Rosja rozmieściła pierwsze hipersoniczne pociski nuklearne

Kategorie: 

Źródło: Internet

Ministerstwo Obrony Rosji powiadomiło o rozmieszczeniu pierwszych pocisków hipersonicznych Avangard. Tym samym rosyjska armia jest obecnie jedyną na świecie, która posiada do swojej dyspozycji tego typu technologię wojskową.

 

Władimir Putin po raz pierwszy przedstawił nową broń Avangard w marcu 2018 roku i porównał ją do meteorytu. W grudniu 2018 roku odbył się ważny test tego systemu i zakończył się powodzeniem – pocisk hipersoniczny uderzył w cel, który znajdował się około 6 tysięcy kilometrów od miejsca startu. Teraz, czyli 27 grudnia 2019 roku, sformowano pierwszy pułk, który został wyposażony w tę niebezpieczną broń. Pociski Avangard już stacjonują na Uralu.

 

Stany Zjednoczone z zaniepokojeniem wypowiadają się o nowej rosyjskiej broni. Avangard to superszybkie pociski zdolne do przenoszenia głowic nuklearnych, które rozwijają prędkość od 20 do 27 Mach. Umieszczane są na międzykontynentalnych rakietach balistycznych, które następnie oddzielają się i szybują w kierunku celu. Dzięki swojej szybkości i zwrotności potrafią przebić się przez każdą obronę przeciwrakietową. Innymi słowy, żaden kraj na świecie nie dysponuje technologią, która pozwala bronić się przed atakami pocisków hipersonicznych Avangard.

Chiny i Stany Zjednoczone również prowadzą swoje programy pocisków hipersonicznych. Zachodnie media wskazują, że USA pozostają w tej kwestii daleko w tyle, a zarazem odchodzą od kluczowych traktatów o kontroli broni nuklearnej. W sierpniu 2019 roku, Stany Zjednoczone zerwały traktat INF o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych średniego i pośredniego zasięgu i już zapowiadają, że mogą nie zgodzić się na przedłużenie ostatniego ważnego traktatu New START, który obowiązuje do lutego 2021 roku i zmierza do redukcji zbrojeń strategicznych.

 

Rozwój nowej śmiercionośnej broni oraz upadające traktaty wskazują na kolejny wyścig zbrojeń, który w najgorszym przypadku może zakończyć się kolejną globalną wojną. Choć tym razem, mocarstwa mogą skorzystać z broni nuklearnej, co z pewnością doprowadziłoby do globalnej katastrofy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika kzet69

Czegóż to ta Rosja nie ma ...

Czegóż to ta Rosja nie ma .... poza normalnymi drogami, kiblami w domu  a nie na podwórku i technologią produkcji podpasek, które nadal sprowadza z zachodu. Ten portal to jakaś mutacja Sputnika, tak samo jest wiarygodny jeśli chodzi o Rosję. Rosja potrafi jedno: rozsiewać fake newsy i robić propagandę dla ciemnego luda...

Portret użytkownika znawca

F-35, a pociski hipersoniczne

F-35, a pociski hipersoniczne.

Dlaczego polski rząd z nadania partii PiS nie chce się wycofać z zamiaru zakupu kolejnej partii samolotów wielozadaniowych ? Jaki - ogólny sens jest w tym, by jako "teoretyczne państwo frontowe NATO" - Polska rozwijała własny potencjał wojenny sticte pod kątem ofensywnym ? Albo inaczej zapytam - czy może ktoś od nas w W-wie uwaza, że możnaby tak np. - takimi F-35 zaatakować prewencyjnie Obwód Kaliningradzki ? 

Sami Państwo widzicie teraz jaki to jest absurd - zakup tych bardzo nowoczesnych myśliwców - na tle tych pocisków hipersonicznych, ich możliwości bojowych oraz tego, że są one nie do zestrzelenia nawet przez współczesne systemy laserowe.

(Sama siła wiązki laserowej oraz jej nie rozprzestrzenienie się musi być na tyle silna, by móc zestrzelić pocisk o gigantycznych parametrach prędkości i wysokich parametrach manewrowości) (Teoretyczna, "gigantyczna" bateria laserowej obrony powietrznej musiałaby też być "wolna od informatycznych zakłóceń" - nikt nie włamie się hakersko do systemu i go nie wyłączy) (Owa bateria musiałaby być również broniona niczym Fort Knox - przed działaniami sił specjalnych/wrogich komandosów, którzy z łatwością - w drodze swych umiejętności przenikną na teren wroga - dzięki działalności własnych służb specjalnych - i zwyczajnie, taką baterię szybko wyeliminują) (W/W bateria laserów musiałaby również mądrze prowadzić ogień obronny - proszę sobie wyobrazić, że pocisk wroga latałby po takich trajektoriach, że bateria chcąc go dalej śledzić w celu zestrzelenia go, nagle zaczyna - niechcący, niszczyć spore połacie własnej urbanizacji, pocisk może też nadlatywać tak "wrednie", że najpierw laser coś swojego zniszczy - może drapacz chmur ? - zanim unicestwi ów pocisk).

