Rosja ujawniła zabójczego drona wyposażonego w karabin AK-47

Kategorie: 

Źródło: Ałmaz-Antiej

Drony zdecydowanie będą królować podczas przyszłych wojen. Maszyny te można wyposażyć w dowolną broń i wykorzystać ją na polu walki, nie narażając pilota na śmierć. Dlatego Rosja zademonstrowała bezzałogowca, który po części mógłby zastąpić żołnierzy.

 

Państwowy koncern zbrojeniowy Ałmaz-Antiej pokazał światu „latającego kałasznikowa”. Jest to dron zintegrowany z karabinem AK-47, a operator posiada pełną kontrolę nad maszyną.

Bezzałogowiec o wadze 23 kg może pozostać w powietrzu przez około 40 minut. W tym czasie, operator może oddawać pojedyncze strzały do celów. Karabin AK-47 pozwoli oddać 30 strzałów, po czym maszyna musi wrócić do bazy celem załadowania nowego magazynku.

Źródło: Ałmaz-Antiej

Nie jest to jednak jedyna niedogodność dla tej technologii. Obsługa takiego drona wcale nie będzie łatwa ze względu na silny odrzut broni podczas oddawania strzałów. Nie wiadomo, jak wygląda kwestia celności, ale koncern Ałmaz-Antiej zdołał już opatentować ten wynalazek. Oznacza to, że twórcy zapewne rozwiązali kwestię stabilizacji i precyzji w strzelaniu.

 

Nawet zachodni eksperci wskazują, że „latający kałasznikow” to rozwiązanie wręcz rewolucyjne, które może odmienić sposób prowadzenia wojen. Bezzałogowce strzelające z karabinów czy granatników sprawią, że armie coraz częściej będą decydować się na wykorzystanie maszyn podczas walk. Pozwolą one zwiększyć efektywność w zabijaniu przy jednoczesnym zminimalizowaniu strat w ludziach.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika nie tędy droga

A ci głupcy wciąż swoje ...

A ci głupcy wciąż swoje ... Po co komu wojny robotów ?! Takie drony mają sens jedynie wtedy i TYLKO wtedy gdy przeciwnik ich nie posiada a to oznacza mordowanie słabszego "wroga" - czyli podbój. A co jeśli przeciwnik również wyśle do walki swe drony , co wtedy ? Kto zwycięży i po jakim czasie ? Czemu ludzie wciąż zamiast współpracy wybierają rywalizację i walkę !? Oto przyczyna dlaczego wciąż na ziemi jest tyle biedy ,nieszczęścia i cierpienia mimo dostatku przestrzeni ,surowców i energii.

Portret użytkownika hs100

To oznacza że ktoś kto nie

To oznacza że ktoś kto nie będzie miał techniki do neutralizacji tych wynalazków przegra w przyszłosći każdą wojnę. Można też spacyfikowac część kraju nawet nie wysyłając tam żołnierzy.  Oraz że te drony mogą być z powodzeniem użyte przciwko ludności cywilnej.

I  w  tym miejscu można się zastanowic nad opłakanym stanem naszej armii i nad tym czym zajmują się od lat polscy politycy. Czyli wygrywaniem wyborów za nasze pieniądze.

Portret użytkownika Kwazar

Rosja ujawniła zabójczego

Rosja ujawniła zabójczego drona ? Obudźcie się ! To tylko ciekawostka pozbawiona większego sensu ! Latający AK ? No i piknie ! Ruskie też robią sobie jaja ! Nie no, w odpowiednich okolicznościach i warunkach to, to sie sprawdzi,Jeszcze nie wiem jakich ale szanse są jak przysłowiowe jaja ! 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Pegaz

Upadlina..rozmawiamy o

Upadlina..rozmawiamy o latajacym Ak 47...A nie o amerykańskim niszczycielu, w kolko piszesz te swoje brednie.Czy ty jesteś prawdziwy? czy komputer automatycznie i losowo generuje posty? Chcialbym bys choć raz rzeczowo wypowiedzial sie...Więc ten Ak 47 będzie latał i trafiał w cele? Według mnie nie...30 pocisków z chwiejacego się drona...rozrzut jak pepesza...hehe.

Portret użytkownika pilippek

to jest głupi troll serio

to jest głupi troll Smile serio tego nie widzicie? wpadla tu banda trolli, admini to wspierają bo strona ma miec wydzwiek prorosyjski i tyle. debil sam sobie plusy nabija.. )

 ta banda liczy moze 5 osób... a wku&&&& wszystkich na forum swoim ciągłym biadoleniem o potędze rosji. mozesz nawet odpisac na komentarz upadliny sprzed 5 miesięcy a po chwili sie rzuci do tego artykułu banda trolli Smile

Upadlina o tym okręcie gada od lat... szkoda tylko ze dalej nikt tego wydarzenia nie potrafil potwierdzic.... ROFL

 

to są biedni ludzie z taką a nie inną mentalnością... nic nie poradzisz.  ja juz wiem co ten jełop odpisze

"babo wez mopa" bo typek ma jakies urojenia, albo mnie myli z kobietą albo mi wmawia ze siedze na paru kontach xD no a jak nie to to napisze ze jestem Ukraincem xD

Portret użytkownika U_P_Adlina

Juz ci mówiono wiele razy

Juz ci mówiono wiele razy ukro-babino z mopem, że jak chcesz się pławić w żydo-bander-uSSmańskiej anty-rosyjskiej i anty-polskiej propagandzie to WON na swoje żydo-bander-uSSmańskie ścieki meNdialne. Tam się taplaj w tym szambie, a nie tu przyłazisz i jęczysz. 
Ja ci wmawiam? A ty pewnie babino nic nikomu nie wmawiasz, prawda? Śmiech na sali. 
Idź i popłacz tymie w nogawkę od spodni, że Polacy nie chcą łykać waszej ukro-banderowskiej prymitywnej propagandy, a tu już przestań kwiczeć i jęczeć, bo jesteś nudna jak twój brudny mop.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Znowu zabełkotałaś jak to

Znowu zabełkotałaś jak to masz w zwyczaju ukro-babino z mopem. Problemy z poprawnym wysławianiem się to pewnie efekt twojej ociężałości umysłowej tak charakterystycznej dla twojej bander-nacji. 
Na dodatek muczysz jak krowa. Widać, że z ukro-głowiną coraz gorzej.
Bredzisz to ty w kółko to samo ukro-babino z mopem, więc daję ci radę, żebyś spadała na swoje żydo-banderowskie meNdia i tam pławiła się w swoich ściekach. Po co tu kwiczysz? Pokwikuj w chlewie, gdzie miejsce ukro-świniołaków.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Nie przypominam sobie, żebym

Nie przypominam sobie, żebym z tobą rozmawiał. Chyba że koleś do którego pisałem, to ty. Wcale bym się nie zdziwił. Magiczne słowo "Rosja" i banderownia wypełza ze swoich krypt. Jak psy pawłowa.
Nie piszę bredni, bo uSSman obity w Syrii i Afganistanie oraz sprawa USS Donald Cook to fakty, w przeciwieństwie do wypocin twojego kolegi ze stanowiska obok o "wszech"-uSSmanie. 
Dron z AK-47? Szczerze pwiem, że mnie to nie interesuje, bo to jakieś gadki-szmatki. Rosja okopała zad uSSmana w Syrii nie dzięki takim dronom, tylko na pewno innej zaawansowanej technice, a której się niewiele mówi. Mój udział w tej dyskusji-szopce jest spowodowany tylko waszą w niej obecnością. I tyle trollino.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj