Rosja straszy Ukrainę wykorzystaniem broni jądrowej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Przypadek Ukrainy wskazuje na to, że nie można liczyć na jakiekolwiek gwarancje międzynarodowe. Kraj, który pozbył się ponad 1000 głowic jądrowych jest teraz straszony przez Rosję wykorzystaniem tej broni przeciwko niemu.

 

Tak przynajmniej twierdzą władze w Kijowie. Podobno Rosjanie kilkukrotnie grozili zastosowaniem taktycznej broni jądrowej, która pozwoli posłać na kolana ukraińską armię. Nie wiadomo, czy to tylko czcze gadanie będących w kłopocie Ukraińców, czy też rzeczywiście Rosja zagroziła atakiem jądrowym.

 

Trzeba przyznać, że doktryna wojenna Rosji zakłada stosowanie taktycznych ładunków jądrowych do uzyskiwania przewagi na polu walki. Traktują to oni jak artylerię do kwadratu. W czasie dwóch ostatnich manewrów Zapad na Białorusi ćwiczono scenariusz zakładający inwazję na Polskę, która miała się rozpocząć od ataku jądrowego na Warszawę.

 

Złowrogo zabrzmiało też to, co powiedział szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, który rozmawiał z Putinem. Ten oświadczył mu, żeby Zachód nie straszył sankcjami, bo jak będzie chciał to zdobędzie Kijów w dwa tygodnie. I kto wie, czy właśnie nie zechciał, bo na froncie Ukraińcy są w totalnym odwrocie. Ten konflikt już nie skończy się ot tak sobie. Wygląda na to, że czeka nas pełna kampania wojenna ze zdobywaniem Kijowa włącznie.

 

Jak w obliczu takich wydarzeń zareaguje NATO? I czy w ogóle będzie jakaś reakcja poza wyrazami oburzenia? Czy taki sojusz cokolwiek gwarantuje nam jako członkom? Teraz jeszcze okazało się, że umowa NATO-Rosja z 1997 roku normuje kwestie obecności wojskowej w naszej części świata. Wszystko wskazuje na to, że Zachód zamierza respektować jej postanowienia, a to wydaje nas na pastwę Moskwy. Wygląda na to, że Władimir Putin jest już świadomy słabości Zachodu, a Rosja zatrzyma się tam, gdzie zostanie zatrzymana militarnie.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wlodi

Putin dziala nielogicznie,

Putin dziala nielogicznie, nie ma w tym sensu. A rosja wydaje sie byc w agonii.
Rosyjska napasc na Ukraine ktora miala pokazac swiatu jaka rosja jest niby wielka to tak jak umierajacy czlowiek, ktory nagle ma erekcje.
To skok organizmu w agonii, taka drgawka.

Homo sovieticus umarl! Smile

Portret użytkownika michail

Kłamstwo wymyślone przez

Kłamstwo wymyślone przez Waszyngton by zwiększyć siłę oddziaływania zachodniej propagandy. Poroszenko jest z dogadany z Waszyngtonem. Dlatego nie a co liczyć na załagodzenie konfliktu, a wręcz przeciwnie. USA o to chodzi, by w Eurazji panowała wojna - będą tym sposobem mogli dalej utrzymać swoją pozycję lidera na arenie międzynarodowej. Rosja z roku na rok coraz bardziej rosła w potęgę i to właśnie zagrażało USA. Dla chcących znać prawdę polecam http://independenttrader.pl/262,wojna_na_sankcje_cz1.html

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

NATO, to kolos na

NATO, to kolos na patykowatych nóżkach..
 Jego słabością jest logistyka i dywersyfikacja narodowa.
 Wielonarodowość tego "kolosa" to pięta achillesowa całego systemu..
 Zostaną zniszczeni, zanim podejmą decyzję jednogłośnie...
 W obliczu nuklearnego konfliktu nastapi rozłam  i patyczki się pozałamują...

