Rosja sugeruje, że Stany Zjednoczone wysyłają broń do terrorystów, a nie do opozycji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Co najmniej zastanawiający jest fakt, że zachodnia koalicja już od ponad roku bombarduje siły ISIL na terenie Syrii i Iraku, a terroryści wciąż rosną w siłę. Tymczasem Rosja stosunkowo od niedawna współpracuje z syryjską armią i już ma na swoim koncie większe sukcesy.

 

MSZ Rosji Siergiej Ławrow wyraził zdziwienie, że Zachód jest tak nieefektywny w swoich działaniach a przy pomocy około 60 tysięcy nalotów, które miały mieć miejsce podczas dotychczasowej kampanii wojennej, cała Syria powinna być już doszczętnie zniszczona. Wskazuje to, że USA mają najwyraźniej inne cele i tak też jest w rzeczywistości - walka z terroryzmem ma służyć przede wszystkim obaleniu prezydenta Assada.

 

Ławrow powiedział wprost że jest niemal przekonany, że większość dostaw broni i tak trafi w ręce terrorystów, z którymi Stany Zjednoczone oficjalnie walczą. Również i ta informacja była wiele razy potwierdzana przez władze w Iraku. Amerykańskie samoloty nieraz zrzucały paczki z uzbrojeniem na tereny kontrolowane przez Państwo Islamskie.

W tym samym czasie dowiadujemy się, że USA postanowiły porzucić program szkolenia tzw. opozycji gdyż okazał się on kompletną porażką. Zamiast tego, Amerykanie będą dostarczać broń i amunicję do walczących obecnie w północnej części Syrii bojowników. Ciężkie samoloty transportowe C-17 wysłały już 50 ton amunicji, broni i granatów ręcznych.

 

Również Arabia Saudyjska powiadomiła niedawno, że rebelianci otrzymali zaawansowaną broń do walki z syryjską armią i jest to odpowiedź na działania Rosji. Analitycy wskazują, że Stany Zjednoczone i Rosja są już oficjalnie zaangażowane w tzw. wojnę pośrednią. Jest to celna uwaga, gdyż każda strona bezpośrednio wspiera konkretne siły a walka toczy się oczywiście o wpływy.

 

 

Źródła:

https://www.rt.com/news/318615-syria-usa-results-lavrov/

http://www.businessinsider.com/syria-rebels-and-tow-missiles-2015-10

http://edition.cnn.com/2015/10/12/politics/syria-rebel-groups-ammunition-50-tons/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Dzień 14 października, 15

dżobar
Dzień 14 października, 15 dzień porządkowania świata przyniósł wiele na pozór odległych od Syrii wydarzeń. Jednak by zrozumieć kontekst „syryjski” warto zrobić krótkie podsumowanie. A nie są to wszystkie kamyki tej układanki…
NYT pisze że wojnę w Syrii należy zakończyć a USA powinny przestać „bić pięścią w stół”. NYT pisze także że „wmieszanie się” Federacji w „sprawy syryjskie” jest pierwszym przebłyskiem nadziei od wyjścia z tego „błota” – jakie w domyśle stworzyły USA.
http://www.aif.ru/politics/world/zapadnye_smi_posovetovali_ssha_prekratit_stuchat_kulakom_po_stolu
http://ria.ru/syria/20151014/1301748968.html
ADNOVUM
 
NO I CHYBA SZATAŃSKIE WŁADZE POSŁUCHAŁY TEGO PISMAKA, BO JAK DZIŚ MENDIA OD RANA PODAJĄ, SZATANY PO RAZ PIERWSZY WYCOFAŁY Z REJONU BLISKIEGO WSCHODU SWÓJ LOTNISKOWIEC, NIE WYSYŁAJĄC NA JEGO MIEJSCE ZASTĘPSTWA DRUGIEGO, CO BYŁO OD PONAD 10 LAT TAK CZYNIONE, A OBECNIE NIC TAM TAKIEGO NIE MA I NIE PADŁ KOMUNIKAT, KIEDY BYĆ COŚ W ZAMIAN MOŻE. Dobry to znak, dla ŚWIATA , no i samej SYRII, która już się tyle wycierpiała, czego dowodem jest powyższe zdjęcie zamieszczone. 

