Rosja i Syria wspólnie zwalczają Państwo Islamskie - USA są w tarapatach

Kategorie: 

Alex Beltyukov/Russianplanes.net/CC
Dotychczas to Stany Zjednoczone wraz ze swoimi sojusznikami zwalczały islamistów z ISIL, lecz odbywa się to tylko i wyłącznie z powietrza a Zachód nie chce nawiązać współpracy z Assadem i jego armią. Wielu obserwatorów przyznaje, że przy takiej polityce USA nie pokonają terrorystów. Rosja, która postanowiła zwalczać zbrojną organizację ISIL razem z Assadem, może wykazać się większą skutecznością.

 

Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Turcja, państwa arabskie a ostatnio również Francja i Australia atakują islamistów w Syrii ale robią to dość nieefektywnie, na co zwracał uwagę sam prezydent Baszar al-Assad. Jakby tego było mało, Amerykanie przeznaczyli miliony dolarów na szkolenia syryjskiej opozycji, lecz program okazał się totalną porażką. Choć trwa on już od kilku miesięcy, w Syrii działa obecnie tylko kilku bojowników - reszta została pokonana przez terrorystów. 

Rosja początkowo temu zaprzeczała lecz teraz wiemy, że kraj jednak postanowił zaangażować się w wojnę. Do Syrii wysłano żołnierzy, artylerię, czołgi, pojazdy opancerzone i myśliwce wraz z pomocą humanitarną dla tamtejszej ludności. W zachodniej części kraju powstał nawet pierwszy rosyjski obóz dla uchodźców. Można powiedzieć, że Rosja chce przejąć inicjatywę w tej wojnie - wskazują na to ciężkie bombardowania starożytnego miasta Palmyra, które jest obecnie kontrolowane przez bojowników ISIL.

Świątynia Baalszamina - terroryści wysadzili ją w powietrze w sierpniu 2015 roku. Foto: Bernard Gagnon/Wikimedia Commons

Wsparcie militarne Rosji zapewniło syryjskiej armii możliwość kontynuowania walki z terroryzmem. Władimir Putin pokazał w ten sposób że nie odda Syrii. Premier Izraela jest zaniepokojony tym faktem i już w poniedziałek chce udać się do Moskwy. Syria może szybko przekształcić się w wielką wojnę - tylko w tym jednym kraju znajdują się wojska aż kilkunastu państw z całego świata.

 

 

Źródło: http://www.zerohedge.com/news/2015-09-19/clock-ticks-us-syria-strategy-assad-pounds-isis-targets-russia-sends-fighter-jets

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Wlodi

Chca miec kacapy drugi

Chca miec kacapy drugi Afganistan to prosze bardzo, znowu z podwinietymi ogonami beda spie...ć
Putin niech najpierw nakarmi swoj narod a potem pcha go na wojne. Na Ukrainie udalo im sie zamacic w dwoch "wojewodztwach"... Smiech z ruskich i putina...

Portret użytkownika arturm01

Patrz na zachód smarkaczu a

Patrz na zachód smarkaczu a będziesz niewolnikiem   masonerii.
Mało  jeszcze wiesz i lepiej się nie  wypowiadaj  Jesteś za smarkaty by zrozumieć światową politykę. Matce za cycek jeszcze  nie  podziękowałeś a  politykujesz.  Dokończ nauczanie a może  kiedyś porozmawiamy.

Portret użytkownika 85r

Na razie rosja nic w syrii

Na razie rosja nic w syrii nie zbombardowała i puki tego nie zrobi niema z czego się cieszyć bo rosja już nie raz pokazała że jest tchórzliwa a rządzący nią to albo kukły nwo albo tchórze.
 
Tym czasem zachód bombarduje ile w lezie. A rosja mogła by to robić od zaraz przecież ma lotniskowiec.
Czy rosja znów gra na czas, jak na ukrainie, żeby zgineło jak najwięcej cywilów?

