Rosja uzbroiła Syrię w rakiety typu Iskander

Kategorie: 

źródło: rosbalt.ru

W kilka tygodni po tym, gdy NATO zdecydowało o uzbrojeniu Turcji w systemy rakietowe Patriot rosyjskie statki wyładowały w syryjskim porcie Tartus taktyczne rakiety typu Iskander, które mogą być wykorzystane w operacjach bojowych i w konfliktach militarnych w regionie.

 

Według źródeł wywiadowczych, Syria ma sześć baterii po 12 rakiet skierowanych przeciwko Turcji i taką samą ilość wycelowaną na Izrael i Jordanię. Będą się one koncentrować w szczególności na amerykańskich obiektach wojskowych w tych krajach. Media zachodnie zauważają, że rosyjskie pociski są bezkonkurencyjne w stosunku do zachodnich.  Są one w stanie lecieć z prędkością 6 do 7 Macha, czyli w ciągu sekundy pokonują odległość około dwóch kilometrów, a ich efektywny zasięg wynosi ponad 300 km.

 

Jeszcze niedawno prezydent Rosji, Władimir Putin obiecywał izraelskiemu premierowi Benjaminowi Netanjahu, że nigdy nie pozwoli na umiejscowienie pocisków rakietowych typu Iskander ani w Syrii, ani w Iranie. Teraz wiemy już, że rakiety tego typu są nie tylko w rękach Assada, ale też w rękach Irańczyków. Ponad dwa tygodnie temu, 15 grudnia 2012, szef irańskich sił zbrojnych, generał Hassan Firouzabadi komentował rozmieszczenie rakiet Patriot wzdłuż granicy między Turcją i Syrią, jako wrogi akt, który może doprowadzić do wojny światowej, która zagrozi krajom europejskich.

 

Przypomnijmy, Turcja w drugiej połowie listopada zwrócił się do NATO o przyznanie jej systemów obrony przeciwrakietowej Patriot, które miałyby być stosowane w celu ochrony przed ewentualnym atakiem lotniczym ze strony Syrii. Stanowisko dowodzenia, z którego będą one zarządzane, znajduje się w Niemczech, w bazie NATO w Ramstein.

 

Zachowanie Rosji przypomina to, jakie przedstawili w stosunku do Polski w kontekście planów budowy elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w naszym kraju. Rosjanie argumentowali wtedy dokładnie tak samo jak w przypadku Syrii sugerując, że wszelkie elementy tarczy antyrakietowej są w stanie prowadzić również działania zaczepne, co w istotny sposób zaburza równowagę sił w Europie. Iskandry zostały rozlokowane w Obwodzie Kaliningradzkim już w 2011 roku i to mimo tego, że Barack Obama postanowił nie kontynuować budowy tarczy antyrakietowej w Polsce.

 

Jak widać stała i konsekwentna polityka rosyjska na Bliskim Wschodzie prowadzi do tego, że wszelkie zakusy państw zachodnich współpracujących jawnie z najemnikami i terrorystami próbującymi przejąć kontrole nad Syrią są niwelowane poprzez adekwatne transfery uzbrojenia, które mają pomóc w wyrównaniu siły militarnej w tym regionie. Jednak pojawia się pytanie, do czego to w konsekwencji doprowadzi? Wydaje się, że III Wojna Światowa nie jest w tej chwili czymś bardzo odległym.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika g-lo

rosja mówiła, rosja zrobiła,

rosja mówiła, rosja zrobiła, rosja dała do zrozumienia .... aczy ktoś z was pomyślał, że rosja tak samo jak inne kraje podejmuje decyzje, które maja na celu utrzymac równowagę militarną w regionie oraz odstraszyć ewentualnego agresora? czy wy naprawdę jesteście tak naiwni, bądź głupi, że myślicie, że ameryka i nato może zbroić wszystkich wokoło i dokonywać agresji na inne kraje, a rosja ma się tylko temu przyglądać i czekać na swoją kolej? Przeciez to oczywiste jest, że jak usa i nato uzbroją pobliskie kraje, które mogą być zagrożeniem dla rosji, to i rosja podejmie decyzje o uzbrojeniu własnych sojuszników? Mnie to coraz bardziej przypomina wyścig zbrojeń z lat 80tych, tyle że ten sprowokowała sama ameryka.

