Rosja zawetowała rezolucję ONZ o wszczęciu międzynarodowego śledztwa w sprawie ataku bronią chemiczną w Syrii

Kategorie: 

Źródło: https://conservative-daily.com/wp-content/uploads/2012/05/VetoUN.jpg

Rosja zawetowała rezolucję ONZ domagającą się od rządu Syrii współpracy w kwestii śledztwa wyjaśniającego kto stoi za atakiem przy użyciu broni chemicznej z 4 kwietnia.

Piętnaście krajów członkowskich Rady Bezpieczeństwa głosowa w środę nad rezolucją potępiającą użycie broni chemicznej na terenie Syrii. Boliwia i Rosja wyraziły sprzeciw, natomiast Chiny, Kazachstan i Etiopia wstrzymały się od zabierania konkretnego stanowiska.

 

Francja, Stany Zjednoczone oraz Wielka Brytania zaproponowały następnie przegłosowanie rezolucji mającej na celu wszczęcie międzynarodowego śledztwa w celu odnalezienia winnych ataków chemicznego z 4 kwietnia. Na ten moment głównym podejrzanym dla tych państw pozostawał reżim Bashar al-Asada, który przed laty nie zlikwidował swoich zapasów broni chemicznej zgodnie z wolą Narodów Zjednoczonych. Rosja oskarża o ten czyn jednak organizacje terrorystyczne.

 

Głosowanie w ONZ miało miejsce krótko po niekoniecznie udanej wizycie Sekretarza Stanu Rexa Tillersona w Moskwie. Rosja zawetowała rezolucję ONZ, choć sama domaga się międzynarodowego śledztwa, argumentując, iż była ona sformułowana tak, aby udowodnić winę rządu syryjskiego i usprawiedliwić atak rakietowy USA na teren tego kraju.

 

Siódmego kwietnia Donald Trump podjął decyzję o dokonaniu ataku rakietowego na obiekty rządowe w Syrii w ramach odwetu za użycie broni chemicznej przeciwko obywatelom własnego kraju. Innymi słowy Stany Zjednoczone z góry przesądziły, że to Bashar al-Asad ponosi odpowiedzialność za całe zajście.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika SirAra

A ja uważam, że Asad został

A ja uważam, że Asad został wrobiony.
Rosja pomagała mu pewnie zatuszować cały incydent.
Jednak międynarodowe śledztwo i tak by wykazało winę Asada a dodatkowo udział Rosji w tuszowaniu sprawy, więc nie mogli na nie pozwolić i dali Veto.

Portret użytkownika U_P_Adlina

zastanów się, po co Syrii

zastanów się, po co Syrii atak chemiczny, jeżeli bez tego wygrywa wojnę??.......Po co ??........I przypomnij sobie, że uSSmania i cały demo(no)kratyczny świat oskarżały juz kiedyś Saddama Husajna o podobne rzeczy !!..........Okazało sie to kłamstwem i było tylko pretekstem do kolejnej agresji uSSmanii i jej klakierów !!...........Jest takie powiedzenie, żeby zobaczyć, komu dana sytuacja przynosi najwięcej korzyści !!...........I tu wszystko jest jasne !!..........Syria nie ma z tego żadnej korzyści, natomiast zachodnie demo(no)kracje jak najbardziej, bo mają znowu pretekst do szczucia na Asada !!...........To tak proste, że aż śmieszne !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Dzięki !!.........Ale te

Dzięki !!.........Ale te minusy nie są dlatego, że ci którzy je postawili nie zgadzają się ze mną w tej kwestii !!..........To sprawa ich braku sympatii dla mnie !!..........Ale to nieistotne !!..........Pozdrawiam !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Teresa z Torunia

To już wiadomo kto stoi za

To już wiadomo kto stoi za tym atakiem z użyciem broni chemicznej. Mogłabym powiedzieć - a nie mówiłam, odciski palców niedoszłego cara są wszędzie.

Delikatnie przypominam, że za prezydentury Obamy również doszło do ataku chemicznego. Mineło tyle lat od badania sprawy. I co. Tradycyjnie i nic.

 

Skomentuj