Rosja utworzyła własną koalicję przeciwko ISIL

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Podczas gdy zachodnia koalicja zwalcza terrorystów w Syrii, w tym samym czasie powstaje druga, wschodnia koalicja. Zaangażowanie tak wielu państw świata tylko w jednym kraju może ostatecznie doprowadzić do wielkiej katastrofy.

 

Rosja, Iran, Irak i Syria utworzyły własnie wspólne centrum informacyjne w Bagdadzie, dzięki któremu kraje te będą mogły koordynować swoje działania. Wszystko to odbywa się bez jakiegokolwiek porozumienia ze Stanami Zjednoczonymi. Rosja krytykowana jest za to, że swoimi działaniami jedynie przedłuża wojnę, ale tego samego o USA już się nie mówi.

 

Brak współpracy między USA i Rosją jest oczywisty. Choć obie strony walczą przeciwko bojownikom samozwańczego Państwa Islamskiego, Zachód chce obalić prezydenta Assada, natomiast Rosja jest jego sojusznikiem i wspiera go. Jeśli obie strony nie dojdą do porozumienia i nie zaczną ze sobą współpracować, syryjski konflikt szybko przerodzi się w coś o wiele większego.

 

 

Źródła: 

http://www.rt.com/news/316592-russia-syria-islamic-state/

http://edition.cnn.com/2015/09/27/middleeast/iraq-russia-iran-syria-intelligence-deal/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

NO I JUŻ SĄ PIERWSZE EFEKTY

NO I JUŻ SĄ PIERWSZE EFEKTY ROSYJSKIEGO ZAANGAŻOWANIA W ROBIENIU PORZĄDKÓW W TYM SYFIE, JAKI SZATANY W SYRII NAROBILI;

Syryjskie bandyctwo w panice...przed Rosją..
dobrowolnie gówniarstwo oddaje broń, przeprasza i mówi, że więcej nie będzie ... 
http://m.youtube.com/watch?v=gJmRg3WPwEA

A ci groźni terroryści...Z PIS i An Nusry? 
"Nawet powierzchowna analiza rozmów w sieci , pokazuje, że moralny duch rewolucjonistów i walczących za kalifat całkiem zmienił sie od tego jaki panował wśród nich jeszcze klika tygodni temu.
Pojawiło sie wiele postów i wezwań aby czasowo porzucic Syre i przedostac się w szeregach uchodźców do Europy, gdzie "głupie, niewierne barany dzadzą nam dom i pieniądze".
Określona przyczyna - strach przed Rosją. Jak juz wsześniej informowała "Ruska Wiosna" - panikę w PIs wywołały już tylko same słuchy o tym, że w Syrii ma pojawic się wojsko RF.
Dzięki histerii z uchodźcami, isisowcy gotowi są opuścic Syrię, aby uniknąc bezpośredniego starcia z armią rosyjską. Tym bardziej, że w rosyjskim internecie mnożą się groźby od Czeczenów, którzy obiecują znaleźc i zniszczyc innych swoich ziomków terrorystów- tych, którzy w stosownym czasie zdązyli opuścic Czeczenię i walczą po stronie islamistów.
Zrozumiałe jest, że rosyjska armia budzi strach wśród terrorystów, jednakże jest dużo pytań.
Z jednej strony trzeba brac pod uwagę, to że wojna w Syrii ciągnie sie juz 4 lata i nastraszyc bojówkarzy nie tak łatwo. Chociaż na tle imitowanych nalotów ze strony USA i spółki, rosyjskie siły wojskowe mogą nanieśc odpowiedni uszczerbek wszystkim, którzy TAK, CZY INACZEJ ZWIĄZANI SĄ Z PAŃSTWEM ISLAMSKIM. 
Z drugiej strony trzeba rozumiec, ze potok uchodźców z Syrii do Europy nie wypłynął ot tak sobie. Temu, kto ten proces organizuje i finansuje jest to na rękę. Jest dużo faktów potwierdzajacych udział USA w tym masowym przesiedlaniu narodów.
Jeśli przyjąc na 100 %, że Pentagon i Langley rządzi PIs, to interes Waszyngtonu w migracji bjówkarzy PIs do UE jest wyraźny.
Stary Świat zaleje fala terroru, a winna będzie jak zwykle Rosja - no bo przecież to rosyjski żołnierz przegonił terrorystów z ich domów i dlatego oni zaczęli źle się zachowywac w Europie.