Portret użytkownika Hathor

Poza aspektem geopolitycznym,

Poza aspektem geopolitycznym, lotnictwo rosyjakie i obrona przeciwlotnicza może przetestować swoje systemy obrony radarowej na samolotach NATO i to amerykanom się nie podoba.  Dzięki temu mogą sprawnie skonfrontować swoje systemy walki elektronicznej z NATOwskimi - taka okazja szybko im się nie przydarzy.
Nie powiedziałbym, ze Rosjanie nic nie zrobili - tego właściwie ani ty ani ja nie możemy wiedzieć - jakieś przecieki nic więcej. Na pierwszym miejscu jest logistyka i rozpoznanie - za mało czasu upłynęło, żeby wyciągać wnioski.
Właściwe rozpoznanie jest kluczowe na każym froncie działań militarnych, dzięki temu siły syryjskie mają z głowy jeden element mniej, który mocno szwankował. Chodzi tu głównie o lotnictwo, drony, radary i rozpoznie SAT.
Obecność wojsk rosyjskich ukróci wypady lotnictwa armii izraelskiej, które skutecznie bombardowały pozycje syryjskił sił rządowych. Piloci izraelskich myśliwców dobrze wiedzą, że nie mają szans z systemami Pancyr-S1.
 

Portret użytkownika Hathor

Z tego samego źródła : " A

Z tego samego źródła :
" A local media collective called the strikes a “massacre” and said 15 people were killed and more than 120 wounded. It said Palmyra’s only hospital was suffering severe shortages in staff and equipment, and some of the wounded had to be taken to Raqqa, more than 200 kilometers (125 miles) away. "
Cytat przytoczony jest z :
http://english.alarabiya.net/en/2015/09/18/Activists-Syrian-warplanes-attack-IS-held-Palmyra.html
Skromnie narazie, ale napisałem tobie, że najpierw logistyka ( w tym szkolenia personelu syryjskiego w obsłudze systemów radarowych, strategii połączonych sztabów itd. ) i rozpoznanie to jest podstawa działań frontowych, na ślepo nikt nie będzie ryzykował, tzw. Koalicja zbombardowała wiele osiedli w Aleppo - i nie tylko - i wygonili przez to tysiące Syryjskich rodzin - tu możemy im teraz podziękować za rzesze uchodźców w UE.
 

Portret użytkownika xxx1

To rozpoznanie nie jest takie

To rozpoznanie nie jest takie proste... Państwo islamskie nie atakuje konwencjonalnie (nie prowadzi wojny konwencjonalnej), tylko niby koncentruje siły w krótkim czasie, atakuje i znów znika "po domach" jak partyzanci. Inna sprawa, że jeśli to "państwo" trzyma jakąś linię frontu, posiada też czołgi i transportery opancerzone, to tego nie da się tak ot "poupychać po garażach". Czyli taka współpraca może Asadowi znacznie pomóc. Jeśli uda mu się bez znacznego niszczenia cywili (bo każdy zabity cywil daje 1 - kilku rekrutów dla państwa islamskiego) zniszczyć środki techniczne państwa islamskiego, to może ma szansę na sukces. Jeśli nie - to państwo islamskie (niestety) będę musiał zacząć pisać z dużych liter - na razie dla mnie to nie państwo tylko uzbrojona grupa ekstremistów, a ambasadorzy "normalnych" państw zaczną się kontaktować z przywódcami tego "państwa". Oby się tak nie stało, bo niestety nie wierzę, że Wolna Armia Syrii coś może ugrać...

Portret użytkownika 85r

A ty dalej o tym rozpoznaniu

A ty dalej o tym rozpoznaniu na wojnie myślisz że rozpoznanie też trwa miesiącami. Jeszcze takiego małego terenu. i w dodatku gdy rosja ma satelity.
Oni satelitami obserwują to wszystko od samego początku i drony dostarczała asadowi nie tylko rosja ale iran i to już od samego poczatku konfliktu więc mają dane wywiadowcze z dronów od wojsk asada.
Wojska zachodnie się tak nie pier.... namierzają cel i atakują. A jeśli rosja miała by zamiar wygrać to też by tak musiała postępować.
I nie uwierze że nie zrobili rozpoznania po takim czasie do chodźby jednego nalotu. Po prostu nie dostali rozkazu od putinka by atakować bo putinka obleciał strach przed zachodem albo to agent nwo.
 