Portret użytkownika matik

Biada MOIM kościołom i

Biada MOIM kościołom i świątyniom, które nie prowadzą ludzi, aby modlili się przeciwko wojnie w Ameryce! Ta Trzecia Wojna Światowa wpłynie na każdy naród, tego świata! Jeśli nie czynicie tego, nie nazywajcie siebie kościołem, nie nazywaj się MOIM pastorem, prorokiem, apostołem, nauczycielem, gdyż nie słyszysz MOJEGO Namaszczenia, jeśli nie słyszysz tego teraz!
Duchowi liderzy, wy odpowiecie przed “JA JESTEM” JAHWEH za to, że nie prowadzicie ludzi do modlitwy przeciwko dowodom osobistym (Komentarz: karty identyfikacyjne/dowody osobiste) i innym formom naruszania prywatności. Wy będziecie pociągnięci do odpowiedzialności za to, że nie wypowiadacie się przeciwko zabieraniu waszych wolności i waszej prywatności. Wy oddajecie je za darmo! Czyż Ameryka nie zdaje sobie sprawy, jaką cenę musiała zapłacić, aby zdobyć tę wolność, aby utrzymywać tę wolność? Wy nie zobaczycie jej powrotu, aż do czasu, gdy JAHUSZUA przyjdzie ponownie po Wielkim Ucisku!
Pastorzy (duchowni, księża zakonni), biada wam, zwłaszcza tym, którzy mają najwięcej do zyskania w swoich oczach, gdyż wy przyjęliście status zwolnionych od podatków i sprzedajecie się temu, kto najlepiej płaci. Wy jesteście ladacznicami w MOICH oczach!
Wy, kościoły, które nigdy nie protestujecie, ani nie powiedzieliście MOJEMU ludowi, że to jest złe, w dniu, w którym zwołaliście zgromadzenie, dniu pamięci i modlitwy, wy głęboko zasmuciliście MOJEGO RUACH HA KODESZ (DUCHA ŚWIĘTEGO) nie pouczając, ani nie wypowiadając ostrzeżenia.(Komentarz: chodzi o zgromadzenie modlitewne związane z atakiem na dwie wieże 11 września 2001 roku w Nowym Jorku) Jest grzechem, modlić się do jakiegokolwiek innego boga, z wyjątkiem JAHWEH (BOGA OJCA) i JAHUSZUA (SYNA BOŻEGO)!  To jest niewłaściwe, a wy nie okazaliście tego rządowi!
Jakże wrogowie z innych narodów naśmiewają się z was, Ameryko, gdyż to nie mogło się wydarzyć w żadnym innym miejscu, a tylko w Ameryce! Ty, Ameryko, zostałaś oddzielona dla MEJ Chwały, a potem mówisz: „Jakikolwiek bóg może odpowiedzieć na modlitwy”. Wy poszliście na duchowy kompromis! Pewnego dnia odpowiecie za to przed MOIM Sędziowskim Trybunałem!

Uważajcie Ameryko, gdyż następna, III Wojna Światowa będzie początkiem końca dla was i wiele innych narodów upadnie wtedy, kiedy wy, jak kostki domino ustawione w rzędzie, jak domek z kart! Uważajcie i zastanówcie się mocno nad tym, gdyż jak JA mogę pobłogosławić was, byście wygrali wojnę, kiedy naród ten już więcej nie reprezentuje Świętości! Wy, liderzy, jesteście bardziej zainteresowani sprawianiem przyjemności wszystkim ludziom, aniżeli w tym, aby żyć w bojaźni przed BOGIEM Zbawienia i JEMU się podobać!

 

Portret użytkownika ad vocem

Szybkość akurat nie jest aż

Szybkość akurat nie jest aż tak bardzo istotna.Istotnym jest system naprowadzania.Lampowy/odporny na impuls EM/, lub mikroprocesorowy /nieodporny na taki impuls/.Poza tym rozmieszczenie tych pocisków w Syrii i Iranie ograniczy bandyckie zapędy usraela.Kto wie,może doczekam czasów kiedy w Rosji trzon władzy będą stanowić homo sapiens a nie homo sovietikus.Jak na razie z żydostwem radzą sobie caaaałkiem nieźle - przykład: żyd chodorkowski.   

Portret użytkownika Hator

ale na żydowski obwód

ale na żydowski obwód autonomiczny, to im pozwolili i akceptują. Być może jest to celowa zagrywka przed ekspansją ChRL na północ. Co ciekawe powierzchnia ŻOA jest większa od samego państwa Izrael.

Portret użytkownika antka kobity szwagra brat

...pasożydy wprawdzie

...pasożydy wprawdzie rozpleniły sie jak diabli- nawet na stopsyjonizmowi - też trują...ale widac,że w Rosji dostają w dupe!....Putin pogonił pedalstwo i innych zboków - wszyscy lamentują jaki to niedobły - ten Putin!....chciałbym aby w Polsce znalazł sie taki człowiek jak on!!....na razie mamy chrabjego obojga narodóf p.rezydenta - zbrodniarza razem z 460 zdrajcami z polskojęzycznego" żondu"-ktory na smyczy karteli farmaceutycznych -podpisał zbrodniczą ustawe GMO!
Żywność GMO zmienia funkcje narządów - Mike Adams     http://www.youtube.com/watch?v=EDeQ5IeCcBQ
...a Putin przed tym wszystkim chroni swój Naród!....zrobili go jakims potworem - a to po prostu własciwy  człowiek - na własciwym miejscu i czasie!/zobacz przemówienie noworoczne - /        http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZlMqbN_gw1c
...jasli braknie Putina - pazożydy rozczłonkują Rosje - juz teraz mają na to wielką chrapkę na rosyjski gaz i minerały...i wtedy zboki bedą miały ułatwione zadani - nastąpi powtórka "Z rozrywki" z lat rewolucji...
 
 
 

Portret użytkownika 3plabc

Rosja nie jest głupia,

Rosja nie jest głupia, podobnie jak Chiny, ale te są chyba trudniej przewidywalne i narazie wolą siedzieć cicho, zbroić się i za duzo nie wychylać... odnosze wrażenie, że mają zamiar delikatnie lawirować do momentu osiągnięcia wystarczającej siły militarnej, tak żeby NATO ( w tym USA) musiało się z nimi liczyć, Rosja już musi się liczyć z Chinami, ale na razie na wojne się nie zapowiada, Syberia to smakowity konsek, ale nie dla psa kiełbasa.... przynajmniej na razie.
Wracając do sedna... Rosja i Chiny świetnie wiedzą, że obecnie toczy się wielka gra o hegemonie nad światem, między "zachodem" a może raczej krajami reprezentującymi interesy wielkich ponadnarodowych korporacji, których wpływy od dawna przenikają świat polityki... ( jeśli NWO nie jest wymysłem paranoików to na pewno ma z tym związek) a krajami opozycyjnymi do zachodu w tym dwoma wyżej wymienionymi mocarstwami. Co więcej dzisiaj nie trzeba prowadzić krwawych wojen i wysyłać żołnierzy, można podbić kraj, bądź zmusić do uległości ekonomicznie i gospodarczo choćby przez sankcje. Wprowadzanie chaosu wewnętrznego, też jest szeroko praktykowano... po co wysyłać żołnierzy jak lepiej potajemnie uzbroić opozycje, a jeśli nikt nie wygra to nawet lepiej, kraj rozdarty, zniszczony, wewnętrznie, nie liczy się w światowej polityce, a że mieszkańcy się wzajemnie mordują to już nie problem tych co palą cygara siedząc w skórzanych fotelach. Wojujący islam (sunici) wyświadcza w tym miejscu wielką przysługę swoim wrogom (podobno) z za oceanu.
Po Syrii przyjdzie czas na Iran, a następnie na Rosje i Chiny, które świetnie o tym wiedzą, więc będą wszelkimi środkami przeszkadzać w tym planie. Graczy przybywa, gdyż na świecie nie ma już dwóch biegunów, mamy ich wiele USA, UE, Rosja, Iran, Chiny, Indie... bezpośrednia konfrontacja przyniosła by opłakane skutki, ale konfrontacje w mniejszych krajach, czemu nie... podczas zimnej wojny już to świat przerabiał.
Co do obaw o IIIWŚ, proroctwa, przepowiednie.... zacznijcie się bać gdy, wszyscy zaczną mówić o pokoju...
 

Portret użytkownika Hator

jeżeli chodzi o bezpośrednie

jeżeli chodzi o bezpośrednie konflikty zbrojne, to mają one miejsce w przypadku surowców naturalnych, tak jak w tym filmie "Walka o ogień", to mamy teraz "Walkę o ropę", a to ma wspólne podłoże - Energia, nieustanna walka o Energię (Kuwejt, Irak, Libia, inni czekają w kolejce). Nie zapominajmy, że ten co nie ma ropy jest prktycznie bezbronny, i może całe żelastwo zezłomować. Ciekawostką jest, że z tego całego grona, EU wygląda najgorzej, ponieważ Norwegia i UK zmniejszają wydobycie ropy z roku na rok, złoża na morzu Północnym szybko się wyczerpują, UE jest praktycznie zdana na import ropy. Czy kończące się złoża na Morzu Północnym zmuszą Nor. i UK szukania jej na Oceanie Arktycznym? Tylko kto będzie miał do tego pierwszeństo? Największym uzurpatorem pozostaje w tej kwestii wielki "niedźwiedź z północy", czy odpali coś UE?

Strony

Skomentuj