Rosja zastosowała biały fosfor podczas nalotów w syryjskim Aleppo

Kategorie: 

Izraelski atak białym fosforem na Strefę Gazy - źródło: Internet

Sytuacja w Syrii rozwija się w niebezpiecznym tempie. Z muhafazy Aleppo zaczęły pojawiać się nagrania z nalotów rosyjskich sił powietrznych. Okazuje się, że minionej nocy Rosja korzystała z zakazanych na świecie bomb zapalających. "Deszcze" z białego fosforu widziano w kilku miastach.

 

Zgodnie z doniesieniami, ataki z zastosowaniem zakazanych konwencjami międzynarodowymi środków bojowych obserwowano w miastach Kafr Hamra, Anadan i Haraytan, czyli w pobliżu Aleppo, stolicy muhafazy o tej samej nazwie. Jest to ta sama broń którą Izrael używał podczas wojny w Strefie Gazy a Stany Zjednoczone podczas inwazji na Irak w 2003 roku.

Obecnie nie ma żadnych doniesień na temat liczby zabitych lub rannych. Należy dodać, że rosyjskie MSZ powiadomiło dziś o zwiększeniu aktywności sił lotniczych nad miastem Aleppo oraz w jego obrębie aby "uniemożliwić terrorystom jego przejęcie".

Rosja od dłuższego czasu domagała się aby tzw. opozycja opuściła tereny terrorystów z Frontu al-Nusra i przestała z nimi współpracować. Dziś Siergiej Ławrow powiedział, że rebelianci mieli na to już wystarczającą ilość czasu. Z kolei Stany Zjednoczone wciąż nie chcą uznać finansowanego przez Saudów radykalnego Jaysh al-Islam, które dokonało w przeszłości masowego mordu na cywilach i stosowało broń chemiczną przeciwko Kurdom, jako ugrupowania terrorystycznego.

 

W najbliższej przyszłości Rosja i Syria mogą wznowić ofensywę na Aleppo, gdzie "umiarkowana opozycja" i islamiści wzajemnie wspierają się w walce z armią rządową. Będzie to równoznaczne z eskalacją napięcia - Arabia Saudyjska i Turcja groziły, że jeśli Aleppo "upadnie" to ich wojska siłą obalą Assada.
 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika eva11

niby tak........ale

niby tak........ale przewaznie sie tak mowi!

to jest poprostu straszne co ci ludzie wyprawiaja...

niszcza siebie nawzajem cala nature wkolo 

nie ma sie co cieszyc nawet z faktu,ze gina terrorysci

to jest smutne i nic tego  niezmieni,

ratujmy nasz dom,bo mamy tylko jeden 

ludzie mysla,ze zycie krotkie wiec nie ma co sie martwic czy pszczoly wygina,a nastepna rasa ludzi bedzie zyc w rezerwacie

ale ja mam cos takie przeczucie,ze to nie jest takie proste jak nam sie wydaje....

Portret użytkownika U_P_Adlina

włodi wylazł z nory!!!!......

włodi wylazł z nory!!!!........Włodi, przyszedłeś wylać tu swoje frustracje spowodowane tym, że masz iloraz inteligencji pudełka po butach??........To geny włodi !!......Upadlińskie banderowskie geny tępych skakunów z majdanu, które nosisz!!....Nic na to nie poradzisz!!........A nie boli cię śmierć setek tysięcy ludzi w Hiroshimie i Nagasaki zamordowanych przez usmańskie gnidy??......A tysiące ofiar islamskich zbrodniarzy z isis sponsorowanych przez usmańskich bandytów jakos ci nie spedzają snu z powiek??......A zbrodnie usmanów w Iraku, Afganistanie, Syrii, Wietnamie, Jugosławii.........itd. jakoś cie nie bolą, kanalio??

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika hmmmm

To będzie tak jak z Kosowem.

To będzie tak jak z Kosowem. Rosyjskie czołgi wjechały tam jako pierwsze, Serbowie na ulicach ich oklaskiwali, a potem USA i tak zrobiły swoje, utworzyli niepodległe Kosowo a Serbowie byli dawcami organów. Mimo wszystko trochę Syryjczykom pomogli bo bez nich Damaszek już by upadł. USA popierają tam wszystkich którzy są przeciwko Asadowi. Od Kurdów którym obiecali niepodległość po radykalnych obcinaczy głów. Przecież tam wszyscy walczą amerykańską bronią, wliczając w to świrów z ISIS którzy mają działa Abramsa, pociski przeciwczołgowe made in USA itd. Kolejny kraj rozwalony przez kowbojów.

Portret użytkownika Mąż straszny 44

Rosja bombarduje nawet

Rosja bombarduje nawet szpitale z lekarzami w Syrii. Tam trwa regularna wojna. Wszystko o wpływy, głównie na rynku ropy. Rosyjska gospodarka opiera się głównie na sprzedaży ropy i gazu. Dlatego Rosja walczy tak zaciekle o wpływy na Bliskim Wschodzie. Oczywiście musi używać też wojny propagandowej i zrzucać winę za śmierć cywilów na USA.

Strony

Skomentuj