Tak naprawdę to jest jeden i ten sam scenariusz nwo wojny tworzy się po to by utrzymać władze nad ludźmi i ich zastraszyć i w tym nie chodzi o to by wygrać wojnę ale po to by ona trwała jak najdłużej i przy tym było jak najwięcej ofiar w ludności cywilnej. Bo tak wygląda depopulacja podczas tej cichej wojny światowej. A żeby tak mogło sie dziać to dwie strony konfliktu putinek i usrael musi być po tej samej stronie.
I zresztą takie konflikty miały już miejsce patrz wietnam.
A w gruzji była to wojna szybka ile to rozpoznanie trwało lata?

Portret użytkownika Hathor

@85 Wojny były - są - i będą

@85
Wojny były - są - i będą taka nasza podła ludzka natura. Wojny stają się coraz bardziej globalne i brutalne wraz ze wzrostem ludzkości na planecie i postępem technologicznym.  Zawsze jest walka o hegemonię nad światem, walka między dwoma biegunami.
Nie porównuj Gruzji do Syrii, ruscy dobrze wiedzieli z kim walczą, teren bardzo dobrze rozpoznany. ISIS to przeciwnik innego kalibru nawet do Afganistanu nie można przyrównać.

Portret użytkownika arturm01

Putin wie co robi i  chyba

Putin wie co robi i  chyba tylko z Jego strony należy oczekiwać stabilizacji na swiecie. Izrael i USA idą tylko tam  pomagać gdzie jest  biznes. Ameryka postarała się  o wojnę  w  Syrii  ale  emigrantów  unika
Ameryka to  zaklamany izraelski świat  i  bez kasy. To Putin musi dostarczać  zaopatrzene na stecję kosmiczną  bo   światowa potęga zdycha i  robi   wszystkim  kolo d by   jakoś  przetrwać.

Portret użytkownika gdyby żądzący byli madrzy

Gdyby "rządzący" byli mądrzy

Gdyby "rządzący" byli mądrzy na tyle aby zrozumieć co się dzieje juz dawno solidarnie spuscili by tam bąbki
za to co robią i za to co niszczą po co z nimi walczyć pozbyć się raz porządnie

moze i P.W.Putin popelnił parę błędów i pewne są nie wybaczalne bo mogli się przeciez dogadac i tak mówią jednakowo..

"rząd" USA wiecznie cos ukrywa bo przeciez nie obywatele
btw. czym Rosja jest winna? nie i czym Polacy są winni swoich przywódców musieli słuchac rozkazów
a Państwo "I" tam rządu niema oni są solidarni ze sobą i udają pokorne owieczki uciekajace pod przykrywką, ktoś im wydał zielone światełko.

a Teraz p.W.Putin chce nam pokazać że on jest ten dobry
jednak jak by na to nie patrzeć Pan ten W.Putin coś robi w tym kierunku aby się pozbyć problemu

a UE klapki na oczach omamiona i nie obchodzi ich co ludzie mówią..
wybaczcie ale w tym przypadku to ja popieram to co wnioskuje i wyczytalem, o poczynaniach Pana Putina

Merkele uciekła ze stołka żeby pogrążyć rząd PL i kozła ofiarnego znaleźć
przecież jej państwo było też oprawcą PL ale jakoś tylko widzicie Rosje za tą złą?
a oni potrafią jak widzicie tam jakoś solidarnie mimo
"jak mniemam może biedy, choc jakoś nie dokońca w to pokładam wiarę" solidarnie dawać radę mimo że wszyscy są przeciw i nie uciekają z kraju.

Myślcie logicznie nie technologicznie mniej TV i reklam na TVN wykuionym przez USA
a klapki z oczu wam spadną.

Sorry za błędy ale to juz ta godzina a ja Polonistą nie jestem.

Strony

Skomentuj