Rosja w ogniu, już 20 tysięcy hektarów lasów płonie

Kategorie: 

Pożary lasów na Syberii widziane z satelity - źródło thedailygreen.com

Powierzchnia pożarów lasów na Syberii wzrosła przez weekend do 20 555 tysięcy hektarów. Te szokujące dane potwierdził Rejonowy Wydział Leśny. Ten olbrzymi areał pochłania 106 pożarów. Jeszcze w piątek było 107 pożarów o powierzchni 15 424 tysięcy hektarów. Stan wyjątkowy został wprowadzony w 12 powiatach, w 24 jest tryb ostrzegawczy.

 

Ilość dymu generowanego w trakcie pożarów jest tak znaczna, że widać z kosmosu jak wiatr przenosi je przez Pacyfik. Aerozol składający się w większości z syberyjskiego dymu dociera już do wybrzeża USA i Kanady. Najcieńsza warstwa dymu znajduje się nad Mongolia, Wysoko skoncentrowany dym przecina Alaskę.

 

Według rosyjskich władz większość pożarów wywołują rolnicy pragnący powiększyć swój areał poprzez wypalanie. Meteorolodzy wskazują przykład pożarów z Syberii, jako dowód na to, że zjawiska w jednej części globu bezpośrednio wpływają nawet na inne kontynenty. Badacze przy okazje planują pogłębione badania na temat wpływu aerozoli w atmosferze na zmiany ziemskiego klimatu.

 

 

Źródła:

http://news.mail.ru/incident/9374062/

http://www.spacedaily.com/reports/Satellite_Sees_Smoke_from_Siberian_Fires_Reach_the_US_Coast_999.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Manfred

Chodzi o tysiące hektarów

Chodzi o tysiące hektarów objęte pożarami na Syberii czy o ... miliony. Zastanówcie się co i jak podajecie. Bo jeśli liczba 20 000 tysięcy to u Was tylko tysiące to radzę zajrzeć do podręcznika matematyki.Pozdrawiam.

Portret użytkownika ARTUR5

Sytuacja jest taka sama jak w

Sytuacja jest taka sama jak w USA ale że obszar większy to i pożarów więcej.I w jednym jak i drugim przypadku przyczyną nie są rolnicy lecz meteoryty bombardujące ziemię ,w USA uziemiły nawet samoloty do gaszenia .

Portret użytkownika normalny?!

Kolejny zabieg elit mający

Kolejny zabieg elit mający ograniczyć ilość energii słonecznej dostarczanej do Ziemi,który przy okazji straszy ludzkość,że "...coś się dzieje..." !!!   :D
ARTUR5 uwierzył w wersję z meteorytami - ale w co On nie wierzy ?!   Wink
Pozdrawiam myślących LOGICZNIE !!!   :)

Portret użytkownika ARTUR5

Coś chyba cię przerosło ,

Coś chyba cię przerosło , może ilość zdażeń ,może mała wiara ,albo brak systematycznej analizy wydarzeń na swiecie . " Myślący logicznie " chcą abyśmy nic nie wiedzieli i nie wyciągali żadnych wniosków z różnych informacji bo musieliby się tłumaczyć ,nie mogliby rządzić i odpoczywać .Co byłoby np.gdyby wszyscy uwierzyli że ziemię penetrują tylko pozaziemskie UFO jak cały czas się nam wmawia ? Wtedy nikt nie interesowałby się nowymi technologiami kosmicznymi i każdy by wierzył że nowy prom kosmiczny to szczyt naszych możliwości.

Skomentuj