Rosja współpracuje z opozycją w walce z ISIS

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Rosja najwyraźniej zdołała wywrzeć odpowiedni wpływ na tzw. umiarkowanych rebeliantów i rozpoczęła z nimi współpracę w walce z ISIS. Doszło zatem do sytuacji w której obie strony konfliktu (Rosja i USA) mają wspólnego sprzymierzeńca.

 

Jak powiedział we wtorek przedstawiciel rosyjskiego Sztabu Generalnego, generał Andriej Kartapołow, rosyjskie myśliwce zaatakowały 24 obiekty bojowników ISIS po tym jak opozycja przekazała szczegółowe informacje o ich położeniu. Potwierdzono jednocześnie, że Rosja utrzymuje kontakt z dowódcami niektórych umiarkowanych ugrupowań zbrojnych. 

 

W tym samym czasie pojawiają się informacje, że amerykańscy żołnierze już zaczynają szkolić bojowników w prowincji Latakia. Oficjalnie, działanie to zostało podjęte w ramach walki z terrorystami z ISIS. Wojskowi mają jedynie trenować opozycję ale w przyszłości w Syrii mogą pojawić się kolejni.

 

Rosyjskie i amerykańskie myśliwce przeprowadziły nad Syrią testy łączności na wypadek gdyby doszło do niebezpiecznego zbliżenia się samolotów. Tymczasem Rosja, Irak, Iran, syryjskie wojska i rebelianci oraz Stany Zjednoczone i sojusznicy wciąż nie potrafią unicestwić terrorystów. Najwyraźniej w Syrii dzieje się coś, o czym nawet nie mamy pojęcia.

 

 

Źródła:

http://www.almayadeen.net

https://www.rt.com/news/320675-russia-us-exercises-syria/

http://www.abc.net.au/news/2015-11-04/russian-us-fighters-test-safety-protocols-in-syria/6910712

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika antylewicowy

Tacy jak achiles to V

Tacy jak achiles to V rosyjska kolumna w Polsce, takich trzeba ignorować. Ja takich nawet nie czytam szkoda czasu... wystarczy pierwsze zdanie i już wiadomo, że ssie z palca, bo wykracza nawet poza instrukcje moskiewskiej centrali. Czasami, aż wybucham śmiechem co on wymyśla za ekwilibrystyki dialektyczne, żeby udowodnić niemożliwe, czyli zatuszować rosyjskie prostackie kłamstwa. Bełkot i tyle. 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika volviak19

Ministerstwo obrony narodowej

Ministerstwo obrony narodowej rozpoczelo przygotowywac rosyjskich urzędników do Trzeciej wojny światowej.
(tlumaczenie translatorem, na dobra korekte trzeba czas i odpowiednie slowniki)
W środkowej Rosji, w chwili obecnej odbywają się globalne сwiczenia po sprawdzeniu mobilizacji gotowości. 6 listopada w ministerstwie obrony federacji ROSYJSKIEJ rozpoczęło się szkolenie przedstawicieli federalnych i regionalnych na mobilizacyjnych kursach. Szkolenie odbędzie się w Akademii Sztabu Generalnego. Według danych MO, „po raz pierwszy zorganizowano szkolenie liderów federalnych organów państwowych, organów władzy wykonawczej podmiotów federacji ROSYJSKIEJ i organizacji ds. mobilizacja szkolenia i mobilizacji w Federacji Rosyjskiej”. Program obejmuje naukę kursu dyscyplin – administracji publicznej, bezpieczeństwa narodowego, gospodarki wojennej, wojskowej zarządzania i bezpieczeństwa informacji. Podstawą programu będą cechy mobilizacji przygotowania gospodarki kraju. Pierwsza grupa odbędzie kurs z 6 do 19 listopada. W nia wejdą 15 przedstawicieli kierownictwa ministerstwa kultury, ministerstwa rozwoju Dalekiego Wschodu, ministerstwo łączności i masowej komunikacji, a także kierownictwa republiki Kałmucja, Krym, Tuvia, regionów i innych struktur państwowych. Należy pamiętać, że w środkowej Rosji, w chwili obecnej odbywają się również globalne cwiczenia po sprawdzeniu mobilizacji gotowości – zrealizowano wezwanie rezerwistów, uczestnicy otrzymali formularz, odbyły się indywidualne szkolenia i „otstzelali sie” z granatników i broni strzeleckiej. „Na teoretycznych zajęciach obywatele, powołani z rezerwy, studiowali podstawowe przepisy ogolniewojskowego charakteru, zmiany przepisów i aktów prawnych. Teraz rezerwiści na bazach przechowywania Centralnego okręgu wojskowego prowadzą działania w celu usunięcia techniki z pamięci, jej obsługi do popełnienia marszów i wykonywania zadań, w ramach planowanych imprez na torach” – informuje prasa. „Dalej żołnierze rezerwy, zgodnie ze swoimi militarnymi pelnomocmictmi będą skierowane do przejścia treningu w мотострелковые, czołgowe i wojska artylerii połączenia Centralnego okręgu wojskowego” – powiedzieli w ministerstwie Obrony. Warto dodać, że uczestnikom treningu wypłacany jest „żołd na podstawie umowy i za nimi „utrzyma sie średnia płaca według podstawowego miejsca pracy”. Na podstawie przejścia treningu żołnierzy rezerwy (którzy z powodzeniem spełnią wszystkie przepisy) otrzymają kolejne stopnie wojskowe. Należy pamiętać, że w lipcu PBCH ustawil”w polu” dwie trzecie bojowych pułków z rakiet „Topol”, „Topol-M” i „Ярс” – do ćwiczeń i walki dezurowania na perkusji pozycjach”. Dodajmy, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy WSO odbijał szkolny „zmasowany rakietowo-jądrowy ciosem w Moskwie z bardzo małej wysokości”. Ponadto w 2014 roku kierownictwo kraju i SRF przeprowadził globalne cwiczenia po odparciu ataku nuklearnego, a to z kolei odwetowo-nadjeżdżających. Dodajmy, że Moskwa i rosyjskie schrony w ciągu ostatniego roku nie tylko sprawdzone, ale i przygotowane do niemożliwego – wielkiej wojny z użyciem broni jądrowej lub poważnych AWARII.
http://nashaplaneta.su/news/minoborony_nachalo_gotovit_rossijskikh_chinovnikov_k_tretej_mirovoj_vojne/2015-11-06-3263

Portret użytkownika achiles

Dobre wieści nadchodzą z

Dobre wieści nadchodzą z Syrii. Przewaga lotnictwa rosyjskiego w powietrzu i ofensywa armii syryjskiej na lądzie sprawiły, że jedno z ważnych ugrupowań tzw. „umiarkowanej opozycji” nawiązało kontakt z dowództwem rosyjskim w Syrii i w zamian za pomijanie ich w nalotach przekazało wczoraj cenną listę 24 nieznanych dotąd celów strategicznych do bombardowania.  Grupa, której nazwy ze zrozumiałych względów nie ujawniono, zgodziła się na warunki postawione przez rząd syryjski w zamian za zachowanie broni. Trwają rozmowy dowództwa tej grupy z armią syryjską, które mają pozwolić włączyć ich oddziały do walk z PI. Rzecznik armii rosyjskiej gen. Andriej Kartapałow powiedział dziś podczas briefingu dla prasy, że samoloty rosyjskie już zaatakowały większość  celów z nowej listy bombami KAB-500 niszcząc 1 punkt dowodzenia, 1 duży skład amunicji i zapasów, 10 umocnionych punktów obronnych z załogami oraz 12 pozycji baterii artyleryjskich i wyrzutni rakiet,  a także 2 punkty przerzutowe dla nowych dostaw  amunicji i broni dostarczanej terrorystom prawdopodobnie przez stronę zachodnią. Naloty wg nowej listy przeprowadzono w rejonach Tadmur, Ithrija, Deir ez-Zor i na wschód od Aleppo. W jednym z wcześniejszych komunikatów rosyjskiego Ministerstwa Obrony mówi się także o nawiązaniu przez wywiad rosyjski kontaktu z kilkoma innymi grupami „umiarkowanej opozycji”, która wykazuje gotowość przejścia do współpracy z Rosją przeciwko Państwu Islamskiemu.
 

Portret użytkownika excar

Tam też pomaga Kadyrow i jego

Tam też pomaga Kadyrow i jego ludzie. Mają swoje kontakty i kanały . Poza tym Kadyrow jako sojusznik Rosjan na swoim terenie w Czeczeni robi na bierząco porządki. Jak wraca jakis najemnik walczący w Syrii po stronie PI (najczęściej to jakieś popłuczyny po tych bandytach Dudajewa w domyśle CIA)  to jest od razu likwidowany. Nie aresztowany czy obserwowany tylko dla oszczędności sił i środków od razu likwidowany

Portret użytkownika achiles

Ha, ha, ha, już PIĄTĄ DOBĘ

Ha, ha, ha, już PIĄTĄ DOBĘ STOJĄ W POLU, CIEKAWE JAK BY MIAŁY BRAĆ UDZIAŁ W DZIAŁANIACH WOJENNYCH, GDYBY MGŁA ZNOWU zapanowała na bitewnym polu:

Wojskowe śmigłowce uziemione przez mgłę

Wojskowe śmigłowce zostały uziemione przez mgłę. Siedem maszyn wylądowało awaryjnie na polu w okolicy Bąkowa z powodu gęstej mgły, która utrzymuje się kolejny dzień, nie pozwalając na start maszyn. Piloci trafili do hotelu i czekają na poprawę pogody, a śmigłowce stały się miejscową atrakcją i celem wędrówek okolicznych mieszkańców.

http://wiadomosci.onet.pl/poznan/wojskowe-smiglowce-uziemione-przez-mgle/b4414l
 

Śmigłowce we mgle, nie latają, czołgi z lawet spadają, a Rosjanie do Naszych wojaków wiadomości wysyłają, czy może być jeszcze bardziej kompromitujacy obraz stanu Naszego wojska i Kraju? LAE SZABELKĄ ZAWSZE MOŻNA POMACHAĆ I SIĘ KUMAĆ Z BANDEROWCAMI. 

 

Portret użytkownika excar

To" ISIS" już robi drugą

To" ISIS" już robi drugą katastrofę w której cierpi Rosja.Pierwsza na Ukrainie rękami ukraińskich ISIS spod znaku czerwono czarnej szmaty i wideł gdzie próbowali nadszarpnąć pozytywny obraz Rosji a teraz jakieś "demokratyczne"słuzby zrobiły zamach i przypisują go ISIS

Portret użytkownika Wlodi

Jeszcze niedawno klakiery

Jeszcze niedawno klakiery kremla takie jak achilles piały ze umiarkowana opozycja w syrii to terrorka i isis, dzis juz to jest sprzymiezeniec bo sie babra z rosja... Co za jawna goebbelsowska postawa. Opluć i tyle.

Portret użytkownika excar

Nie rozumiesz polityki

Nie rozumiesz polityki szachów Włodi . W twojej tępej głowie nawet nie zaświtało że to może być podpucha rosyjska która spowoduje wzrost nieufności pomiędzy tymi bandami terrorystów- odcinaczy głów i wzajemne wyniszczanie. Kto publicznie oglasza taki fakt?
Podobnie działa policja puszczając ploty że bandzior zaczął sypać i już go swoi sami załatwią Smile
W ramach tego układania się z usraelcami rozmieszczono w Syrii baterie S-300 bo nic tak  nie ułatwia rozmów pokojowych z bezczelnymi agresorami  jak dużo skutecznej broni Smile

Portret użytkownika achiles

I nie klakiery Kremla włodek,

I nie klakiery Kremla włodek, a obiektywni obserwatorzy tego, co się dzieje na świecie, a nie płatne opłacane trole, pozdrawiam i z radością dobre wiadomości ci dedykuję świeże:
 

Wyzwolenie Aleppo
W dniu dzisiejszym z pomocą rosyjskich samolotów Syryjczycy opanowali strategiczne drogi Aleppo-Khanasser oraz Ithrija–Salamija.Około godz. 9:50 wojska syryjskie zdobyły ostatni odcinek szosy Khanasser-Ithrija  tzw. drogi życia dla zaopatrzenia Aleppo. Od jutra drogi te zostaną otwarte dla ruchu cywilnego. Skończyła się blokada Aleppo. Do miasta podążają ciężarówki z pomocą humanitarną i zaopatrzeniem. Na  wschód od Aleppo oddział armii syryjskiej „Jaguar” wrócił wraz z czołgami spod Szejch-Ahmed i walczy przy linii kolejowej Aleppo-Bagdad. Zdobyto także Tal Dadin na południe od Hodr.  Po zdobyciu dróg do Aleppo dżihadyści uciekają drogą Salamija–Rakka w stronę Tabaka. Ich droga masowej ucieczki jest stale bombardowana przez lotnictwo rosyjskie.
 
Natarcie na bazę Kuwejris
Trwa decydujące natarcie armii syryjskiej w kierunku oblężonej przez terrorystów bazy lotniczej Kuwejris na wschód od Aleppo. W nocy oddziały pancerne i komandosi uderzyli na miejscowość Szejch Ahmad wbijając się klinem pomiędzy Umm Arkilah i Dakwanah. Po południu miejscowość została zdobyta. Na drodze do umocnionej bazy lotniczej,  gdzie broni się syryjska załoga , pozostała już tylko miejscowość Kuwejris asz-Szarqi i 2km do zdobycia. .

 

Strony

Skomentuj