Rosja skończyła przygotowania do rozmieszczenia pocisków typu Iskander w Kaliningradzie

Kategorie: 

Public Domain Mark 1.0

Po 10 latach odgrażania się i zapowiedzi Rosja zakończyła przygotowania infrastruktury dla rozmieszczenia rakiet typu Iskander w obwodzie kaliningradzkim.

Dowódca rosyjskiej brygady stacjonującej w Kaliningradzie ogłosił zakończenie prac nad infrastrukturą mającą obsługiwać pociski Iskander. Zgrywa się to z zapowiedzią Moskwy sprzed roku, jakoby uzbrojenie miało być gotowe do rozmieszczenia i funkcjonowania na początku 2018 roku.

 

Źródło dziennika „Wiedemosti” podało informacje, jakoby w Kaliningradzie miały być rozmieszczone nie pociski taktyczne, a balistyczne – czyli posiadające większy zasięg rażenia i większe możliwości uzbrojenia.

 

Od grudnia 2018 wiadomo, że załoga Kaliningradu ma na wyposażeniu pociski typu Iskander-M w liczbie przeznaczonej dla jednej brygady – czyli jest to 12 wyrzutni, 12 samochodów z których możliwe jest odpalenie pocisków, 11 pojazdów sztabowych i infrastruktura wsparcia.

 

Pociski typu Iskander są w stanie razić cele oddalone do 500 kilometrów i są też dostosowane do przenoszenia ładunków nuklearnych. Ich rozmieszczenie w obwodzie kaliningradzkim to rosyjska odpowiedź na budowę amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

To u nas jest jakaś tarcza

To u nas jest jakaś tarcza antyrakietowa? Jeśli umieszczą tam pociski balistyczne dalekiego zasięgu to tym lepiej dla nas. Będą bombardować Zachód a nie nas. Żeby podbić Polskę i tak wystarczą rezerwiści bo niby kto ma bronić kraju? Jeśli USA nie zacznie wojny to do niej nie dojdzie.

Portret użytkownika UPAdlina

Do tego prowadzi kretyńska

Do tego prowadzi kretyńska polityka anty-polskich "polskich" władz. Polska skłócona jest już ze wszystkimi,. dzięki błędnej polityce "sojuszu" z bandyckim uSSmanem i israhellem (co i tak nie zapobiegło chamskim atakom z ich strony), albo takim tworem jak nazi-banderowska ukraina.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika TAL-BAU-SYSTEM  (Wymiana pogladow a nie slowne przepychanki)

Nasz rzad jest tak glupi ze

Nasz rzad jest tak glupi ze nawet na mapie sie nie zna...

Z Redzikowa do warszawy jest okolo 550 km a z Kalingradu do warszawy jest okolo 350 km, tak wiec z ch...wa tarcza antyrakietowa nie zadziala.... Iskander dotrze do celu bez problemu!

Rozbior Polski juz jest pod stolem ugadany a rakiety to tylko taki spektakl bedzie jak fajerwerki w sylwestra... 

Portret użytkownika OMEN

Taa... Rozmieszczą

Taa... Rozmieszczą balistyczne, to znaczy, że możemy "spać" spokojnie.Balistycznych będą używać do straszenia wszystkich na zachód od Bralina , i na południe od Pragi.Na Polskę, to tylko taktyczne (zasięg ok.600 km.)

Portret użytkownika bodek5

no i oka glupota nie zna

no i oka glupota nie zna granic ani na wschodzie ni na zachodzie a o nasz biedny kraj gdzie rzadza na kolanach sprzedajni politycy zostanie nulearnym poligonem fack politycznym dzadom sprrzedajnym ,miedzy innymi przechszta z charskiego zydostwa 

Skomentuj