Przy całej wydawałoby sie fantastyce tej wersji, zasługuje ona na uwagę. Przecież nikt nawet sobie nie wyobrażał, że USA mogą wypróbowac broń jądrową na japońskich cywilach , albo że amerykańscy żołnierze pod wymyślonym powodem faktycznie zniszczą państwo Irak.
Podobnych przykładów są dziesiątki, a każdy nowy wzmacnia przekonanie, że USA, realizując swoje interesy nie cofną sie przed niczym. 

Александр Васильев, военный эксперт "Русской Весны"
http://rusvesna.su/news/1443260705

 

Portret użytkownika Zenek :)

I tak BIBLIJNA zydowska

I tak BIBLIJNA zydowska BESTIA stworzyła sobie PSEUDOOPOZYCJĘ do USTAWIONEJ walki pod Megido (Armageddon) w jakiej "koalicja rosyjska" MA BYĆ TĄ PRZEGRANĄ bo tak nazistowskie zjeby ustaliły SOBIE przy zielonym suknie obrzerając się macą.

Portret użytkownika charis

muzułmańskie wyznanie wiary -

muzułmańskie wyznanie wiary - szahada : " Nie ma boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego Prorokiem "  _____ na to muzułmańskie wyznanie wiary ja odpowiadam za Tym który nigdy nie skłamał : " Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi! (16) Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? (17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień. (20) Tak więc po owocach poznacie ich " - Ewangelia Mateusza 7:15-20 Biblia Warszawska
 
Znamy dobrze owoce Mahometa - ewidentnie to fałszywy prorok. Również bóg opisywanie przez tego fałszywego proroka jest fałszywy i nie ma nic wspólnego z Bogiem objawionym przez Chrystusa. Tylko Chrystus doskonale i ostatecznie objawił Boga - " kto widział mnie widział Ojca, gdybyście mnie znali, znalibyście mego Ojca " - Ewangelia Jana
 
islam za koranem zaprzecza że Chrystus jest Synem Bożym a więc nie mają i nie będą mieć życia wiecznego, chyba że za życia nawrócą się do Syna Bożego, a odwrócą od kłamstw Mahometa -- koran robi z prawdziwego Boga kłamcę bo zaprzecza że Jezus jest Chrystusem a o tym żaświadczył sam Ojciec : " Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo w sobie. Kto nie wierzy Bogu, zrobił z niego kłamcę, bo nie uwierzył świadectwu, które Bóg dał o swoim Synu.
11 A to świadectwo jest takie, że Bóg dał nam życie wieczne, a to życie jest w jego Synu.
12 Kto ma Syna, ma życie, kto nie ma Syna Bożego, nie ma życia. " - 1 list apostoła Jana 5:10-12 Uwspółcześniona Biblia Gdańska - muzułmanie nie mają Syna, bo nie uznają Syna Bożego. Islamski Jezus zwany Isa to fałszywy Jezus który nie był ukrzyżowany, nie zmartwychwstał
 
 
jak chcecie to słuchajcie ślepych przewodników jakimi są : papież, księża, wielu pastorów czy inni ludzie którzy mówią że muzułmanie i chrześcijanie wierzą w Tego samego Boga. Ja wiem że jest ibaczej i wierzę Chrystusowi - On nigdy nie skłamał : " Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne, ale kto nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz gniew Boży zostaje na nim. " - Ewangelia Jana 3:36 Uwspółcześniona Biblia Gdańska
 
muzułmanie nie wierzą w Syna, nie słuchają Syna - nie mają życia wiecznego - koran jawnie odrzuca Syna i nazywa tych, któzy wierzą w Syna niewiernymi i mówi aby allah zwalczył chrześcijan : koran, sura 9:30 : ".... chrześcijanie powiedzieli: "Mesjasz jest synem Boga." Takie są słowa wypowiedziane ich ustami. Oni naśladują słowa tych, którzy przedtem nie wierzyli. Niech zwalczy ich Bóg! Jakże oni są przewrotni!"
 
