Rosja trenuje naloty na Polskę i Szwecję

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Manewry NATO trwające w Polsce i krajach bałtyckich wywołały niezadowolenie Rosji, która nazwała je "mocno zimnowojennymi". Niejako w odpowiedzi na nie Rosjanie wykonali kilka lotów treningowych za pomocą swoich bombowców strategicznych TU-22M.

 

To już kolejny przypadek, gdy dochodzi do manifestacji w postaci symulowania ataków z taktyczna bronią jądrową. Gdy do twego przypomnimy sobie jeszcze, że w niedawnych manewrach z Białorusią, które przeprowadziła Rosja ćwiczono scenariusz zakładający użycie broni jądrowej w ataku na Warszawę.

Bombowiec strategiczny - TU-22M

Dodatkowo praktycznie w tym samym momencie okazało się, że pod koniec października w Wenezueli wylądowały dwa bombowce strategiczne dalekiego zasięgu, TU-160. Są to samoloty zdolne do przenoszenia broni jądrowej i powstawały, jako maszyny dedykowane do ataku na kraje NATO. W trzy dni potem doszło do incydentu, gdy bombowce były w drodze do Nikaragui. Wleciały one w przestrzeń powietrzną Kolumbii, co spowodowało przechwycenie ich przez kolumbijskie lotnictwo. Potem znalazły się jednak poza przestrzenią Kolumbii i pościgu zaprzestano.

 

To oczywiste, że manifestacje Rosji polegające na ostentacyjnym ćwiczeniu zdolności do przeprowadzania nalotów w dowolnym punkcie świata to poważne ostrzeżenie dla USA. Putin głośno mówi o potrzebie przeciwstawienia się amerykańskiej dominacji i ma w tym sprzymierzeńców w Pekinie. To jest już siła, z którą trzeba się liczyć.

Bombowiec strategiczny dalekiego zasięgu - TU-160

Biorąc pod uwagę fakt, że Amerykanie zapowiedzieli właśnie modernizację europejskiego potencjału broni jądrowej trzeba przyznać, że nowa zimna wojna jest już faktem. Sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że jest bardzo wiele punktów zapalnych na świecie, które mogą doprowadzić do konfliktu na linii NATO - Rosja. Gdy do tego dojdzie Polska i Pribałtyka staną się prawdopodobnym celem ataku, nawet jeśli konflikt rozpocznie się w Syrii, Korei Północnej czy w Iranie.

 

Rosyjscy generałowie otwarcie mówili, że retorsją na zaangażowanie Ameryki w konflikt syryjski będzie zajęcie republik nadbałtyckich. To, że NATO ćwiczy właśnie wariant obrony Estonii to nie przypadek, tylko próba zmierzenia się z realnymi zagrożeniami. Podobnie jak w sierpniu 1939 roku podobnie teraz kraj nasz jest w słabej pozycji. Znajduje się w sojuszu, który traktuje nas jak mięso armatnie i kraj frontowy. A biorąc pod uwagę naszą słabość militarną jesteśmy idealnym celem do szybkiego pokonania.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Hippo

O jakiej wojnie Polski z

O jakiej wojnie Polski z Rosją? Co wy gadacie, na razie to Ruscy mają największy problem na wschodzie kraju, a dokładniej na Syberii gdzie za 10lat będzie już w całości Chińska, Rosja to tylko kwestia czasu, ale jak każdy niedźwiedź, przed zabiciem może mocno ryczeć...

Portret użytkownika lol

co ma być to będzie. wojna

co ma być to będzie. wojna ISON itd... itd ... itd ...
KIedyś czytałem komentarz do artykułu z ZMZ i ktoś napisał
"...dać Putinowi i Barakowi po kałachu i wpuścić do lasu..."
Uważam że to najbardziej Humanitarny i odpowiedni sposób na III WŚ
albo zagrajmy w piłkę taki bezkrwawy sposób tak czy inaczej nie  mamy szans ale po co mają ginąć ludzie ( choć podobno oto właśnie chodzi bo jest nas za dużo ).

Portret użytkownika pleban

Aby utrudnić oczernianie mnie

Aby utrudnić oczernianie mnie oparłem moją pracę wyłącznie na tzw. “oficjalnych” źródłach informacji. Wszystkie przypisy i cytaty (jest ich wiele!) pochodzą z tych źródeł. W większości przypadków użyłem http://www.Wikipedia.com ze względu na to że jest dostępna wszędzie, dla każdego i w wielu językach. Nie opuszcza mnie myśl: “Ile interesujących (i ważnych) detali juz zniknęło z tych oficjalnych źródeł przez działalnośc ludzi, którzy je kontrolują?….”. Z drugiej strony to przerażające, że jednak byłem w stanie napisać mój esej na podstawie jeszcze istniejących, ale z pewnością już “wybielonych” informacji. Sam ten fakt pokazuje jak ogromne przestępstwo było (i jest) popełniane wobec nas i jakimi głupcami jesteśmy nie dostrzegając tego. Być może zasługujemy na takie traktowanie….
Ludzie kontrolujący dopływ informacji do naszych mózgów stali się (z powodu łatwości z jaką to robią) tak pewni siebie, że teraz wymagają już wprost, aby każda informacja dotarła do nas “przetrawiona”, z komentarzem mówiącym nam co powinniśmy o tym myśleć. Ja to odbieram jako obelgę – a Wy? Większość ludzi jest tak głupia, że nawet tego nie zauważa! Żyjemy pod totalną kontrolą informacji i jest coraz trudniej “odfiltrować” ważne fakty z nawału “informacyjnego gnoju”, którym codziennie jesteśmy pasieni. Celem mojego eseju nie jest tylko edukowanie ludzi co do Zimnej Wojny ale też pokazanie im jak samemu się reedukowac. Robię to na przykładzie Zimnej Wojny bo wierzę, że ten temat powinni wszyscy zrozumieć jak najszybciej – od tego może zależeć nasze dalsze życie.
Zimna Wojna miała poważny wpływ na całe nasze życie. Może nie tak bardzo na Twoje (jeśli masz 20 lat) jak na rodziców i dziadków. Co to właściwie było? Cały świat był podzielony na dwie grupy: Blok Komunistyczny (z sojusznikami) był przeciwnikiem Bloku Zachodniego (NATO) i jego sojuszników. Nie można było być krajem neutralnym – jeśli relacje z jednym blokiem ochładzały się to natychmiast kraj zbliżał się do drugiej strony. Fascynujące! Oba bloki nienawidziły się powodując nieskończone napięcia, konflikty militarne i wyścig zbrojeń. Sytuacja była nie do rozwiązania i wyglądało na to że tak będzie w nieskończoność. Blok wschodni grał rolę “bandyty” a kraje Zachodu “policjanta” (“broniły demokracji i wolności”). Śmieszne, ale brzmi jak scenariusz do hollywoodzkiego filmu. Przykre tylko, że to była nasza rzeczywistość, która zgładziła dziesiątki milionów niewinnych ludzi i zmarnowała życie setkom milionów. Ma ciągle dominujący wpływ na Twoje życie tylko jeszcze o tym nie wiesz.
Zimna Wojna była następstwem stworzenia Związku Radzieckiego, a ten powstał w wyniku rewolucji. Aktualnie były trzy rewolucje. Poznając historyczne szczegóły pozwoli nam zrozumieć jak się ta cala konspiracja zaczęła.
“Kontrolerzy Informacji” wykreowali w naszej wyobraźni następujący obraz Rewolucji Październikowej: “zorganizowane powstanie masy prostych ludzi zaskakuje cały świat, będąc w stanie militarnie pokonać siły rządowe i stworzyć funkcjonujący (i nowy) system rządzenia”. Po pierwsze prawda jest taka, że my, normalni ludzie, wychodzimy na ulice tylko aby protestować przeciwko czemuś nowemu (nowe podatki, zły prezydent) – czyli jesteśmy w tym momencie bardzo konserwatywni (= jesteśmy przeciwko jakimkolwiek zmianom!). Czy nie brzmi to jak antyteza rewolucji?….Oczywiście czasami nasze protesty powodują zmiany strukturalne rządu, ale te zmiany są dokonywane przez elite kraju a nie ludzi z ulicy. Rewolucja Lutowa 1917 jest tego idealnym przykładem.
Zacznijmy od początku. W 1905 ogólne niezadowolenie z sytuacji ekonomicznej kraju doprowadziło do konfliktu. Feudalny system Carskiej Rosji nie radził sobie z rzeczywistością XX Wieku. Rozruchy uliczne i bunty wojskowe zmusiły Cara do stworzenia przynajmniej pozorów demokracji (Przypis #10).
Zmiany były raczej kosmetyczne i nietrwałe. Trudne czasy Pierwszej Wojny Światowej spowodowały nowe rozruchy. Cytat z angielskojęzycznej Wikipedii wyjaśnia co się stało:
Wyraźnie widać że rewolucja ta wybuchła spontanicznie, bez jakiegokolwiek przywództwa czy planowania. Rosja od dłuższego czasu cierpiała z powodu wielu ekonomicznych i socjalnych problemów, które skumulowały się podczas I Wojny Światowej. Buntujący się żołnierze lokalnego garnizonu dołączyli na ulicach do ludności protestującęj z powodu braku chleba i strajkujących robotników. Narastająca dezercja, podczas gdy wojska lojalne carowi były daleko na froncie, spowodowała kompletną anarchię a ta w konsekwencji rewolucje, której rząd carski nie przetrzymał.”http://polskiepanstwopodziemne.wordpress.com/2012/04/02/konspiracja-zimnej-wojny-czesc-1/

Strony

Skomentuj