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

____________________________

DUMNY Z BYCIA POLAKIEM

DUMNY Z BYCIA SŁOWIANINEM

DUMNY Z BYCIA BIAŁYM

Portret użytkownika znawca

A co mam niby poczytać ? Może

A co mam niby poczytać ? Może jeszcze Einsteinem fizyki z ich tam,  Ju Łe Sej MIT mam zostać, he he :).

Idiotyzm tak ... znaczy, że zhakowany system komputerowy to nie będzie system - który "będzie sobie strzelał jak chce" - tak ? Czy Pan w ogóle rozumie o co chodzi z tą "połacią urbanizacji" ? System jest zhakowany tzn., że on sobie będzie strzelał wiązką laserową, tak jak chce tego wróg, a nie tak jak życzy sobie tego jego operator ! Pociski rakietowe to coś takiego, że się je odpala i później już ich nie ma - nie tworzy już zagrożenia "pusta rura" bez pocisków, za to dalej system kontrolny broni jest zhakowany.

I oczywiście, że laser coś zniszczy swojego - np. - bronią rakietową nie da się najpierw w coś walnąć, a potem pocisk przez to "przeleci" - i następnie ... ufff ... - nareszcie trafi w upragniony cel do unicestwienia go w celu obrony koniecznej. A z laserem nie ma takich (tzw.) ograniczeń ... Smile ... oczywiście, że zawsze może się znaleźć jakiś gryzipiórek w armii, który "będzie strzelał" przez własne obiekty wiązką laserową do wrogich obiektów. Jest to nie tylko czynnik ludzki pt. tzw. "czub" - ale ogólnie - w ramach każdej armii świata, wojskowi czasami ryzykują - przy przeprowadzaniu swych działań militarnych - wtedy gdy chcą osiagnąć "założone cele operacyjne" - które przecież muszą się odbyć i to jeszcze na dany czas !

Czy jest coś jeszcze, co śmieszy Pana w mojej odpowiedzi do tematu zastosowania broni laserowej na obecnym poziomie jej rozwoju i obecnym poziomie jej kontroli na polu walki ? Bo jeśli chodzi o walkę z dronami - to laser to jest zdecydowanie rozwiązanie dedykowane. Ale w przypadku odparcia ataku, przy wykorzystaniu broni o totalnym strategicznie znaczeniu - użycie obronnie broni laserowej skutecznie - przy dzisiejszej technice, to zdecydowanie jest to kadr z filmu sciene fiction niż prawda.

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika Bolek

Piszecie bzdury o możliwej

Piszecie bzdury o możliwej współpracy Polskiego rządu z Rosją, takiej możliwości nie ma, chyba że na warunkach jak w ramach RWPG lub tej z okresu rozbiorów. Który mądrala napisze o innej możliwej współpracy z Rosją.

Portret użytkownika bonobo@banana.ru

zamiast atomu - terytorialsi,

zamiast atomu - terytorialsi, zamiast bazy na marsie - stadiony pilkarskie, zamiast uczelni - 500+, zamiast przemyslu - 85% podatek, zamiast swobod obywatelskich - komusze prawo, zamiast pieniedzy - zagraniczne kredyty i wirtualne cyferki. Moglbym tak wymieniac w nieskonczonosc.

tylko dziwi ten kwik ze nasz kraj moze byc w pol podziny zamieniony w pustynie atomowa. I zadnych uderzen odwetowych nie bedzie. Wbijcie to sobie do łbów. 

Portret użytkownika euklides

Społeczeństwo, które w imię

Społeczeństwo, które w imię ułudy bezpieczeństwa będzie jeździć samochodami 50 km/h to społeczeństwo łajz. Powóz konny jeździł szybciej... Wojowniczy Lechici zostali najwyraźniej wybici w pień. Istotnie trzeba się z tym pogodzić.

Portret użytkownika Józek sprzedawca bluzek

Szanowny Admin raczył

Szanowny Admin raczył zapomnieć o TR-3B który z powodzeniem rozwija taką prędkość i mógłby zestrzeliwać te rakiety jak kaczki. Dlatego Amerykanie mają w nosie te pociski. 

Strony

Skomentuj