła i wzywa Rosję do przyłączenia  Naddniestrza do swego terytorium
21 czerwca samozwańcze władze Naddniestrza oficjalnie ogłaszają się częścią federacji rosyjskiej - strona rosyjska nie zabiera głosu w tej sprawie. Mołdawia nie uznaje tego dokumentu i próbuje siłą zaprowadzić porządek w naddniestrzu. W tym samym czasie ginie wiele osób w Kijowie i większych miastach Ukrainy.
22 czerwca Rosja wzywa ukraińców do zaprzestania demonstracji pod groźbą użycia siły.
23 czerwca Rosja dokonuje demonstracyjnych lotów wojskowych nad ukrainą (z baz czarnomorskich) wywołuję to ogromny sprzeciw NATO
i wprowadza swoich negocjatorów do Naddniestrza - wstrzymując ofensywę Mołdawską - co wywołuje protesty Rumunów. Nato wydaję się niezauważać sprawy naddniestrza a koncentruje się na krytyce lotów nad ukrainą. Przegrupowania wojsk NATO jednak nie są oficjanie przeprowadzane. Rosyjskie samoloty bezkarnie latają nad Ukrainą. Patrolując również granicę z Polską.
24 czerwca lądowe siły rosyjskie pacyfikują kijowskich powstańców
NATO wzywa do natychmiastowego zaprzestania interwencji rosyjskiej.
25 czerwca puste ulice w Kijowie, rząd z Janukowyczem przywrócony
ludzie boją się wychylać
Trwają dyskusję nad faktycznym przyłączeniem  Naddniestrza
26 czerwca zachęcona sukcesami Rosja najeżdża Gruzję
NATO ostro reaguje dając ultimatum Rosji - 3 dni na wycofanie wojsk z Gruzji i Ukrainy w zamian Rosja dostanie Naddniestrze
27 czerwca - Rosjanie przyjmują ofertę i do końca czerwca wycofują wojska z Gruzji i Ukrainy
1 lipca oficajnie Naddniestrze wcielono do Rosji - co wywołało niepokoje i protesty w Rumunii i Mołdawii. Premier Rumunii oficjalnie wspomina o wystąpieniu Rumunii z NATO
połowa lipca 2014 - ponowne zamieszki na Ukrainie  w Mołdawii antyrosyjskie protesty na umacnianej przez Rosjan nowej granicy z nowopowstałą rosysjską rep. Naddniestrza.
we wschodniej Europie panuje bardzo napięta atmosfera. Polacy mocno wpierają Ukraińców spotykając się z ostrą krytyką Rosji - ocierającą się o groźby.
 W nocy któregoś z ostatnich dni lipca Rosjanie zajmują Wschodnie tereny Ukrainy 
od Harkowa aż po Odessę i Krym.
Nato wydaje oficjalne ultimatum do końca sierpnia Rosja ma wycofać się z ukrainy Rosja odpowiada groźbami nuklearnego ataku. Nato ulega - prawie cała Ukraina zostaje wcielona do Rosji ale ludność bardzo zaciekle prowadzi partyzantkę wobec okupanta.
sprawa wydaje się przegrana NATO na arenie światowej gnie się przed Rosją. Panują w wielu krajach anty natowskie poglądy.
14 września okazuje się, że to tylko przykrywka. Nato  dokonuje ataku atomowego  na cele rosyjskie. Armię Niemiecka, Polska, Rumuńska, Włoska wkraczają na Ukrainę. Trwa ostrzał Krymu z Morza i naloty na cele rosyjskie. 
Rosjanie odpowiadają atomowym uderzeniem na Berlin, Warszawę, Londyn, Bukareszt, i Zachodnie wybrzeże USA. Okazuje się, że NATO ma tarczę, która działa. Celu dosięgają tylko rakiety wystrzelone na Bukareszt i Londyn. Ginie wielu ludzi. Kolejna seria atomowych rakiet uderza w Rosję. Rosja jest ruiną. Ginie większość jej mieszkańców, nie istnieją większe miasta. Rosja kapituluje.
1 stycznia 2015 roku terytorium Rosji zostaje podzielone na 3 strefy wpływu: europejską, amerykańską i chińską. Traktowane są one jako baza surowcowa dla UE USA i Chin w Rosji nikt nie żyje. Państwo Rosja nie istnieje, z nią znika Białoruś podzielona między Ukrainę, Polskę i Litwę.
 
oryginalny link:http://www.nautilus.org.pl/index.php?p=21pietro&id=85

Portret użytkownika darek1

Pamiętam jak dawno temu jakiś

Pamiętam jak dawno temu jakiś nacjonalista niemiecki powiedział, że pomógłby Polakom odzyskać dawne ziemie w zamian za ich ziemie na zachodzie Polski. Mam nadzieję, że to nie jest początek tego scenariusza. Widzę to tak: Niemcy pomagają dojść nacjonalistom ukraińskim do władzy. Nacjonaliści zaczynają robić porządek z Ruskimi , Polakami i innymi nacjami u siebie. W obronie swojej ludności wojska Polski i Rosji wkraczają na tereny Ukrainy i dzielą ją na pół. Nie widzę tu zgrzytu między interesami Niemiec i Rosji. Twór jak wyszedłby z połączenia Ukrainy i Polski byłby dobrym terenem do późniejszych wojen zachodu ze wschodem. Mam wyobraźnię Wink

Strony

Skomentuj