Rosja wysłała trzy bombowce frontowe do baz na terenie Krymu

Kategorie: 

Źródło: Dmitriy Pichugin/Wikimedia Commons

Trzy czołowe bombowce klasy SU-24M zostały wysłane przez Rosję do krymskiej bazy wojskowej, jak głosi komunikat wydany przez Rosyjskie Ministerstwo Obrony. Bombowce te uzupełnią siły ofensywnego pułku lotniczego Floty Czarnomorskiej.

„Samoloty przybyły na Krym po przeprowadzeniu planowych napraw, które odbyły się na terenie Rosji. Oczekuje się, że w przyszłości wszelakie modyfikacje sił lotniczych będą możliwe na terenie placówek militarnych, w których stacjonuje pułk lotniczy, co znacząco zwiększy możliwości wojskowe armii,” czytamy w oświadczeniu rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Wcześniej ukraińskie dowództwo wojskowe potępiło rosyjskie ćwiczenia wojskowe oraz nieustanne transfery uzbrojenia na terenie anektowanego Krymu i określiło je jako nielegalne w świetle prawa międzynarodowego.

 

Aneksja Krymu przez Rosję nastąpiła w wyniku wygnania pro-rosyjskiego prezydenta Ukrainy, Wiktora Janukowycza, w 2014 roku. Została ona potępiona przez światowych przywódców, którzy uznali ją za nielegalną. To, jak i długotrwałe walki w ukraińskiej wojnie domowej, w której jedną ze stron są prorosyjscy separatyści, doprowadziło do nałożenia na Rosję szeregu sankcji gospodarczych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

buhahahaha! Nie ośmieszaj się

buhahahaha! Nie ośmieszaj się banderowski trollu. Krym kiedyś przez pomyłkę historii trafił w wasze plugawe łapy, ale dziś już nie jest częścią waszego nazi-szamba. I nigdy nie będzie. Tak jak Donbas. Projekt nazi-banderowskiej upainy się kończy. Kwicz więc trollino od tymy sobie, a muzom.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj