Rosja zakłada lotniczą bazę wojskową w Syrii, twierdzą USA

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com
Amerykański wywiad uważa, że rosyjska aktywność w Syrii wskazuje na próbę założenia lotniczej bazy wojskowej, co oznaczałoby że Rosja na dobre zaangażuje się w ten konflikt. Stany Zjednoczone są tym zaniepokojone ale nie wiedzą jak powinny zareagować.

 

W zeszłym tygodniu w Białym Domu odbyło się spotkanie, na którym omawiano jak USA powinny zareagować na działania Rosji w Syrii. Nie wiedzieć czemu Stany Zjednoczone są przekonane, że tylko one mogą ingerować w sprawy wewnętrze innych państw, dozbrajać i wspierać różne ugurpowania lub dowolnie obalać czyjeś rządy. Dyskusja prowadzona była przez Komitet Zastępców Członków Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Dlaczego ingerencja Rosji u swojego sojusznika na Bliskim Wschodzie jest postrzegana przez Amerykanów jako zagrożenie dla ich bezpieczeństwa narodowego? 

 

W ostatnim czasie Rosja wysłała samoloty transportowe do Syrii. Grecja i Bułgaria na polecenie USA nie udostępniły swojej przestrzeni powietrznej, ale maszyna i tak dotarła na miejsce. Rosyjski rząd powiedział wprost, że samolot zawierał zarówno pomoc humanitarną, jak i wsparcie militarne dla Syrii. Wygląda jednak na to, że w najbliższym czasie dotrze tam kolejna pomoc.

 

Stany Zjednoczone twierdzą, że Rosja zakłada lotniczą bazę wojskową w syryjskim mieście Latakia a w najbliższym czasie wyśle tam 25 myśliwców oraz wojska lądowe. Informacja ta jest sprzeczna z tym co uważali wcześniej prezydenci USA i Turcji. Jeszcze kilka miesięcy temu byli bowiem przekonani, że Władimir Putin jednak odpuści sobie Syrię. Lecz w zeszłym miesiącu dał jednoznaczą odpowiedź, gdy wezwał do siebie tureckiego ambasadora Ümit Yardima:

"Powiedz swojemu dyktatorowi Erdoganowi żeby poszedł do piekła a jeśli nie zakończy wsparcia dla ISIS, Rosja zerwie stosunki dyplomatyczne. Jesteśmy gotowi zamienić Syrię w wielki Stalingrad przeciwko Turcji i jej saudyjskich sojuszników i ich złośliwego małego gangu Hitlerów. Twój mały dyktator jest hipokrytą, sprzeciwiał się zamachowi stanu w Egipcie, a w tym samym czasie próbuje obalić władze w Syrii. W obecnej sytuacji, Chiny, Iran i Rosja zapewnią przetrwanie Syrii" - miał powiedzieć prezydent Władimin Putin.

Zaangażowanie Rosji sprawia niemałe problemy dla Stanów Zjednoczonych, które nie wiedzą jak zareagować na nową sytuację. Pojawiły się bardzo różnorodne propozycje - między innymi nałożenie sankcji na Rosję, dalsze wspieranie opozycji i zwalczanie rosyjskich sił na terenie Syrii lub współpraca z Putinem i wspólne zwalczanie bojowników tzw. Państwa Islamskiego.

 

Decyzje podejmowane przez Rosję to swoisty pstryczek w nos dla Wuja Sama. Plany obalenia prezydenta Assada mogą zostać ostatecznie zniwelowane, lecz to jeszcze zależy od tego co planują Stany Zjednoczone i bliskowschodnie potęgi - Turcja, Arabia Saudyjska i Izrael. Mogą dogadać się z Rosją lub siłą usunąć Assada, ponieważ w obecnej sytuacji syryjska opozycja i ISIL nie będą mieć żadnych szans na pokonanie armii rządowej.

 

 

Źródło: http://www.bloombergview.com/articles/2015-09-10/russia-s-syrian-air-base-has-u-s-scrambling-for-a-plan

