Rosja żąda od Bułgarów, aby przestali przemalowywać postaci na radzieckich pomnikach w amerykańskich superbohaterów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Według raportu Moscow Times, bułgarscy graficiarze przemalowują zabytki z czasów radzieckich, aby sowieccy bohaterowie wojskowi wyglądali jak amerykańscy superbohaterowie. Nie trzeba dodawać, że Rosjanie nie są zbyt szczęśliwi z tego powodu.

 

Rosja domaga się, aby Bułgaria postarała się bardziej zapobiegać wandalizmowi przy sowieckich monumentach, po tym jak kolejny pomnik żołnierzy radzieckich w Sofii został pomalowany sprayem, donosi ITAR-Tass.

 

Rosyjska ambasada w Bułgarii wydała notę z żądaniem, aby jej dawny radziecki sojusznik oczyścił pomnik w dzielnicy Lozenets w Sofii, zidentyfikował i ukarał winnych oraz podjął „wyczerpujące środki” zapobiegawcze w celu wyeliminowania podobnych ataków w przyszłości.

 

Pomnik został spryskany czerwoną farbą w przededniu obchodów 123 rocznicy Bułgarskiej Partii Socjalistycznej - podała nowojorska agencja informacyjna z Sofii. To jeden z ostatnich incydentów z ww. serii, który spotkał się z ostrą krytyka Moskwy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

Oj nie zajarzyłeś. Bułgarzy

Oj nie zajarzyłeś. Bułgarzy właśnie pokazali, że obecnie kontynuatorem żydo-komuny jest między innymi bandycki uSSman. Ciężko u was z lotnością umysłu, hehehehe! 

A Rosja to nie żydo-ZSRR, na co dowody podałem twojemu koledze poniżej. Komunizm zaś masz dziś w hujnii gejropejskiej. 

Wasza prymitywna kłamliwa propaganda fałszująca fakty historyczne będzie obalana.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Rosół

TeNo, ale zaraz. Według wizji

TeNo, ale zaraz. Według wizji jednego użytkownika Rosja nie ma nic wspólnego z ZSRR  bo zsrr to była banda jakiś tam mitycznych "żydokomuchów", którzy wybili większość Rosjan a niedobitki zniewolili. I  wraz z rozpadem  ZSRR rozpadli się też "żżydokomuchy" a Rosję na nowo zasiedlili rdzenni Rosjanie. Ja tak rozumuję historie współczesnej według Upadliny. To dlaczego Ruscy są źli że Bułgarzy malują pomniki sowietów skoro tam same statuły tych "żydokomuchów" Biggrin Przecież Rosja wedlug Upadliny jest dobra, to nie to co podłe Zsrr;)

Portret użytkownika U_P_Adlina

Czego nie rozumiesz rosół?

Czego nie rozumiesz rosół? Oczywiście, że Rosja ma z żydo-ZSRR tyle wspólnego, co Włochy z Cesarstwem Rzymskim, albo twoi koledzy-skakuny z nazi-majdanu z trzycyfrowym IQ. I nikt nie mówi tu o "mitycznych" żydo-komuchach, bo oni nie byli mityczni, a mówią to ludzie znani i uznani za autorytety. Nie wiesz tego? To się poducz, bo u was w banderlandzie mają odrealnioną wersję historii:

-------Dobrze poinformowani obserwatorzy, zarówno z Rosji jak i spoza niej, zauważali decydującą rolę żydów w bolszewizmie. W 8 II 1920 r. w Illustrated Sunday Herald Winston Churchill ostrzegał, że „bolszewizm jest globalnym spiskiem mającym na celu obalenie cywilizacji, przebudowę społeczeństwa od podstaw, zatrzymanie rozwoju, zawistną wrogość, niemożliwy egalitaryzm”. Ten ważny brytyjski polityk i historyk napisał:

„Nie ma potrzeby wyolbrzymiać wpływu jaki wywarli w wykreowaniu bolszewizmu i teraźniejszym prowadzeniu Rewolucji Rosyjskiej, międzynarodowi i w większej części ateistyczni żydzi. Z pewnością jest bardzo duży; najpewniej przewyższa wszystkie inne. 

David R. Francis, ambasador USA w Rosji, ostrzegał w depeszy wysłanej w styczniu 1918 r. do Waszyngtonu: „Tutejsi bolszewiccy liderzy, z których większość jest żydami i z których 90 procent powróciło z wygnania, mało dbają o Rosję i jakikolwiek inny kraj. Są internacjonalistami i próbują wywołać światową rewolucję socjalną”.

Holenderski ambasador w Rosji, Oudendyke, kilka miesięcy później zrobił podobną uwagę: „Jeśli bolszewizm nie zostanie natychmiast zduszony w zarodku to w podskokach rozprzestrzeni się z jednego (kraju) na drugi w Europie i na całym świecie – jako że jest zorganizowany przez żydów,  tych którzy nie mają narodowości i których jedynym celem jest zniszczenie istniejącego porządku rzeczy.”

„Rewolucja Bolszewicka” w 1920 r. deklarowała wiodąca gazeta żydowskiej społeczności w Ameryce „była w wielkiej części produktem żydowskiego myślenia, żydowskiego malkontenctwa, żydowskiego wysiłku przebudowy”.---------

Jest dużo materiałów w necie, więc rusz dupsko i się poucz, zamast wypacać takie jak tu pierdoły. 

Rosjan nie trzeba było zasiedlać w Rosji po upadku żydo-komuny, bo oni tam cały czas mieszkali. Tak jak i Polaków nie trzeba było po upadku żydo-komuny ponownie zasiedlać w Polsce, bo cały czas tam byli. Nawet tego rosół  nie wiesz? Nawet to jest niezrozumiałe dla ciebie? 

A bułgarzy pomniki sowietów malują na podobieństwo uSSmańskich "herojów", bo uSSmania to teraz właśnie - jak i hujnia gejropejska - ostoja żydo-komuny, tylko teraz na niebiesko. Poniał, czy za trudne dla rosoła?

 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Petrus Rembertovus

Sledze wypowiedzi UPAdliny.

Sledze wypowiedzi UPAdliny. Zle go zrozumiales bo on nigdzie nie napisal, ze "... wraz z rozpadem  ZSRR rozpadli się też "żżydokomuchy" a Rosję na nowo zasiedlili rdzenni Rosjanie..." On i my wszyscy razem wiemy, ze oligarchowie rosyjscy to Zydzi. UPAdlina i ja przede wszystkim odnosimy sie pozytywnie do obecnej antybanderowskiej polityki Rosji i jej wsparcia dla powstancow Donbasu. Oslabianie nowohitlerowskiej Ukrainy lezy w interesie Polski.

Skomentuj