Rosja włączyła się oficjalnie do wojny w Syrii, Saudowie grożą atakami na wojska Assada

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Rosja rozpoczęła wojnę z Państwem Islamskim i innymi organizacjami terrorystycznymi działającymi na terenie Syrii. Oznacza to, że w najbliższych dniach wojna syryjska może eksplodować na jeszcze większą skalę. Wsparcie dla rządzącego Syrią prezydenta Baszira al-Assada bardzo nie pascuje regionalnym i światowym mocarstwom pragnącym obalenia obecnego prezydenta i instalacją tam jakiegoś marionetkowego sunnickiego protektoratu.

 

Bajzel w Syrii został wywołany poprzez ciągłą kroplówkę pieniędzy i broni, która trafiała w ręce terrorystów z Al Kaidy, albo Al Nusry, albo innego odłamu. Naiwni, albo cyniczni Amerykanie przyznali ostatnio, że w niewynajętym od Turcji obozie szkolili tak zwaną umiarkowaną sunnicką opozycję. Skutek był taki, że gdy tylko z terenu Turcji obładowani bronią dostali się z powrotem do Syrii od razu zgłosili się do Al Kaidy i oddali całą tą broń terrorystom.

 

Trudno się dziwić, że powstał taki potworek jak Państwo Islamskie skoro był futrowany dolarami i najnowocześniejszą bronią. W czasie syryjskiego konfliktu już kilka razy Baszar al-Assad prawie go wygrywał, ale potem wszystko było podsycane przez sunnickie monarchie, USA i Izrael.

Teraz jednak doszło do tego, że Rosja otwarcie wsparła ich przeciwnika Assada. Władimir Putin poprosił oficjalnie izby wyższej parlamentu Federacji rosyjskiej o zgodę na interwencję wojskową za granicą kraju i ją otrzymał. Chwile później trwały już naloty rosyjskich samolotów Su-24. Wiadomo tyle, że cele były w Homs. Strona amerykańska została poinformowana, że przeprowadza się akcja bez wtajemniczania ich w szczegóły. Celem ataków armii rosyjskiej są składy broni, paliw a także centra łączności i były wymierzone w terrorystów z Al Nusra, organizacji powiązanej z Al Kaidą. Świadkowie twierdzili, że nigdy po nalotach lotnictwa syryjskiego nie wybuchały tak potęzne bomby.

 

W rozbudowywanej bazie Latakia w Syrii, stanowiącej bastion sił Baszira al-Assada znajdują się już myśliwce typu Su-24 i najnowocześniejsze Su-34. W pobliżu Syrii znajduje się też chiński lotniskowiec. Wygląda na to, że mamy do czynienia z nową, wspierającą szyitów koalicją: Rosja, Iran, Irak, Chiny będąca w opozycji do dzisiejszej koalicji nazwijmy ją sunnickiej, wspieranej przez Arabię Saudyjską, Katar, Izrael, USA, Francję i Wielką Brytanię.

Samolot Su-34 - źródło: Internet

Obecny rozwój wypadków bardzo nie podoba na dworze Saudów. Minister spraw zagranicznych reżimu, Adel Al-Jubeir oświadczył, że Baszir al-Assad musi odejść. Podobnie wypowiadają się inni członkowie pro-sunnickiej koalicji. Arabia Saudyjska zapowiedziała, że będą dokonywane ataki na wojska syryjskie, co ma wspierać rzekomo wyimaginowaną umiarkowaną opozycję. W obecnej sytuacji takie operacje będą groziły eskalacją konfliktu. Izrael zapowiedział nawet możliwość lądowej kampanii wojennej.

Rosjanie na razie ograniczają się do ataków lotniczych, ale zamanifestowali wyraźnie, że wraz z Syrią kontrolują przestrzeń powietrzną tego kraju. Rzeczywiście rozlokowanie nowoczesnych systemów obrony przeciwlotniczej powoduje, że jeśli Izrael, USA czy Arabia Saudyjska postanowi obecnie wtargnąć na niebo nad Syrią aby bombardować bez uzgodnienia ze stroną syryjską, te samoloty mogą zacząć spadać. Nie trzeba chyba dodawać, że wystarczy bardzo niewiele ten kocioł eksplodował przynajmniej rozległym regionalnym konfliktem.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

Dlatego  tak  zaciekle  Assad

Dlatego  tak  zaciekle  Assad  jest  atakowany, bo  nie  wyraził  zgody na  wykonywanie  poleceń  USA  i  zachodnich  polityków, a  każdy  walczy  o  swoje  interesy na  terytorium  innego  panstwa, które  rujnowane  jest  bezlitośnie  dla  sobie  wiadomych  celów  i  korzyści.

Portret użytkownika Wlodi

Ale tu sie zrobilo siedlisko

Ale tu sie zrobilo siedlisko debilizmu. Zbiezcie sie fani putina w jednym miejscu, to bede organizowal wycieczki zeby ludzie mogli zobaczyc jak wyglada proruski parch. Jezeli jakis ruski lub proruski ryj sie w Polsce wychyli z checia wprowadzania wlasnych porzadkow to na butach was wykopiemy do Kaliningradu. Cwaniakujecie na necie, wyjdzcie na ulice to zobaczycie.

Portret użytkownika the bil

Wlodi napisał:Ale tu sie

Wlodi wrote:
Ale tu sie zrobilo siedlisko debilizmu. Zbiezcie sie fani putina w jednym miejscu, to bede organizowal wycieczki zeby ludzie mogli zobaczyc jak wyglada proruski parch. Jezeli jakis ruski lub proruski ryj sie w Polsce wychyli z checia wprowadzania wlasnych porzadkow to na butach was wykopiemy do Kaliningradu. Cwaniakujecie na necie, wyjdzcie na ulice to zobaczycie.