 
,
 
 
 

Portret użytkownika robocop

Zgadzam się z tym że mahomet

Zgadzam się z tym że mahomet to fałszywy prorok. To oczywiste , dobrze opisane:
"Znamy dobrze owoce Mahometa - ewidentnie to fałszywy prorok. Również bóg opisywanie przez tego fałszywego proroka jest fałszywy i nie ma nic wspólnego z Bogiem objawionym przez Chrystusa. Tylko Chrystus doskonale i ostatecznie objawił Boga - " kto widział mnie widział Ojca, gdybyście mnie znali, znalibyście mego Ojca " - Ewangelia Jana
 
islam za koranem zaprzecza że Chrystus jest Synem Bożym a więc nie mają i nie będą mieć życia wiecznego, chyba że za życia nawrócą się do Syna Bożego, a odwrócą od kłamstw Mahometa -- koran robi z prawdziwego Boga kłamcę bo zaprzecza że Jezus jest Chrystusem a o tym żaświadczył sam Ojciec : " Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo w sobie. Kto nie wierzy Bogu, zrobił z niego kłamcę, bo nie uwierzył świadectwu, które Bóg dał o swoim Synu."

Portret użytkownika LordOfTheBots

Czym różnisz się od

Czym różnisz się od ekstremistów muzułmańskich? Tym, że jesteś ekstremistą katolickim i powołujesz się na ich bajki oraz nie biegasz z maczetą i nie obcinasz głów?
Piszesz o fałszywych prorokach, a jednocześnie cytujesz ew. Jana, która jest kłamstwem i zaprzaństwem stworzonym przez innego fałszywego proroka i samozwańczego apostoła → rabina Saula z Tarasu, który nie mogąc zniszczyć ludzi postanowił zniszczyć ich ideę.
Piszesz, że Mahomet jest fałszywym prorokiem, lecz co wiesz o Koranie i jego historii? Co uprawnia Cię do stawiania takich tez?
Czy w ten sposób w swej ignorancji nie krzywdzisz ludzi, którzy wyznając tą wiarę żyją na Naszych ziemiach w zgodzie i harmonii z resztą społeczeństwa niekiedy od kilku pokoleń (np Tatarzy)?
Czy zdajesz sobie sprawę, że Koran podobnie jak Biblia składa się z 2 części? Pierwsza, która powstała w Mecce to Księga Pokoju i Harmonii, zaś druga, która powstała w Medynie (między innymi Droga Miecza) to księga demoniczna, na której opierają się "ciapaci" czyli ekstremiści?
Spójrz co przez wieki robili Katolicy. Ile milionów zamordowali najczęściej w okrutny sposób, zamęczyli, wywłaszczyli, upokorzyli. Zniszczyli całe kultury, nacje i narody w imię Chrystusa! Katolickie aspiracje były identyczne jak dzisiejszych ekstremistów muzułmańskich, z tym, że miast "nie ma boga nad Allaha" głosili podobną teżę mówiącą "jeden pasterz jedna owczarnia"
Czy w tej sytuacji będąc obciążony tak okrutnym dziedzictwem możesz z czystym sumieniem "prawić morały"? A może zachowujesz się jak zwykła prostytutka nawołująca do wstrzemięźliwości seksualnej?
Zastanów się chłopie nad sobą i przestań siać wrogą propagandę.
 

Portret użytkownika niktxnikt

Akurat @charis katolikiem nie

Akurat @charis katolikiem nie jest i KK raczej uznaje za "be". Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że dopóki Europa była chrześcijańska była w stanie oprzeć się nawałnicy Islamu, zwłaszcza dzieki królowi katolickiej Polski? Ja dobrych parę miesięcy temu, gdy jeszcze nie mówiło się o "najeździe na Europę", przy podobnych wpisach jak Twój pisałem: "Islam lekiem na całe zło" gdzie "zło" było synonimem KK, jak to wynikało z twierdzeń takich osób jak Ty. Najśmieszniejsze jest to, że np. spora część osób "jeżdżących" po KK w te i wewte, dzisiaj jest bardziej radykalna niż ówcześni członkowie osławionych wypraw krzyżowych. Pożyjemy zobaczymy. Pewnie niedługo się okaże, że wg. tych samych osób słynna Święta Inkwizycja była jednak oazą tolerancji. Co do ilości ofiar przestałem już dyskutować bo niedługo i tak zapewne dowiem się że były to miliardy, wliczając w to ludy obu Ameryk zanim odkrył je Kolumb. Nie należy zapominać też o obszarach podbiegunowych...
To co mogę jeszcze dodać to to, że ja - za innych się nie wypowiadam - przeżyłem trochę w świecie, w którym słowo "Bóg" miało być słowem nieistniejącym. I nie był na pewno to świat moich marzeń oraz nie był takim dla wielu innych osób żyjacych w tamtym czasie. Możesz sprawdzić np. w Korei Pn. Jak czytam taki tekst jak Twój to na myśl przychodzą mi słowa "wybitnego przywódcy socjalistycznego" A. Hitlera: "Chrześcijaństwo jest największym nawrotem ciemnoty jaki przeżyła ludzkość". Czyżby to Twój idol?
A co do Koranu... Może ma nawet i 9 ksiąg. Nie znam się. Faktem jest jednak, że ta, na którą powołują się islamiści jest w powszechnym użyciu w świecie Islamu i jest traktowana jako źródło ortodoksji islamskiej. Można o tym sporo znaleźć w internecie. Co do wspomnianej przez Ciebie "Księgi Pokoju i Harmonii" nie znalazłem, przy pobieżnym szukaniu, informacji o niej a arabskiego nie znam. Ci, którzy omawiają Koran w internecie raczej o niej nie wspominają  i nie widać by powszechna praktyka świata Islamu nawiązywała do niej. Chyba, że będziemy się kierować twierdzeniami "GW" i TVN-u o "religii pokoju"...
W każdym razie Twoje wynurzenia o KK raczej nie pomogą w rozwiązaniu problemu muzułmanów zalewających Europę - na razie jeszcze w Polsce spokój - i pięknie się wpisują w tendencje wzmacniania dżihadu. Czy tego chcesz czy nie. To nic osobistego. Tylko pamiętaj, jak już kościoły będą zlikwidowane i dostaniesz w d... - chyba, że jesteś muzułmaninem i im bardziej radykalnym tym lepiej - to miej pretensje do siebie.
"Bez odbioru".

Portret użytkownika AMR1

Akurat wtedy potężna, jeszcze

Akurat wtedy potężna, jeszcze nie zażydzona Polska została narzedziem obrony dla tchórzliwej masoneryjnej Stolicy Piotrowej, która wydała naiwnemu lecz potęznemu Królowi polecenie do obrony "chrześcijanstwa" ( czytaj szatańskiej żydomasonerii tej Stolicy)
  Owa Żydostolica manipulowała wtedy, jak i dzisiaj królami i cesarzami Europy

Portret użytkownika charis

nie jestem katolikiem, nie

nie jestem katolikiem, nie należe do żadnej organizacji. Rzymski katolicyzm powołał inkwizycję aby wymordować chrześcijan którzy trzymali się biblijnej nauki która obala rzymskie wynalazki jak : urząd papieża, czyściec, spowiedź uszna, chrzest nieświadomych dzieci, kult maryjny i świętych, aniołów, podział na duchownych i świeckich i wiele innych. Tak właśnie było - wymordowanych zostało tysiące Waldensów, Hugenotów, Husytyów i innych którzy ujrzeli prawdy biblijne obnażające katolicyzm. Czarownice to była przykrywka i argument propagandowy dla mas, celem byli chrześcijanie
 
jesli prawda kogoś zyjącego w kłamstwie rani, to nie moja wina. Oczywiście prawdę nalezy mówić w pokoju sposób, w łągodności, ale ja to zrobiłem. Gdybyś wierzył słowom Chrystusa to byś widział dlaczego koran jest odwrotnością nauki Chrystusa i apostołów w tym aposoła Pawła. To ty bezpodstawnie o Ewangelii i apostole piszesz nieprawdę - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/05/kazdy-czowiek-spotka-sie-z-chrystusem.html
 
,

Strony

Skomentuj