Rosja w 2012 roku proponowała odsunięcie Assada od władzy

Kategorie: 

Baszar al-Assad - źródło: Kadr z Youtube
Gdyby konflikt w Syrii rozwiązano już kilka lat temu, udałoby się uniknąć śmierci wielu ludzi, kompletnej destabilizacji kraju oraz masowej emigracji do Europy. Okazuje się jednak, że w przeszłości rzeczywiście istniała realna szansa na zakończenie wojny, ale ostatecznie została zaprzepaszczona przez kraje Zachodu.

 

Jak twierdzi Martti Ahtisaari, były prezydent Finlandii oraz laureat pokojowej nagrody Nobla, już w 2012 roku Rosja zaproponowała ofertę Stanom Zjednoczonym, Wielkiej Brytanii i Francji. Jego zdaniem była to jedyna tak realna szansa za zażegnanie tego konfliktu. Plan został przedstawiony dokładnie 22 lutego podczas spotkania w kwaterze głównej ONZ w Nowym Jorku. Spotkali się tam przedstawiciele Chin, Francji, Rosji, USA i Wielkiej Brytanii - są to stali członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ.

 

Ahtisaari powiedział, że oferta Witalija Czurkina składała się z trzech postulatów: wstrzymanie dostaw broni dla opozycji, rozpoczęcie dialogu między prezydentem Syrii a przedstawicielami opozycji oraz odsunięcie Assada od władzy. Zachód najwyraźniej wyczuł podstęp i zrezygnował z tej propozycji. Należy dodać, że trzy lata temu USA, Wielka Brytania i Francja były przekonane że bojownicy zdołają pokonać Assada.

 

Dziś jednak wiemy, że rozwiązanie to mogło być korzystne dla mieszkańców Syrii, ale także dla Rosji. Zachód odrzucił ofertę, ponieważ kolejny prezydent również mógł mieć prorosyjskie nastawienie, opozycja bez wsparcia zostałaby szybko pokonana a kontrolowana rewolucja zakończyłaby się niepowodzeniem. 

 

 

Źródło: http://www.theguardian.com/world/2015/sep/15/west-ignored-russian-offer-in-2012-to-have-syrias-assad-step-aside

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Solar

Niestety, te dzieci maja jako

Niestety, te dzieci maja jako swój autorytet Hitlera albo Putina zamiast brać jak na Polaka przystało ze swojego narodu Piłsudzkiego albo Jana III Sobieskiego lub innych wielkich ludzi naszego nardou, to smutne że świeżo po 2 wojnie światowej, jak wyrżnieto miliony Polakow i żydów a mogli to być ich krewni.. po 50-70 latach Narodziły śie lemingi z takim upośledzeniem umysłowym bo przeczytały w necie jakiś artykuł (propagande Kremlowską) jaki to Putin jest wspaniały, te komentarze gdzie robią loda putinowi, jak śie czyta to żygać śie chce... w Polsce na dodatek faszyzm, śie robi wielbiciele dyktatora Hitlera, podzielają mordowanie niewinnych ludzi to jakaś kpina jest, niechce nawet myśleć czego własne dzieci będą te debile uczyć....

Portret użytkownika 85r

Hitler nie równa się putinowi

Hitler nie równa się putinowi to całkiem inne dwie osobowości.
Putin daje im złudzeniem że jest zbawcą tym czasem jest umoczony jak reszta sprzedawczyków.
To co ty wygadujesz to jakieś pisowskie  hasełka, piłsudzki to był agent austrijacki już lepszym typem do naśladowania był Romad Dmowski.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Ten twój filmik wyprodukowali

Ten twój filmik wyprodukowali sataniści-masoni - to oczywisty fakt ale nie będę pisał dlaczego to widać bo następnym razem zmienicie taktykę dezinformacji. Twoja wypowiedź jest też zwykłą dezinformacją. Ja wiem że macie wszystko i wszystkich pod kontrolą, wiem też że nie macie ''Woli Bożej'' pod kontrolą i to napawa was diabolistów szaleństwem i wściekłością. I dobrze jakaś równowaga w przyrodzie być musi.

Portret użytkownika 85r

muzułmanin powiedział by coś

muzułmanin powiedział by coś podobnego w nawiązaniu do swojego allacha Smile
Ci co mówili prawdę zawsze byli wyszydzani i niszczeni przez ludzi którzy lubili wierzyć w bajki tylko po to by się lepiej poczuć. Bo prawda nie jest kolorowa jak te bajeczki w które ty wierzysz.

Portret użytkownika 85r

Ta fala imigrantów

Ta fala imigrantów "syryjskich" która leci do europy ma za zadanie zrobienia w europie 11 września a to da pretekst do zaatakowania syrji przez europę. Rosja z tchórzliwym putinem szybko  stamtąd ucieknie jak to miało miejsce na ukrainie i potem po zajęciu syrji przez zachód zajmą iran. A na koniec rosję i chiny.

Natomiast jeśli putin nie stchórzy to mamy prawdopodobnie 3 wojnę światową oficjalnie zaczynającą się na terytorium syrji. Ale ten scenariusz jest mało prawdopodobny ze względu na tchórzliwą naturę emeryta putina. Który nawet nie wiadomo czy jest putinem czy tylko podmienioną pacynką
A druga sprawa jest dużo przesłanek że wspaniały putin gra w drużynie iluminati. I odgrywa tylko rolę sztucznego opozycjonisty.
 
Na koniec rodzynek jak to według masonów ma się potoczyć: https://www.youtube.com/watch?v=Id6nCa_OTEM
Ten film dotyczy tego roku bo jest to rok kozy w religi chińskiej.
 

Skomentuj