Rosja ujawniła zdjęcia satelitarne przedstawiające współpracę ISIS i USA

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

We wschodniej Syrii trwa obecnie walka między rosyjską i syryjską armią a uzbrojonymi Kurdami wspieranymi przez Amerykanów. Ostatnio pisaliśmy, że strony konfliktu biorą udział w wyścigu, którego stawką jest kontrola nad polami naftowymi. W tej części kraju dzieją się ostatnio dziwne rzeczy, które sugerują, że Kurdowie i Stany Zjednoczone wcale nie prowadzą walki z islamistami, lecz współpracują z nimi.

 

Wszystko zaczęło się na początku września od rosyjsko-syryjskiej inwazji na pozycje ISIS w okolicach miasta Dajr az-Zaur. Szybki atak pozwolił odbić duże połacie terenu a w konsekwencji znieść wieloletnie oblężenie części miasta. Stany Zjednoczone, najwyraźniej zaniepokojone sukcesami Rosji i Syrii, również postanowiły wyruszyć w kierunku Dajr az-Zaur i w stosunkowo bardzo krótkim czasie zbliżyły się do miasta, co było zresztą do przewidzenia.

Źródło: Rr016/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Podczas gdy rosyjskie i syryjskie wojska zdołały przekroczyć Eufrat i odbić niewielkie miasto Khusham, Kurdowie i wojska USA kontynuowały natarcie w kierunku południowo-wschodnim i zajęły już pierwsze pola naftowe z nadzieją, że uda się zablokować ruchy przeciwnikowi lub przynajmniej odebrać mu rafinerie ropy naftowej. Tu zaczęły pojawiać się pierwsze doniesienia o możliwym starciu pomiędzy stronami konfliktu.

 

Wspierani przez Stany Zjednoczone Kurdowie twierdzą, że rosyjskie lotnictwo zaczęło bombardować ich pozycje i kontynuowało naloty w kolejnych dniach. Wystosowano również ostrzeżenie, że w takiej sytuacji koalicja proamerykańska może odpowiedzieć kontratakiem na agresję. Z kolei Rosja utrzymuje, że samoloty wojskowe uderzają jedynie w pozycje ISIS.

 

W niedzielę, Ministerstwo Obrony Rosji opublikowało kilkanaście fotografii, które wykonano w dniach 8-12 września, czyli niedługo po tym jak zniesiono oblężenie Dajr az-Zaur. Zdjęcia satelitarne pokazują, że ofensywa Kurdów i USA przeciwko ISIS była w rzeczywistości zwyczajnym przemieszczeniem wojsk. Nie odnotowano żadnych starć ani śladów po bombardowaniach, islamiści wyposażeni w amerykańskie transportery opancerzone Cougar oraz samochody terenowe Humvee tak po prostu zostawili cały sprzęt i oddali pozycje w ręce "szturmujących" amerykańskich sił specjalnych.

To wyjaśniałoby dlaczego Rosja bombarduje ISIS, a szkody ponoszą Kurdowie. Ministerstwo Obrony wskazuje, że zdjęcia satelitarne są kolejnym dowodem na współpracę terrorystów ze Stanami Zjednoczonymi, które przebywają w Syrii pod przykrywką walki z Państwem Islamskim. Prawdziwym zamiarem proamerykańskiej koalicji jest destabilizacja Syrii i Iraku oraz ograniczenie wpływów Iranu w regionie, czyli realizacja izraelskich interesów.

 

Czytaj więcej:

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/odtajniony-przez-pentagon-raport-dowodzi-ze-usa-stoi-za-...

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/izraelski-profesor-zniszczenie-isis-nie-jest-w-naszym-in...

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/panstwo-islamskie-przeprosilo-za-atak-na-izraelskich-zol...

 

Źródła:

https://geopolitics.co/2017/09/24/russian-satellite-photos-prove-us-isis-collusion-in-syria/

http://www.zerohedge.com/news/2017-09-24/russia-releases-photos-showing-us-special-ops-isi...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika moonfake

A ty zrobisz WSZYSTKO ale to

A ty zrobisz WSZYSTKO ale to W S Z Y S T K O aby być ślepcem i nigdy nie otworzyć oczu i nie wyjść z konformizmu , szczerze wierzyć bezmyślnie w "prawdy" które ci jakże cudownie "prawdziwe" media pod nos podsunęły i wierzyć w kłamstwa  synagogi szatana .A WTC to pewnie też niejaki Ben Laden zbombardował? echh... Boże ,widzisz tych ślepców i nie grzmisz..

 

 

Portret użytkownika MiamiVibe

Cały ten przebieg

Cały ten przebieg teatrzykowej wojny wyglądał tak, że ,,przepotężna Ameryka" kilka lat się męczy z pustynnymi pastuchami, bez lotnictwa i technologii, ale z dolarami od wujka sama, a nagle wszedły Ruskie i zrobiły porządek w chyba tydzień i świat medialny zachodu ocipiał, bo jak tak można i jakie z tych Ruskich terrorysty bo robią wszystko tak jak trzeba Smile

Portret użytkownika Eva11

widzisz ,napisales cos bardzo

widzisz ,napisales cos bardzo madrego!
to jest najlepszy dowod ,ze to wszystko to cyrk ...

jeden wielki cyrk ,ktorym wlada ktos kogo nigdy ,ci co gina w kazdej minucie na calym swiecie dzieki jego planom....nie poznaja !

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Michał S.

Podczas, gdy wielu z trwogą

Podczas, gdy wielu z trwogą przygląda się manewrom armii rosyjskiej i zastanawia się (zresztą nie bez podstawy), czy nie uderzy ona po raz kolejny na Europę Wschodnią, Moskwa ma plany o wiele sprytniejsze (choć wcale się z nimi nie afiszuje). Po co używać własnej armii tam, gdzie całą „brudną robotę” mogą zrobić „miejscowi działacze”, zaś „ciemny lud” jeszcze będzie z tego zadowolony i będzie uważać to za własne zwycięstwo? Tym bardziej, że takie numery już się udawały w przeszłości...

https://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/bl/2017-09-16-nowy-bolek.html

Portret użytkownika NEO 13

Mimo zdjęć , mimo faktów jak

Mimo zdjęć , mimo faktów jak na dłoni i tak masa bedzie dalej gadać że ruskie są be . 

A mi pozostaje podumować fakt że ameryka to NAJWIEKSZY TERRORYSTA CZASÓW OBECNYCH , już bardziej dobitnych dowodów nie ujrzymy  .. chociaz ?  nigdy niewiadomo ...

A skoro judesej stworzyło cały ten syf na b.wschodzie  to jak mają teraz bezszczelność mówić że nie bedziemy przyjmować uchodzców z ich wojen a nawet rozdzielać rodziny które tam latami mieszkają ... masakra ... 

A masa śpi bo zapomniała po co tu jest... Good luck , good nigth.

 

Portret użytkownika inzynier magister

a to było za czasów murzyna

a to było za czasów murzyna czy to już za rządów blondyna ? "Próbkę tego, jak bardzo, zmieniły się społeczeństwa Stanów Zjednoczonych i Zachodniej Europy w ostatnich dekadach, mieliśmy już dowody, podczas kampanii prezydenckiej w USA. Po analizie, jej przebiegu, można śmiało dojść do wniosku, że głównym zarzutem, zarówno w prawyborach republikańskich, jak i dalszym starciu kandydata republikańskiego z demokratycznym, był wątek rasowy. Winą, prezydenta Donalda Trumpa jest fakt, że urodził się biały. Któż by pomyślał, że nawet po jego zwycięstwie i elekcji, stosunek społeczeństwa wcale nie ulegnie żadnej poprawie, a w zasadzie dalszemu pogorszeniu. Aktualnie Ameryka żyje sporem, który wywiązał się pomiędzy prezydentem Trumpem a gwiazdami tamtejszego sportu o korzeniach murzyńskich. 

http://3obieg.pl/donald-trump-sola-w-oku-dla-afro-amerykanow

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj