Rosja przetestowała skutecznie własny pocisk hipersoniczny

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Jak poinformowały źródła rosyjskie, dokonano tam skutecznego testu dwustopniowej rakiety RS-18. Rakieta została wystrzelona z południowo-zachodniej Rosji i uderzyła zgonie z planem na Kamczatce.

 


Poinformowano, że rakieta została wystrzelona z poligonu w okolicy miasta Jasny w regionie Orenburga a głowica bojowa uderzyła zgodnie z planem na poligonie Kura na Kamczatce. Tyle można się było przynajmniej dowiedzieć z oficjalnych raportów. Ciekawe jest jednak to co testowano tym razem a był to hipersoniczny pocisk zwany "obiektem 4202", który został umieszczony na szczycie rakiety.

 

Jest to rosyjska konstrukcja pocisku umożliwiającego lot na dużych pułapach z wielkimi prędkościami. Na dodatek taki pocisk jest w stanie zmieniać swój lot co skutecznie uniemożliwia systemom przeciwrakietowym, wyliczenie jego trajektorii. W związku z tym staje się bardzo trudny do zniszczenia, bo uzyskuje się duży zasięg i krótsze okno do reagowania na atak.

Swoją drogą niewiele osób zauważyło, że pani Hillary Clinton wygadała w trakcie debaty prezydenckiej, że ten czas to obecnie 4 minuty. Niektórzy analitycy zwracali uwagę, że to obnażyło całą amerykańską strategię. Oznacza to też, że ewentualna amerykańska pani prezydent aż rwie się do wojny i się do niej przygotowuje. Tak jak i Rosjanie.

Tajemniczy obiekt 4202 to zapewne broń przyszłości. Wojskowi zakładają, że będzie wyposażony w takie same głowice jak RS-28 Sarmat zwany też Satan 2. Ten stutonowy pocisk na szczycie którego znajdują się głowice o łącznej sile rażenia 40 megaton, są w stanie zniszczyć cały kraj wielkości Francji. Gdyby udało się zamontować je na pocisku hipersonicznym byłaby to straszna broń, aż 2000 razy silniejsza niż bomby zrzucone na Hiroszimę i Nagasaki.

Prace nad napędami hipersonicznymi są zaawansowane na całym świecie. Podobne konstrukcje usiłują budować Amerykanie, ale ich testy nie kończyły się sukcesem. Budowę takiego pocisku planują tez Chińczycy. Jednak chyba właśnie Rosjanie osiągają w tej dziedzinie największy postęp. To zresztą nie dziwi, bo technologię rakietową zdołali doprowadzić do imponującej perfekcji.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika Stary Komunista

Musi być bat na

Musi być bat na zdegenerowanego jankesa, dręczyciela świata. I chwała Rosji że taką pałkę mogącą unicestwić amerykańską zarazę Rosja posiada.

NATO to tylko banda obszczekiwaczy i terrorystów, umieją napadać tylko na biedne bezbronne kraje 40 na jednego i z przewagą 1500:1. W Syrii już tak gładko nie można, bo żeby obalić Asada to trzeba się pożegnać z Waszyngtonem, Brukselą, Berlinem i LOndynem. Jak NATO podskoczy zostanie unicestwione. Lotniskowiec rosyjski płynie, a natowskie ratlerki od Norwegii po Gibraltar tylko szczekają, karawana jedzie dalej jak się to mówi. Tak właśnie trzeba rozmawiać z NATO, tylko język pałki jest przez nich rozumiany. Jeżeli natowski kundel już coś gada, to niech gada do słowiańskiej lufy.

Co do Polski, ja wierzę że broń atomowa nie zostanie użyta przeciwko Polsce, tylko Rosjanie rąbną precyzyjnie iskanderem w jankeskich bandytów i ich instalacje na terenie Polski, dlatego trzymać się z dala od jankeskiej zarazy i ich koszar. I może jeszcze w sejm, Polacy sądzę byli by im wdzięczni za to. 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika N1KT

...i tu się mylisz -

...i tu się mylisz - oświadczam o skażeniu i nadchodzącej śmierci wszystkiego, dlatego żeby obudzić uśpioną szanowną lunatyczną cywilizację ziemską... Otóż pisałem nie raz - może ci to umknęło ale napiszę jeszcze raz:

Co 7-8 miliardów myślących głów nad tym jak powstrzymać idące zagrożenie z Fukushimy i nie tylko,  to nie garstka idiotów z TEPCO i zakłamanego lobby atomowego które nie potrafi nic poza dolewaniem wody do stopionych reaktorów, a tym samym tworzy przez tą akcję/reakcję ponad setkę toksycznych pierwiastków, a jeszcze inni mówią że całą tablicę Mendelejewa prosto do środowiska i do nas samych...

Mam jeszcze wiele innych przemyśleń czemu tak się dzieje, ale nie napiszę tego publicznie bo uważam że tą wiedzę będę mógł sprawdzić, ale już po drugiej stronie - mam tylko nadzieje, że znajdę się we właściwym miejscu i po dobrej stronie...

Ja ci tego minusa nie dałem...

 

Portret użytkownika R41nm4n

Jaką znowu wiedzę? Jakieś

Jaką znowu wiedzę? Jakieś kocopoły wypisujesz tylko. Tak na logikę biorąc przy tysiącach prób nuklearnych nic się życiu na ziemi nie stało ale Fukushima posiada jakąś magiczną moc szatana zagłady... jeszcze Godzilla pewnie przyjdzie jako Antychryst ale spoko ciebie ocali skrzydlaty herubinek ubrany w sukienkę...

Portret użytkownika Eva11

moze gdybys wczesniej to

moze gdybys wczesniej to napisal ,ze szukasz wyjscia z tej sytuacji lub uswiadamiasz ludzi aby sami zaczeli cos robic ,wtedy przekaz bylby zupelnie inny ...

jak do tej pory nie widzialam nic poza radami aby szykowac zapasy ,albo oswiadczeniami ,ze juz po Nas ...

dlaczego nie podzileic sie ? tu rozne dziwactwa mozna znalezc ,prawde i bajki ....

wiec nie ma co sie ukrywac ,

minusy to ostatnia rzecz na jaka tu spogladam,wiec nie przejmuj sie ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Wacho

I tak to właśnie bywa USA

I tak to właśnie bywa USA dużo muczy a mało mleka daje a Putin na spokojnie prezy muskuly i pokazuje jak to on ich się boi:) Putin zpowolnil napływ "uchodzcow". Jeśli dojdzie do wojny to Biada nam panie i panowie.

Strony

Skomentuj