Portret użytkownika jana

Jak Rosja zajmie zachodowi

Jak Rosja zajmie zachodowi ropę na bnliskim wshodzie , a takie ma plany . Co i zachód prubuje robić ale zbyt dziecinnie . No to mamy na bank III wojne  atomową ,  co nieco . Nie ma sie co łudzić  a kopać se schrony .

Portret użytkownika Medium

jana napisał: Jak Rosja

jana wrote:

Jak Rosja zajmie zachodowi ropę na bnliskim wshodzie , a takie ma plany . 
Skąd takie doniesienia? Trzeba być moralnym pigmejem, żeby w ten sposób myśleć. Cóż, ale każdy własną miarą innych mierzy...
 

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Rosja ma swoje pokłady i nic

Rosja ma swoje pokłady i nic jej do syryjskich, czy irańskich...
 Rosja przede wszystkim chce zniszczyć ISIS poza granicami FR a nie zmagac się z falami terroru na ulicach Moskwy, czy innych miast.
 Zniszczyć gnide w zarodku, to cel Rosji i pozyskać względy  Europy, poprzez wyzwolenie jej z fali imigracji.
Putin to nasz Sobieski pod Wiedniem, za co mu podziękujemy i pokochamy jak słowiańskiego brata....
Może nas nie skarci za głupotę i poddanie się żydowskiej antyrosyjskiej manipulacji. A jesli skarci, to wina tych idiotów, co dali się wciągnąć w antyrosyjską politykę.

Portret użytkownika achiles

Niemcy jeszcze dziś, a góra,

Niemcy jeszcze dziś, a góra, do naszych wyborów, chcąc oszczędzić uczciwość i sprawiedliwość dziejową, POWINNY POWIEDZIEĆ, TAK, ROBILIŚMY DOTĄD BŁĄD, TAK JESTEŚMY TEGO ŚWIADOMI I TAK TO SZATANY, NAMI STEROWAŁY DOTĄD,  tylko to może uratować EUROPĘ PRZED ZISZCZENIEM SIĘ szatańskiego planu, pomiotu!!!

Portret użytkownika achiles

Prezydent Rosji Władimir

Prezydent Rosji Władimir Putin skomentował informację o atakach amerykańskiego lotnictwa na elektrownię w okolicach syryjskiego miasta Aleppo.  „Teraz omawialiśmy na forum Syrię. Mówią, że strzelamy w złym kierunku. W niedzielę amerykańskie lotnictwo zniszczyło elektrownię i stację transformatorową  w Aleppo. Po co to zrobili? Kto tam został ukarany? Jaki w tym sens? Nikt tego nie rozumie" — powiedział Putin na spotkaniu z gabinetem ministrów. Dzisiaj wcześniej Putin oznajmił, że Rosja w odróżnieniu od koalicji z USA na czele działa w Syrii zgodnie z Kartą ONZ. 

Moskwa nie wie, co dokładnie USA robią w Syrii ani dlaczego rezultaty tej działalności są tak nikłe - oświadczył szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow. „Widzimy bardzo mało konkretów wyjaśniających, co dokładnie Amerykanie robią w Syrii oraz dlaczego taka liczba lotów bojowych ma takie nikłe rezultaty… Po 25 tys. lotów można było zrównać z ziemią całą Syrię" — oznajmił minister w wywiadzie dla telewizji NTV. Według słów Ławrowa, Rosja proponowała USA współdziałanie w celu lepszej koordynacji nalotów na Państwo Islamskie w Syrii, lecz Amerykanie na razie nie decydują się na to. Amerykanie nadal krytykują stanowisko Moskwy, jednocześnie na wszystkie prośby strony rosyjskiej o zaprezentowanie danych dotyczących „słusznych celów" USA uciekają od odpowiedzi — dodał minister. „Wtedy potem powiedzieliśmy: dobrze, jeśli uważacie, że osłabiamy tych, na kogo stawiacie pod względem umocnienia opozycji, w tym w celu walki z PI, pokażcie, gdzie nie trzeba przeprowadzać ataków. Odpowiedzi również nie ma" — podkreślił szef MSZ Rosji.

 

Portret użytkownika Wlodi

Prezydent Stanow

Prezydent Stanow Zjednoczonych Barack Obama mowi ze sika na Putina i nie wpusci nawet jego premiera, mimo skamlania o spotkanie. Miejsce szuszwy jest na smietniku i Prezydent Stanow Zjednoczonych Barack Obama pokazal szuszwie putinowi gdzie go ma i gdzie jego miejsce hahahaha

Strony

Skomentuj