Rosja uchwaliła prawo, które umożliwi odłączenie Internetu od zagranicznych serwerów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Rosyjscy politycy zatwierdzili kontrowersyjną ustawę, która pozwoli Moskwie odciąć ruch internetowy w tym kraju od zagranicznych serwerów. Nowy przepis utorował Rosjanom drogę do uchwalenia ustawy, która ma zacząć obowiązywać od 1 listopada.

Za uchwaleniem nowego projektu zagłosowało aż 320 członków Dumy Państwowej. Przeciwnych było jedynie 15 deputowanych. Zatwierdzony przepis obejmuje stworzenie technologii monitorowania ruchu sieciowego i sterowania rosyjskim ruchem internetowym z dala od zagranicznych serwerów.

 

Postanowienie jest oficjalnie tłumaczone chęcią uniemożliwienia obcemu państwu wyłączenia Rosjanom dostępu do Internetu. Autorzy ustawy twierdzą, że Rosja musi zapewnić bezpieczeństwo swoich sieci po tym, jak prezydent USA, Donald Trump, przedstawił w zeszłym roku nową strategię walki z cyberprzestępczością, w której rzekomo pierwsze skrzypce mieli odgrywać nasi sąsiedzi ze wschodu. 

 

Rosyjscy hakerzy są często kojarzeni z przeprowadzaniem bezkarnych cyberataków. Ustawa została przez rosyjskie media nazwana jako projekt "suwerennego Internetu".

Krytycy zaznaczają, że wdrożenie proponowanych środków byłoby niezwykle kosztowne i co gorsza, nowe rosyjskie centrum monitorowania ruchu zyskałoby szerokie uprawnienia cenzury. Siergiej Iwanow z partii LDPR przyznał, że jego zdaniem projekt powinien zostać nazwany "ustawą o niewolnictwie cyfrowym i wprowadzeniu cenzury do sieci". Autorzy inicjatywy jednak stanowczo zaprzeczają i podkreślają, że plan zakłada jedynie uczynienie rosyjskiego internetu "bezpieczniejszym i bardziej niezawodnym".

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Rosja uchwaliła takie prawo

Rosja uchwaliła takie prawo bo wrogość USA i ich przyciupasów kałoboJi rośnie nieustannie ! Kiedy krowopasy wciąż wygrażają ci pięścią to AKCJA=REAKCJA LOGICZNE ? W każdych innych okolicznościach takie działanie nie miałoby miejsca, bo po co ? 

Portret użytkownika wolnomyśliciel

Jeśliby rosyjski internet

Jeśliby rosyjski internet został odłączony od reszty świata oznaczałoby to dla nas Polaków bardzo złe wieści ... TAK ! Gdyż już teraz ichnie rozgłośnie radiowo telewizyjne emitują wrogą Polsce propagandę zakłamującą najnowszą historię i obiektywną prawdę codzienną. Zatem w przypadku izolacji ich sieci ,co bardziej rozumni obywatele zostaliby całkowicie odcięci od możliwości weryfikacji tego co usłyszą i zobaczą w "telepatrzydłach" ..a to już prosta droga do otwartej wrogości między narodami.

Portret użytkownika Groot

Nic nie zostanie odłączone.

Nic nie zostanie odłączone. To prawo oznacza, że rosyjskie strony internetowe będą hostowane tylko na rosyjskich serwerach, które będą stały na terenie Rosji. Poza tym nic się nie zmieni. Sputnik czy też RT nadal będą dostępne z dowolnego miejsca na Ziemi w którym jest dostęp do sieci Internet.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika asa

Ludzieee q.wa co wy się tak

Ludzieee q.wa co wy się tak podniecacie tym co zrobi Rosja, jak będą żyli rosjanie, czy mają nowe czy stare,dobre czy złe, czy chodzą w norkach czy waciakach,  Martwcie się lepiej jak dalej bedą żyli polacy pod okupacją???Uczcie się historii Polski, czytajcie książki polskich patriotów,słuchajcie jak mówią i co mówią polscy patrioci.....i nie zawracajcie sobie dupy tym co dzieje się w Rosji.Rosja była, jest i będzie , a z Polską to już nie jest tak pewne....

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Zauważ, że twoja głupota jest

Zauważ, że twoja głupota jest tak wielka, że głównie uderzasz sam w siebie i swoje ukro-środowiska, a nie w mityczne ruskie trolle. Jak na razie to wy jesteście opłacani przez polskiego podatnika na rozkaz uSSmańskiego okupanta i to was trzeba zwalczać i demaskować.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj