Rosja umieściła w Syrii tajną broń. Cały kraj znajduje się w bańce radioelektronicznej

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
W mediach pojawiają się informacje, które po złożeniu w całość dają nam interesujący obraz sytuacji w Syrii. Rosja umieściła w tym kraju zaawansowany system radioelektroniczny, który tworzy "bańkę" o średnicy aż 600 kilometrów. W tym samym czasie dowiedzieliśmy się, że Zachód z jakiegoś powodu wstrzymał naloty na islamistów i zainteresował się głównie Irakiem.

 

Ta tajemnicza broń, według doniesień, znajduje się w mieście portowym Latakia. Swoim działaniem przypomina system Richag, który zakłóca pracę radarów, elektronicznych systemów naprowadzania i uniemożliwia prowadzenie obserwacji satelitarnych. Zapewnia ochronę dla sił powietrznych oraz naziemnych i można go umieścić na dowolnej maszynie. Jednak technologia o której wspomina NATO posiada ogromny zasięg i funkcjonuje na terytorium niemal całej Syrii, tworząc wspomnianą "bańkę" radioelektroniczną.

 

Należy dodać, że informacja na ten temat pojawiła się pod koniec października. W tym samym czasie zaobserwowano, że Zachód nagle wstrzymał naloty i znacznie ograniczył działaność nad Syrią. Dowódca wojsk NATO w Europie generał Philip Breedlove wyraził zaniepokojenie, gdyż Rosja utworzyła już takie "bańki" we wschodniej części Morza Śródziemnego, na Morzu Bałtyckim, w Kaliningradzie, na Krymie i Morzu Czarnym.

 

Działanie tego systemu zostało doskonale zaprezentowane w 2014 roku na Morzu Czarnym, gdy rosyjski samolot Su-24 wyposażony w broń radioelektroniczną przelatywał w pobliżu amerykańskiego niszczyciela USS Donalda Cooka. Bombowiec zneutralizował system obrony przeciwrakietowej Aegis i kilkanaście razy zasymulował atak. Po tym incydencie, niszczyciel wycofał się do Rumunii a jego załoga podobno domagała się zwolnienia z aktywnej służby.

 

Informacje te są raczej pomijane w mediach. Rozmieszczenie tej technologii w Syrii nie wróży niczego dobrego dla USA i całego Zachodu. Prawdopodobnie właśnie dlatego Stany Zjednoczone i państwa arabskie chcą wysłać do Iraku 100 tysięcy żołnierzy. Oficjalnie odbędzie się to w ramach walki z islamistami, ale biorąc pod uwagę wspomnianą bańkę radioelektroniczną wiemy, że w rzeczywistości na Bliskim Wschodzie nie odbywa się wojna z terroryzmem, a konfrontacja między Zachodem a Rosją.

 

 

Na podstawie: http://osnetdaily.com/2015/10/russian-jamming-system-blocks-all-nato-electronics-inside-bubble-600-km-in-diameter-over-syria/

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Rycerstwo Polskie

Rosja powinna rozp... ten

Rosja powinna rozp... ten cały bajzel, tak, żeby kamień na kamieniu tam nie został (proponuję na początek użycie FOAB)!!! Tak na prawdę tylko Rosja  robi tam porządek. USA robi tylko brudne interesy i udaje, że walczy z ISIS! Co do broni - Rosja ma o wiele lepszą od USA - wystarczy, że Putin strąci kilka satelitów hamerykańskich i ta cała USowska broń będzie warta tyle co złom. Rosja posiada bardzo zaawansowaną broń mikrofalową i radioelektroniczną. Propaganda zachodnia śmieje się z Rosji, ale ten się śmieje kto się śmieje ostatni... Jakie są statystyki walki z ISIS? A takie, że raz na miesiąć "wielka koalicja państw zachodnich" podaje do wiadomości, że dokonała 18 nalotów na cele ISIS i zniszczyła np. 20 celów. Rosja natomiast co kilka dni podaje, że w ciągu ostatnich 48 godzin przeprowadzono 120 nalotów i zlikwidowano 250 celów. Jest różnica? Jest! I to kolosalna! I jeszcze ten śmieszny uszaty barack pierd..i co kilka dni, że USA zrobią porządek z dżihadystami - śmiechu warte... Hipokryzja na tym świecie osiągnęła poziom maksymalny!!!

Portret użytkownika Słuchajcie mnie a zmądrzejecie...

Czy wiecie że Barack Obama

Czy wiecie że Barack Obama ukrywa że jest muzułmaninem i za 10 lat islamizuje USA,jeśli nie wejdzie ktoś inny..,tak naprawdę nie wysyłają wojska na Bliski Wschód ,A będzie Wojna między USA a Chinami ,a Pomocnicy Chin To Rosja...,Jeśli stanie się tak jak mówi o.Klimuczko to dla Polski nic nie będzie

Portret użytkownika Zenek :)

O tej "bańce" wszyscy gadają

O tej "bańce" wszyscy gadają nawzajem od siebie KOPIUJĄC NIESPRAWDZONEGO NEWSA a prawda jest taka iż po DŁUGICH DĄSACH Syria dostała zamówiony i zapłacony system S-300 a chwile później KODY DO NIEGO Rosja podarowała bliskowschodniemu nazistowskiemu reżimowi zwanemu iSSrael. Iran tez już kilka lat temu opłacił swoje S-300 i co? I ma gówno patykiem pisane z tym iż też ma, jak WYROLOWANA przez ruskich Syria, PEWNOŚĆ iż kody do jego systemu TAKŻE są w rękach nazioli z iSSraela. A przy nowoczesnej broni, jak się już przekonała Argentyna czy polinowe trepy z jaszczembiami, NIE WIESZ CO CI W BRONI WPROGRAMOWANO to broń nawet za miliardy baksów równa jest swoim technicznym zaawansowaniem i wojenną przydatnością bojowemu cepowi i może jedynie służyć jako przedłużenie obrzezanej gienieralskiej kuśki. Czy jej ekwiwalent.

"Syria jest w bańce" a zarówno naziole z iSSraela jak i brytole jak i gringole po Syrii latają i bombardują jak chcą. Jutro Asad leci do Iranu w obstawie 4 ruskich maszyn...... Pytanie "CZY DOLECI" czy też go "gaspodin Putin" nie przedilował w zamian za gaz i ropę.... i nie POMOŻE "przypadkowo" ZESTRZELIĆ.....

Portret użytkownika 85r

Generał Konstantin Siwkow

Generał Konstantin Siwkow podczas narady antykryzysowej w Moskwie 27.10.2014.
"Władimir Władimirowicz Putin, jak i jego zespół, oni są produktami tego systemu, oni są związani z tą władzą. Putin nie jest człowiekiem który, powiedzmy tak, jest żarliwym bojownikiem za Rosję, według moich obserwacji.
To bardziej człowiek typu Mubaraka, typu dyktatora tunezyjskiego, który sformował własną hierarchię władzy i której przeżycie, której istnienie dobrobytu i pomyślności, opiera się głównie na tym, że Rosja jest potężna. Dlatego on bije się za tę Rosję, za swoją hierarchię i chce zająć godne miejsce w światowej hierarchii.
A oto hierarchia światowa tego nie chce. Oni nie chcą go przyjmować i dlatego uważają, że prościej jest go obalić. I właśnie na tym polega konflikt. To znaczy siły, które będą go obalać są wystarczająco potężne. Uliczna walka tych wszystkich Niemcowów, i innych, to są drobne kukiełki, które nie mają znaczenia. Główny wróg Rosji siedzi teraz w rządowych fotelach.
Przypomnę, na przykład, jak zachowywał się Dmitrij Anatoliewicz Miedwiediew kiedy był on prezydentem i jak spokojnie odpuścił Libię, jak odpuszczał Iran blokując możliwość dostaw rakiet SS-300 i jednocześnie wyrządzając ogromną szkodę naszemu krajowi.Tak, tak więc oni tam siedzą. Oni gorsi są od wszystkich.
Druga grupa to oligarchat, który jest najściślej związany z Zachodem, który ma tam zdeponowane pieniądze i którzy, dla tych pieniędzy, gotowi są sprzedać rodzoną matkę, i którzy kontrolują wszystkie media. Dlatego możliwość organizacji przez nich chaosu istnieje.
Jakie są wyjścia z tej sytuacji? Wyjścia z tej sytuacji są właściwie proste. Trzeba zniszczyć tę grupę, która organizuje chaos wewnątrz Rosji, piątą kolumnę o której się mówi. W tym celu trzeba zrobić jedynie dwie rzeczy. Trzeba zniszczyć oligarchat jako klasę. Oczywiście nie chodzi tu o rozstrzeliwania, chodzi tu o konfiskatę strategicznych bogactw naturalnych, o wzięcie ich pod kontrolę państwa. Totalnie!"
http://jeznach.neon24.pl/post/128242,sposob-na-rosje

Portret użytkownika kwadrans

To są jakieś Twoje fantazje

To są jakieś Twoje fantazje nic więcej. Oligarchowie mieli pieniądze w żydowskich bankach, które Putin wygonił. Sam Putin kocha swój kraj nad życie, tego daję Ci gwarancję. Nikt Rosji jeszcze nie podbił (1612 rok to był incydent). Nie rozumiesz Rosji, nie rozumiesz jej myśli, myśli obywatelów, polecam fora rosyjskie, pogadaj z nimi, dostaniesz ze 3 razy opierdziel to zaczniesz wszystko rozumieć.

Portret użytkownika Gośćzdaleka

Nic tam nie ucichło. Wkrótce

Nic tam nie ucichło. Wkrótce tam wkroczą pełną parą. Z łonetu: 
"Sukces na polu walki przeciwko ISIS. USA naciskają na sojuszników ws. ataku na dwa kluczowe miasta

Z informacji Pentagonu wynika, że operacje prowadzone przeciwko ISIS w Iraku i Syrii uległy znacznemu nasileniu. Według Asha Cartera, na pierwszej linii walki, w szczególny sposób w ostatnich tygodniach wyróżnili się Kurdowie. - Osiągnęliśmy ważny cel, ale byłoby to niemożliwe bez sił kurdyjskich - powiedział sekretarz obrony USA, mówiąc o zdobyciu Sindżaru. Amerykanie nakłaniają teraz swoich sojuszników do ataku na dwa kluczowe miasta pozostające pod okupacją terrorystów - iracki Mosul oraz Rakkę, czyli "stolicę" Państwa Islamskiego w Syrii."
 
Całość : http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/sukces-na-polu-walki-przeciwko-isis-usa-naciskaja-na-sojusznikow-ws-ataku-na-dwa/je6j5j

 

Portret użytkownika jaa

ale nie działa wybiórczo,

ale nie działa wybiórczo, czyli tylko na amerykańskie samoloty i okręty? Bo skoro blokuje elektronikę, to pewnie telefony też i każdy inny sprzęt w tamtym rgionie?

A może to zwykła strategia, czyli, udajemy, że jesteśmy podatni, a Rosjanie w tym czasie niech potrenują w Syrii. Skoro zrobili sobie tam poligon, to pewnie na zaadzie, raz my, raz oni, albo coś w tym stylu. Przecież nie będą latać razem, bo by im się mogła przypadkiem sytuacja zaognić. Bańki to pic na wodę, bo nie ma takiej broni, której
"przeciwnik" nie mógłby zablokować. Ktoś sądzi, że rosyjskie samoloty i okręty nie są podatne na dywersję? Niby dlaczego miałyby nie być podatne? Co do bańki to jest z nią pewnie taki problem, że włączona może być przerobiona na zasadzie, że blokuje swoich, a obcym daje luz.

Portret użytkownika Ogo Pogo

Pogdybajmy.Gdyby tak nad

Pogdybajmy.Gdyby tak nad Polską ,wokół Polski stworzyć bańkę nie tylko radioeletroniczną( dlaczego tylko taką?).Gdyby nad Polską stworzyć bańkę mentalną niszczącą komusze idee.Gdyby tak nad Polską stworzyć bańkę laserową niszczącą przypadkowe rakiety.Gdyby stworzyć bańkę anty agenturalną???? Przyznacie ,że bardzo dużo tych baniek.Każda być może (chociaż nie do końca) mydlana.Proponuję więc wszystkie Bańki w jednym.JEZUS CHRYSTUS KRÓLEM POLSKI..NO TO TERAZ MACIE PROBLEM.

Portret użytkownika X

Amerykanie nie mogą wysłać

Amerykanie nie mogą wysłać piechoty i sprzętu do Syrii, bo nawet moździeże liczą teraz cel wg GPS.
Każdy piechur ma GPS i PCta, więc nawet komunikacji i rozkazów nie odbierze (sygnał komórkowy też daje się tak oszukać; telefon satelitarny także). Taka teraz "wojna".
Więc póki USA nie obejdzie tego systemu, to chwila ciszy jest. A obejść się da zmieniając algorytm liczenia.
niedługo to potrwa, bo "przesuwanie" sygnału satelitów proste jest - chyba, że ruskie coś jeszcze mają - np coś co całkiem blinkuje odbiorniki.
 
Poza tym  można przesunąć Rosjanom sygnał z ich Glonasa. Trudniej, bo to przewidzieli, ale da się. I wtedy Rosjanie też przestaną latać.
 
 
a nawiasem: gdy ileś tam lat temu pisałem tutaj, że samolot nad Smoleńskiem został oszukany przy pomocy podbnego systemu, to ...ile śmiechu tu było.
A teraz każdy z głupków już się pod tą wiedzą podpisuje jakby jego była (to nie do Ciebie Johny).

Portret użytkownika OMEN

Taa... To chyba Izraelitom

Taa... To chyba Izraelitom udało się obejść tą bańkę. Dziś w nocy dwa izraelskie samoloty dokonały nalotu na syrię, i zabiły tam jednego z dowódców Hezbollahu - Wiadomości TV Republika z godz.20.00 .

Portret użytkownika stefanfspaniały

Zanm ten system , bardzo

Zanm ten system , bardzo prosty w istocie , ale niestety skomplikowany dla pseudo inzynierow , Hameykańskich, Ewropejskich no i Usraelskich . Nic co obce uzbrojone w elektronikę ,w tamtym obszaże nie ma prawa przebywac , bo niestety elektronika nie dziala , lub jest tak zaklucana ze nie mozna w zaden sposob z niej kozystac , restarty komputerow nic nie pomaga .Ja to nazywam bronią Neutronową , ale o sile mniejszej z mniejszymi skutkami ubocznymi . Szyfrowanie zrobione na podstawie pewnego zwierzęcia . Tego druga strona nie moze przejsć . Biedni Rosjanie , jak zwykle pokazali swą potęge , nie chwalą się jak inni że cos maja , za kupe kasy z kredytów , tylko powoli draża i robią swój cel . jak ktoś ich zaatakuje , pokażą jeszcze coś ciekawszego , ale to już na dzień dzisiejszy mozna tylko w kinie pooglądać .

Strony

Skomentuj