Rosja rozmieściła niedaleko tureckiej granicy zaawansowany system rakietowy S-400

Kategorie: 

Źródło: Vitaly V. Kuzmin/CC BY 3.0
Incydent związany z zestrzeleniem rosyjskiego samolotu przez Turcję zdecydowanie podniósł napięcie. Prezydent Recep Tayyip Erdogan, który najwyraźniej przekonany jest o sile swojego państwa i sojuszników z NATO, ostrzega Putina przed jakąkolwiek formą agresji. Jest to reakcja na ostatnie doniesienia rosyjskiego Ministra Obrony, według których w Syrii rozmieszczono system przeciwlotniczy S-400.

 

Decyzja Rosji była raczej do przewidzenia. Władimir Putin powiedział, że jego kraj i Turcja mają wspólny cel (pokonanie terrorystów) i nie spodziewał się takiego incydentu. Aby przeciwdziałać, postanowiono wysłać system rakietowy S-400 niedaleko syryjskiego miasta portowego Latakia. Znajduje się on około 50 kilometrów od tureckiej granicy i obejmuje swoim zasięgiem większość Syrii a także część Turcji i Izraela.

 

Oznacza to, że od teraz Rosja ma możliwość zestrzelenia każdej maszyny, która wkroczyłaby w syryjską przestrzeń powietrzną i zagroziłaby rosyjskim siłom zbrojnym. To dodatkowo pogarsza relacje między tymi państwami. Ostatnio coraz częściej mówi się, że konwoje z ropą należące do Państwa Islamskiego kierują się w stronę Turcji.

 

Zastanawiające jest również milczenie Stanów Zjednoczonych. Oczywiście gdyby to Rosja zestrzeliła turecki samolot, Zachód miałby kolejny powód do oburzania się przez następne miesiące. Zresztą nad Syrią operują siły lotnicze kilkunastu państw świata i prędzej czy później po prostu musiało dojść do takiej sytuacji.

 

 

Źródło: http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/russia-deploys-advanced-s-400-air-defence-missile-system-in-syria-after-turkey-downs-one-of-its-jets-a6749041.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika sannl

USA pogrążają się w

USA pogrążają się w totalitaryzmie i kłamią jak najęci
Oto przykład przyłapanych na kłamstwie  biednych Amerykanów
https://www.youtube.com/watch?v=U9xkyfv3oGk
Tego w mediach głównego nurtu nie zobaczysz. Aż litość bierze na tych łgarzy.
Polska wpadła z deszczu pod rynnę. Weszliśmy do UE kiedy ta najlepsze lata ma już za sobą (EWG) i weszliśmy do NATO które zachowuje się agresywnie i jest sparaliżowane przez strach względem USA. Nic dobrego z tego dla nas nie wyniknie. A rosyjskie S-400, cokolwiek się tam nie stanie i tak nie mają znaczenia . USA i Zachód zostały obnażone na kłastwach, każdy wie że to oni stworzyli ISIS i to oni chca obalenia Asada jak Husaina i Kadafiego, tylko tym razem rękami terrorystów. A zamach w Paryżu jest przykładem że polityka dozbrajania przez m.in Francję terrorystów z Syrii zwróciła się przeciwko samej Francji.  Frankenstein którego Zachód stworzył zwrócił się przeciwko Zachodowi. To wszytsko jest dziwne i chore, politycy kłamią, media kłamią, nawet za czasów Stalina nie było tyle amatostwa, kłamstw i małych gnid w polityce ile ich jest teraz na Zachodzie.  Zachód dosłownie gnije od wewnątrz, finansowo, moralnie i politycznie.  Nic dobrego ani dla nas ani dla świata z tego nie wyniknie.

Portret użytkownika excar

Na AdNovum juz analizowano

Na AdNovum juz analizowano sprawę tego Su-24. Wiadomo było że Rosja zareaguje stanowczo ale taktownie. Na tyle taktownie i skutecznie aby podkopać fundamety tronu "sułatna" a jak się zacznie ten tron chwiać ,kiwać to już on uderzy w płacz w mankiet Putinowi Smile

Strony

Skomentuj