 
Kaliningrad jest ruski tylko przez sprzedawczyków z USA. Nie lubie tez piesków ue i usa
 

Portret użytkownika HonoriOjczyzna

Nawalacie się na forum a

Nawalacie się na forum a prawda ejst taka, ze Rosja to bandydat, morderca i syf po wieki wieków. USA nie lepsze choć lepiej zginąć z ręki  USA niż  być zamordowanym przez Rosję.
Chu..owy wybór, ale   jak mam wybierać to lepsza  śmeirć z ręki USA. Ruski to dno, dziadostwo i  czyta patologia. 
Tu nie chodzi o Syrię bo Rosja ma to w du..ie. Tu chodzi o jej interesy, chęć mordowania, kacap ma to we krwi.
To Rosja wysyła do nas imigrantow, załątwia im papiery, przemyca po to aby zniszczyć   jako taki porządek w europie.
 Niemiec mu przyklaskuje i jest syf z islamistami. 

Portret użytkownika Wlodi

Mialy kacapy zwalczac

Mialy kacapy zwalczac terroryzm tymczasem sami stali sie terrorystami i ramie w ramie z asadem, iranem i hesbollahem atakuja opozycje syryjska gdy tymczasem isis jest daleko i ma sie dobrze. U siebie putin robi to samo z opozycja. Widac po raz kolejny ze rosja to panstwo bandyckie i agresywne. Do pieca z nimi

Portret użytkownika achiles

 W Warszawie jest siedziba

 W Warszawie jest siedziba Związku banderowców w Polsce, zwanym Związkiem Ukraińców Kieruje nim Petro Tyma - zwolennik Bandery. W redakcji gazety ukraińskiej "Nasze słowo" -z siedziba w Warszawie, siedzą dyżurni historycy i oni wchodzą na wszystkie dyskusje, przedstawiają się jako Polacy i opluwają zarówno Polskę jak i Rosję. Dlatego na forum jest tyle wrogich komentarzy na temat Rosji, bo robią to nacjonaliści ukraińscy z "Naszego słowa", znający dobrze język polski i historię stosunków w Europie. 
Nie dyskutujcie z tą banderowską dziczą, a opisujcie znane Wam ich zbrodnie, N I E N A W I D Z Ą tego, i po tym poznacie banderowca, którego przodków nie wykopano podczas Akcji Wisła, lecz przeniesiono z lepianek, do murowanych domów. Dzisiaj nie ma oprócz Litwinów bardziej zajadłych wrogów wszystkiego co Polskie niż mniejszość ukraińska w Polsce, marzą o tym, by Polskę wkręcić w wojnę z Rosją, będą wtedy mogli sięgnąć po “etnicznie ukraińskie” ziemie, które są w obecnych granicach Polski, a których się dopomina Prawy Sektor i inni ukraińscy nacjonaliści. Oni po prostu nienawidzą PRAWDZIWYCH POLAKÓW, oni tryskają jadem który z mlekiem swoich matek wyssali, a te od swoich matek zaraz po RZEZI POLAKÓW NA WOŁYNIU, przez ich ojców dokonanej, a potem PŁODZĄCYCH, następne BANDEROWSKIE POKOLENIA, czego mamy obecnie efekt.
NA SZCZĘŚCIE NA OSTATNIM ONZ SZCZYCIE PUCZYŚCI Z KIOWA PRZEKONALI SIĘ, NA WŁASNEJ SKÓRZE, PODCZAS PRZEMOWY ICH PRZYWÓDCY, DO PRAWIE PUSTEJ SALI, ŻE ICH CZAS SIĘ SKOŃCZYŁ I JUŻ DŁUŻEJ, NIE BĘDĄ MOGŁY LICZYĆ NA SWOJEGO WIELKIEGO PROTEKTORA ZZA OCEANU, który najzwyczajniej się nimi posłużył. Koniec kłamstw, koniec z bezkarnym bombardowaniem swoich współobywateli w DONBASIE, koniec z zabijaniem bezbronnych KOBIET, STARCÓW I DZIECI, przez " dzielnych wojaków " spod znaku stefka bandery. Kończy się to dla nich tak jak ja i wielu ludzi widzących ich BESTIALSTWO zapowiadaliśmy, bo inaczej skończyć się, nie mogło, to LUDZKIE ZEZWIERZĘCENIE. Ale to, nie koniec, bo chodzą słuchy, że podczas ostatniej sesji NARODÓW ZJEDNOCZONYCH w zakulisowych rozmowach MOŻNYCH TEGO ŚWIATA, zostało postanowione, że ma zostać zrobiony definitywny porządek z tą DZICZĄ i to jeszcze na ich obecnej ziemi, tak, by, JUŻ NIGDY NIKT Z TYCH KTÓRZY WYKAZALI SWĄ ZWIERZĘCĄ LUDZKĄ NATURĘ, nigdy nie mógł skrzywdzić NIGDZIE INDZIEJ, ANI TAM, INNEGO CZŁOWIEKA. Tak, tak, TO JUŻ JEST KONIEC, TEJ HANIEBNEJ KARTY WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE, tak już się kończy, panowanie jakiegoś tam państwa islamskiego i jego przedstawicieli, którzy to są w swym zachowywaniu, bardzo podobni, do BANDEROWSKICH ZWIERZAKÓW. A kasa, na ten instytut TYMY, już została ponoć wstrzymana, to i PROPAGANDA BANDEROWSKA, ZARAZ POWINNA USTAĆ I ODEJŚĆ W NIEPAMIĘĆ. 

Strony

Skomentuj