Portret użytkownika L

Słabość powiadasz? A jak to

Słabość powiadasz? A jak to się ma to gróźb ataku nuklearnego? Aby Rosję rzucić na kolana wystarczy trzy cztery uderzenia nuklearne na centra administracyjne. Bez władzy centralnej pojawią się watażkoweie jak za wielkiej smuty i sami rozdrapią ten kraj. Aby zniszczyć w wyniku wojny atomowej NATO Rosja musiałaby spalić pół świata bo trzeba dodać do NATO np Indie i Australię które w razie wojny zawsze pomagały UK. Co przeciwstawi Rosja? Kazachstan? Białoruś? Koreę Północną? Chiny? Chiny już raz ostrzegły Rosję gdy ta rozważała inwazję na Polskę. Raczej nie będzie w interesie Chin zbytnie wzmocnienie się Rosji zwłaszcza kosztem kraju który jest wrotami na rynki unii europejskiej. Kazachstan i Białoruś są przy Rosji tylko dlatego że nie mają wyboru. Gdyby zamiast łamać porozumienia międzynarodowe Rosja zachowywała się jako stabilny partner o wiele bardziej by na tym zyskała.

Portret użytkownika Zima Tysiąclecia

Czyli już wiadomo jaka będzie

Czyli już wiadomo jaka będzie operacja false flag w wykonaiu Kijowskiej nibywładzy.
Niesprowokowany akatk jądrowy Rosji na duże (ale bez przesady) miasto.
Jest to jedyny sposób na zmuszenie NATO do udzielenia pomocy militarnej Kijowowi.
Pytanie brzmi czy mają już głowicę? Bo środki przenoszenia jak wszyscy wiedza mają.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Startegia się zmieni...

Startegia się zmieni... Będzie atak na Polskę, to wtedy NATO nam przyjdzie z "pomocą" w postaci armii niemieckiej i już tak pozostanie...
 i wszyscy poza Polakami będą zadowoleni...
 W ten sposób wszystkie traktatyy sojusznicze będą równiez spełnione i nikt nie powie... "Było jak w 1939 r.."
 Przyszli-pomogli-pozstali...

Portret użytkownika koń który mówi

Jak dla mnie to i w Warszawie

Jak dla mnie to i w Warszawie może się zatrzymać. Nic gorszego niż banda chyżego ruja już nas nie spotka. A dopóki byliśmy w bloku sowieckim to polskie rolnictwo i przemysł szły pełną parą. A że produkcja jechała do ZSRR? Spoko, ale ludzie mieli pracę i stabilizację i minimalne koszty utrzymania. Kto zastanawiał się nad rachunkami za prąd czy gaz? A czy do gara nie było co włożyć? Dzieci rodziły się jak nigdy i znały polski hymn. A dziś które dziecko umie choć jedną zwrotkę? No pytam się które? Ludzie też byli inni, a nie patrzyli spod byka jeden na drugiego. Życie rodzinne i towarzyskie kwitło. Huczne urodziny, jubileusze i oczywiście tradycyjne, przepiękne święta. Źle nam było? I co? Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Rękami syjonistycznych psuedo autorytetów, które wepchnęły nas w łapska banksterów. Cały kraj zawłaszczony za bezcen przez niemców i francuzów. I zadłużony tak, jak nigdy nie był. Przypomnę, że dług Gierka został w całości spłacony, a za ułamek obecnego zadłużenia zbudowano praktycznie cały kraj od Warszawy i Katowic począwszy. Większość szpitali w Polsce, szkół, uczelni, bibliotek, teatrów, dróg, mostów i zakładów przemysłowych. To wszystko powstało w tamtych czasach pod rzekomym zaborem radzieckiem. A co powstało za długi których narobił chyży ruj i od których nawet odsetek nie dajemy już rady spłacać?
Precz z taką Polską. To już nie Polska tylko Polin. Niech nas Putin z tego bagna wyciągnie bo jak tak dalej pójdzie to za 15-20 lat wasze dzieci i wnuki będą szczekać po niemiecku.

Strony

Skomentuj