Rosja zablokowała rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ potępiającą walki w Al-Quseir

Kategorie: 

Źródło: ANNA

Rosja odrzuciła oświadczenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie potępienia sytuacji wokół syryjskiego miasta Al-Quseir. Miasto było do tej pory w rękach rebeliantów, ale siły rządowe wspomagane przez Hezbollah zaczęły odbijać miasto i zdobyto już zdecydowaną większość liczącego 30 tysięcy mieszkańców miasta.

 

ONZ chciało potępienia brutalności kampanii, ale przyjęcie rezolucji wymaga jednomyślnej decyzji. Poinformowano, że strona rosyjska odmówiła poparcia dokumentu i wyraziła niezadowolenie z faktu, że Rada Bezpieczeństwa milczała, gdy Al.-Quseir został opanowany przez rebeliantów. Projekt oświadczenia został przygotowany przez przewodnicząca obecnie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, Wielką Brytanię. Dokument wyraża "głębokie zaniepokojenie" ze względu na sytuację w Al.-Quseir.  W szczególności zwraca uwagę na sytuację ludności cywilnej, która znalazła się w centrum walk.

Walka o Al.-Quseir to nie tylko walka o miasto znajdujące się na granicy syryjsko-libańskiej. To też walka o kontrolę nad wybrzeżem. Dlatego ciężka bitwa miejska trwa tam od połowy maja.  Terroryści i rebelianci walczą jednocześnie z bojownikami Hezbollah oraz z oddziałami armii syryjskiej wiernej prezydentowi Assadowi. Rosja i Chiny są tradycyjnie różne w ocenie sytuacji w Syrii a ich punkt widzenia diametralnie różni się od tego, jaki forsują Stany Zjednoczone i inne kraje zachodnie, które wspierają ideę dymisji prezydenta Baszara al-Assada.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Myślę że powinieneś jeszcze

Myślę że powinieneś jeszcze pogrubić czcionkę i więcej razy napisać słowo WETO, podniecony chłopcze...
Lepiej zastanów się, czy jesteś gotowy do nadchodzącej wielkimi krokami, wielkiej wojny z muzułmanami, którzy mają zamiar w ostatnim geście litości, dać ci wybór: Islam albo śmierć???

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Skomentuj