Rosja skończyła przygotowania do rozmieszczenia pocisków typu Iskander w Kaliningradzie

Kategorie: 

Public Domain Mark 1.0

Po 10 latach odgrażania się i zapowiedzi Rosja zakończyła przygotowania infrastruktury dla rozmieszczenia rakiet typu Iskander w obwodzie kaliningradzkim.

Dowódca rosyjskiej brygady stacjonującej w Kaliningradzie ogłosił zakończenie prac nad infrastrukturą mającą obsługiwać pociski Iskander. Zgrywa się to z zapowiedzią Moskwy sprzed roku, jakoby uzbrojenie miało być gotowe do rozmieszczenia i funkcjonowania na początku 2018 roku.

 

Źródło dziennika „Wiedemosti” podało informacje, jakoby w Kaliningradzie miały być rozmieszczone nie pociski taktyczne, a balistyczne – czyli posiadające większy zasięg rażenia i większe możliwości uzbrojenia.

 

Od grudnia 2018 wiadomo, że załoga Kaliningradu ma na wyposażeniu pociski typu Iskander-M w liczbie przeznaczonej dla jednej brygady – czyli jest to 12 wyrzutni, 12 samochodów z których możliwe jest odpalenie pocisków, 11 pojazdów sztabowych i infrastruktura wsparcia.

 

Pociski typu Iskander są w stanie razić cele oddalone do 500 kilometrów i są też dostosowane do przenoszenia ładunków nuklearnych. Ich rozmieszczenie w obwodzie kaliningradzkim to rosyjska odpowiedź na budowę amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

To u nas jest jakaś tarcza

To u nas jest jakaś tarcza antyrakietowa? Jeśli umieszczą tam pociski balistyczne dalekiego zasięgu to tym lepiej dla nas. Będą bombardować Zachód a nie nas. Żeby podbić Polskę i tak wystarczą rezerwiści bo niby kto ma bronić kraju? Jeśli USA nie zacznie wojny to do niej nie dojdzie.

Portret użytkownika U_P_Adlina

Do tego prowadzi kretyńska

Do tego prowadzi kretyńska polityka anty-polskich "polskich" władz. Polska skłócona jest już ze wszystkimi,. dzięki błędnej polityce "sojuszu" z bandyckim uSSmanem i israhellem (co i tak nie zapobiegło chamskim atakom z ich strony), albo takim tworem jak nazi-banderowska ukraina.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika TAL-BAU-SYSTEM  (Wymiana pogladow a nie slowne przepychanki)

Nasz rzad jest tak glupi ze

Nasz rzad jest tak glupi ze nawet na mapie sie nie zna...

Z Redzikowa do warszawy jest okolo 550 km a z Kalingradu do warszawy jest okolo 350 km, tak wiec z ch...wa tarcza antyrakietowa nie zadziala.... Iskander dotrze do celu bez problemu!

Rozbior Polski juz jest pod stolem ugadany a rakiety to tylko taki spektakl bedzie jak fajerwerki w sylwestra... 

Portret użytkownika OMEN

Taa... Rozmieszczą

Taa... Rozmieszczą balistyczne, to znaczy, że możemy "spać" spokojnie.Balistycznych będą używać do straszenia wszystkich na zachód od Bralina , i na południe od Pragi.Na Polskę, to tylko taktyczne (zasięg ok.600 km.)

Portret użytkownika bodek5

no i oka glupota nie zna

no i oka glupota nie zna granic ani na wschodzie ni na zachodzie a o nasz biedny kraj gdzie rzadza na kolanach sprzedajni politycy zostanie nulearnym poligonem fack politycznym dzadom sprrzedajnym ,miedzy innymi przechszta z charskiego zydostwa 

Skomentuj