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

hej! Dziś wam chciałbym

hej! Dziś wam chciałbym przedstawić jak wygląda Anastasis czyli po Polsku Anstazja. i odpowiedzieć na pytanie co to takiego Anastazja? Ale najpierw żeby wam było łatwiej zacznijmy od teledysku.
https://www.youtube.com/watch?v=76BqDRfmwtU
Szukałem długo czegoś co mogłoby wam zobrazować Anastazje i pokazać jak ona działa a nie jest to łatwe.
Anastasis oznacza nic innego jak ponowne odrodzenie. Jest to miejsce w którym dojdzie do ożywienia zmarłych po wcześniejszym przesłaniu kodu DNA zmarłej osoby do najszybszego komputera na świecie z opatentowanym oprogramowaniem firmy ITI Polska. Anastasis będzie niczym równoległy wymiar a osoby które w nim będą faktycznie będą miały własne życie. tylko tyle że w pierwszej fazie nie będą mogły przechodzić do naszego ziemskiego wymiaru. Jednak to nie ważne bo wy będziecie mogli wejść do Anastazji poprzez podłączenie się do komputera. Co ciekawe w czasie pobytu w Anastazji nie będziecie tego świata odróżniać od świata materialnego bo wszystkie zmysły włącnie z zapachem, smakiem, dotykiem, bólem itd. zostaną zachowane. Zmienia się tylko spostrzeganie czasu. Co to oznacza? Więc załużmy będziecie w anastazji 3 dni a w naszym materialnym świecie upłynie dopiero 20 min. Polegać to będzie na połączeniu snu, fizyki kwantowej itd. nie jestem w stanie wam tego dokładnie wytłumaczyć bo patent nad tym trzyma w 2044r ITI Polska. Jednak jest to rewelacyjne uczucie i świat jakim znacie go teraz przestanie wogóle istnieć. Ludzi na dworzu jest bardzo mało bo wszyscy wędrują po różnych światach. Coś w stylu Avatara. Phix lub jak kto woli Sfinks jest tak rozwinięty że jest multum różnych światów równoległych w których odczówamy wszystko tak realnie że bardzo ciężko jest je odróżnić od tego tu na ziemi. Mówimy na to wieloświat. Teledysk na górze właśnie pokazuje wam taki świat (chociaż nie do końca). Niestety najpierw musimy przejść to co w filmie na dole. Czyli świat który oszalał. 27 lat jednej wielkiej wojny. ocali się 2,5 mld ludzi reszta umrze bezpowrotnie albo zostanie ożywiona w anastasis w zależności od tego czy się zachowa kod genetyczny DNA danej osoby. Przykro mi i przepraszam że musi do tego dojść ale my tego nie powstrzymamy. Ludzi jest poprostu za dużo. Musicie to przeżyć.
https://www.youtube.com/watch?v=dyAbXq7FFoI 
 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika achiles

A TAK SIĘ NA DZIŚ SPRAWY

A TAK SIĘ NA DZIŚ SPRAWY NASZE I ŚWIATA MAJĄ:
Putin: trzeba zinwentaryzować problemy, jakie nagromadziły się na świecie
Prezydent Rosji Władimir Putin oznajmił dzisiaj, że trzeba zinwentaryzować problemy, jakie nagromadziły się na świecie, uzgodnić zasady bezpieczeństwa i nie pobłażać antykonstytucyjnym przewrotom.
--> http://pl.sputniknews.com/polityka/20150915/1011425.html
Waszyngton grozi Rosji międzynarodową izolacją za poparcie al-Asada
Rzecznik prasowy Białego Domu Joshua Earnest poinformował o ryzyku międzynarodowej izolacji Rosji. Według niego, taki scenariusz zostanie wcielony w życie, jeśli kraj nie dołączy do koalicji przeciwko ISIL z USA na czele i będzie w dalszym ciągu popierać prezydenta Syrii Baszara al-Asada.
--> http://pl.sputniknews.com/polityka/20150915/1012207.html
Piechociński: Napięcia w stosunkach UE i Rosji są szkodliwe dla Polski
Napięcia w stosunkach Unii Europejskiej i Rosji mają niezmiernie negatywny wpływ na Polskę. O tym powiedział polski wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński w opublikowanym dziś wywiadzie dla gazety „Il Sole 24 Ore”.
--> http://pl.sputniknews.com/polska/20150915/1011873.html
 

Portret użytkownika achiles

A SZATANY ZJEDNOCZONE WRAZ Z

A SZATANY ZJEDNOCZONE WRAZ Z PARTNERAMI, NASTĘPNY KRAJ PODPALAJĄ.
Cały świat destabilizują pied... quwy

-
--Tadżykistan: Widmo wojny domowej--
4 września w okolicach Duszanbe doszło do serii ataków na posterunki milicji, w rezultacie których zginęło dziewięciu milicjantów. O zorganizowanie ataków Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oskarżyło wiceministra obrony, generała Abdulhalima Nazarzodę. Sam Nazarzoda z kilkudziesięcioosobową grupą ludzi (według innych informacji wraz ze stu trzydziestoma żołnierzami 7. brygady desantowo-szturmowej z Duszanbe) uciekł i ukrywa się w wąwozie Ramit. Od tamtej pory doszło do kilku starć pomiędzy uciekinierami a siłami MSW, w których oficjalnie zginęło dwudziestu zwolenników Nazarzody (pięćdziesięciu sześciu zostało aresztowanych) i jeden milicjant. Nieoficjalnie straty obu stron mają być większe. Aresztowani zostali też oficerowie z Ministerstwa Obrony i 7. brygady, wywodzący się ze Zjednoczonej Opozycji Tadżyckiej, która była stroną tadżyckiej wojny domowej.

Prezydent Emomali Rachmon oskarżył Nazarzodę o powiązania z Państwem Islamskim, terroryzm i próbę wojskowego zamachu stanu. Rosyjski prezydent Władimir Putin nazwał wydarzenia próbą destabilizacji Tadżykistanu i wyraził gotowość pomocy. Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym określiła je jednak jako walkęz bandytami, która pozostaje sprawą wewnętrzną Tadżykistanu i nie wymaga wsparcia ze strony organizacji. Wokół Duszanbe rozstawiono posterunki milicji, część placówek dyplomatycznych została zamknięta, a w całym kraju wyłączono usługi SMS.

W latach 1992–1997 w Tadżykistanie toczyła się wojna pomiędzy władzami na czele z prezydentem Rachmonem a radykalnymi ugrupowaniami islamskimi, zakończona zbrojną interwencją Rosji i Uzbekistanu, dzięki której islamiści zostali rozbici. W trakcie wojny zginęło około stu tysięcy osób.
--> http://bit.ly/1OtbtCa

Portret użytkownika achiles

Rząd Węgierski obliczył, że

Rząd Węgierski obliczył, że cały ten EXODUS ISLAMSKI, przez ich Kraj kosztował ich już 200 MILIONÓW EURUSÓW, a Unia dała im ekstra, na ten cel UWAGA, 4 MILIONY EURO. Oto cała ta solidarność Unijna, z tymi ich dopłatami, do nowych KRAJÓW, to też jedna wielka ściema, w Krajach tych w tym i w NASZYM, wyprzedano już cały PRZEMYSŁ RODZIMY i przybyło nam np. jeszcze ekstra ponad BILION DŁUGU OFICJALNEGO  A Z TYM UKRYTYM W SAMORZĄDACH PONAD 3 BILIONY ZŁOTYCH!!! A jaka jest solidarność Europejska dotycząca rolników, każdy z was wie sam, a jak nie to podpowiem stara UNIA 100%, nowi rolnicy w tym i nasi połowę tego, co tamci DOSTAJĄ . Taka to jest Unijna JEDNOŚĆ, SOLIDARNOŚĆ I SPRAWIEDLIWOŚĆ. 

Portret użytkownika achiles

Każda Polka i każdy Polak

Każda Polka i każdy Polak powinien pamiętać i mieć świadomość, że, to rządy takich ugrupowań, jak: unia wolności, sojusz lewicy demokratycznej, platforma obywatelska, prawo i sprawiedliwość, polskie stronnictwo ludowe, ruch palikota i nowe twory, takie jak: solidarna Polska, Polska razem Gowina, nowocześni pl, TO JEDNA I TA SAMA KLIKA, KTÓRA SIĘ MIEDZY SOBĄ DRZE NA POKAZ, PRZED NIEŚWIADOMYMI OBYWATELAMI I WYMIENIA CO JAKIŚ CZAS STOŁKAMI, odkąd zdradzili Polskę i Polaków, podczas obchodów przy OKRĄGŁYM STOLE. A co najbardziej ich wszystkich demaskuje, jako jedną i tą samą KLIKĘ, zapytacie???>  To ich służalcze stanowisko do SZATANA ZZA OCEANU I NARODU WYBRANEGO, co wybitnie udowadniali wysyłając Nasze Wojsko, do podbijania w SZATAŃSKIM IMIENIU: Afganistanu, Iraku, Libii i ślepym popieraniu rozwalaniu Jugosławi, Palestyny, Jemenu, czego dobitnym dowodem na to jest fakt ZAPRZECZANIA PRZEZ NICH WSZYSTKICH STACJONOWANIA NA NASZYM TERYTORIUM OBOZU TORTUR CIA W KIEJKUTACH, o czym cały świat doskonale wie, tylko niczego nieświadomi POLACY, nie wiedzą, mimo, że jako KRAJ musimy zapłacić za to odszkodowania, dla tam TORTUROWANYCH. A i WIZY, JAK BYŁY, TAK SĄ NADAL," DO NASZYCH PRZYJACIÓŁ ZZA OCEANU" a Polskie Lasy mają być sprzedane, dla zaspokojenia roszczeń za II WOJNĘ ŚWIATOWĄ, dla potomków Narodu wybranego. 

Strony

Skomentuj